Jak nastąpi zaćmienie Słońca 10 czerwca?

Częściowe zaćmienie Słońca w Karaczi w Pakistanie. Zdjęcie: Akhtar Soomro/Reuters.

W najbliższą sobotę ، NASA Opublikował wizualizację tego, jak toroidalna, słoneczna bryła mogłaby wystąpić 10 czerwca. Tego dnia Słońce, Księżyc i Ziemia zrównają się w czasie, gdy naturalny satelita zbliża się do zenitu., czyli jak najdalej od planety na jej eliptycznej orbicie.

Czarny owal na zdjęciach przedstawia przeciwtumbra, centralną część cienia, skąd Sylwetka księżyca zostanie całkowicie otoczona pierścieniem światła słonecznego, a czerwony pasek pokazuje ścieżkę tej pętli. dla tej części, Wokół niego wskazują koncentryczne owale melancholia, czyli Obszary, w których obserwatorzy na Ziemi będą mogli obserwować częściowe zaćmienie.

Zjawisko będzie najbardziej widoczne w Ameryce Północnej North. W niektórych częściach Kanady, Grenlandii i północno-wschodniej Rosji można zobaczyć tak zwany „pierścień ognia” lub obrączkowe zaćmienie słońca., który potrwa maksymalnie 3 minuty 51 sekund.

W innych częściach planety Zjawisko to pojawi się jako częściowe zaćmienie Słońca. Mieszkańcy wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, od Karoliny Południowej po północne wybrzeże Atlantyku, będą mieli najbardziej spektakularne i najrzadsze widoki częściowego wschodu słońca o wschodzie słońca.

(Z informacjami od RT po hiszpańsku)

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *