Jak odzyskać pliki z uszkodzonej karty SD

Jak odzyskać pliki z uszkodzonej karty SD

W tym przewodniku przedstawię Ci wszystkie wskazówki i porady, o których powinieneś pamiętać, jeśli uważasz, że Twoja karta SD może być uszkodzona.

Istnieje kilka sztuczek, aby spróbować odzyskać dane z uszkodzonej karty SD.

wytłumaczę ci to Jak odzyskać pliki z uszkodzonej karty SD. Najpierw powiem ci, jakie kroki należy wykonać, aby ustalić, czy urządzenie pamięci masowej jest naprawdę uszkodzone, czy nie. Jeśli potwierdziłeś, że tak jest, czytaj dalej, aby odkryć najbardziej zalecane metody, gdy napotkasz taki problem. Dzięki temu przewodnikowi zwiększysz szanse na odzyskanie danych osobowych.

Czy na pewno twoja karta SD jest uszkodzona?

Zanim założysz, że karta SD jest uszkodzona, lepiej sprawdź. Możesz nie być w stanie odczytać treści z przyczyn niezwiązanych z urządzeniem. Zobaczmy kilka wskazówek, których nie powinieneś ignorować.

Sprawdź czytnik kart

Sprawdź czytnik kart, zanim założysz, że karta SD jest uszkodzona. Czasami problem może na urządzeniu, którego używasz do odczytu karty. Zacznij od wyczyszczenia złączy czytnika kart i upewnienia się, że nie ma na nich kurzu ani brudu.

Karta microSD SanDisk Extreme obok adaptera

Używany czytnik kart może być uszkodzony. W tym przypadku to nie wina karty.

Więc spróbuj Włóż kartę do innego czytnika Lub na innym urządzeniu, aby wykluczyć awarię czytnika. Jeśli karta działa dobrze w innym czytniku lub urządzeniu, problem najprawdopodobniej dotyczy oryginalnego czytnika. Rozważ także sprawdzenie, czy czytnik kart jest zaktualizowany o najnowsze sterowniki.

Sprawdź port USB

Czasami problemy z odczytem karty mogą być spowodowane wadliwym portem USB. nigdy b Kontrola konduktora Upewnij się, że nie ma widocznych zabrudzeń ani uszkodzeń. Spróbuj podłączyć inne urządzenia do tego samego portu USB, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.

Jeśli inne urządzenia działają prawidłowo, Port USB może działać prawidłowo. Z drugiej strony, jeśli inne urządzenia również mają problemy z łącznością, port USB może być uszkodzony. W takim przypadku wypróbuj inne porty USB dostępne w urządzeniu lub skonsultuj się z profesjonalnym technikiem.

Włóż kartę do innego urządzenia

Jeśli podejrzewasz, że Twoja karta SD jest uszkodzona, Użyj go na innym urządzeniu, zanim dojdziesz do wniosku. Znajdź kompatybilne urządzenie, takie jak komputer, aparat lub telefon, i włóż do niego kartę SD. Sprawdź, czy nowe urządzenie może poprawnie odczytać kartę i uzyskać dostęp do zapisanych plików. Jeśli wszystko działa dobrze, problem dotyczy pierwszego urządzenia.

Poznaj oznaki, że coś jest nie tak

Istnieje kilka wskaźników, które mogą wskazywać, że coś jest nie tak z kartą SD. Najczęstsze to:

 • Utracone lub niedostępne pliki na karcie SD.
 • Ekstremalna powolność podczas uzyskiwania dostępu lub przesyłania danych na karcie.
 • Częste błędy odczytu lub zapisu podczas próby użycia karty.
 • Nieprawidłowe sformatowanie lub niemożność prawidłowego sformatowania karty.
 • Komunikaty o błędach, takie jak Nierozpoznana karta Również błąd karty.
 • Urządzenie uruchamia się ponownie po włożeniu karty SD.
 • Uszkodzenie pliku lub zniekształcony obraz podczas otwierania z karty.
 • Pojemność pamięci jest nieprawidłowa lub nie została wykryta na karcie SD.
 • Karta SD przegrzewa się podczas użytkowania.

Jeśli coś podobnego stanie się z kartą SD, prawdopodobnie jest uszkodzona.

Rozwiązania umożliwiające odzyskanie dostępu do uszkodzonej karty SD

Jeśli potwierdziłeś, że Twoja karta SD ma problem i jest uszkodzona, oto kilka rozwiązań, które mogą pomóc w odzyskaniu danych. Wszystkie z nich muszą być uruchamiane z komputera z systemem Windows.

Chociaż prawdą jest, że czasami te metody działają, nie są one nieomylne. Jeśli urządzenie jest uszkodzone w taki sposób, że pamięć jest niedostępna, być może doszło do trwałej utraty danych.

Zmień literę dysku

Jeśli masz problemy z dostępem do uszkodzonej karty SD, jednym z rozwiązań, które możesz wypróbować, jest Zmień literę dysku przypisaną do karty. Aby to zrobić w systemie Windows, przejdź do Zarządzanie dyskiem.

Jak odzyskać pliki z uszkodzonej karty SD

Zmiana litery dysku wymusi ponowne połączenie systemu z kartą SD

W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy kartę SD i wybierz Zmień literę dysku i ścieżki. Następnie wybierz dostępną literę dysku i zatwierdź zmiany. Może to pomóc w przywróceniu komunikacji między kartą a systemem operacyjnym, umożliwiając ponownie dostęp do plików przechowywanych na nośnikach zewnętrznych.

Uruchom narzędzie chkdsk

Innym rozwiązaniem, które możesz wypróbować, jest uruchomienie narzędzia chkdsk, znanego również jako Odtwórz dysk.

Jak odzyskać pliki z uszkodzonej karty SD

To wewnętrzne narzędzie systemu Windows skanuje i naprawia błędy na dyskach podłączonych do komputera

Aby to zrobić w systemie Windows, wykonaj następujące kroki:

 1. Podłącz kartę SD do komputera i otwórz okno wiersza polecenia.
 2. Następnie wprowadź polecenie chkdskX: /f. Gdzie stawiam XNależy wpisać literę dysku przypisaną do karty SD.
 3. Kliknij Enter.

Narzędzie przeskanuje kartę w poszukiwaniu błędów i spróbuje je naprawić automatycznie. Może to pomóc w rozwiązaniu problemów z systemem plików i przywróceniu dostępu do danych na uszkodzonej karcie SD.

Upewnij się, że Twój czytelnik się o tym dowie

Twój czytnik kart może powodować problemy. Upewnij się, że jest prawidłowo podłączony do urządzenia. Następny, Upewnij się, że kable są dobrze podłączone I że nie ma widocznych uszkodzeń portów.

Jak odzyskać pliki z uszkodzonej karty SD

Menedżer urządzeń może powiedzieć, czy czytnik kart został prawidłowo wykryty

Jeśli to nie zadziała, otwórz plik administrator urządzenia Aby sprawdzić, czy czytnik został rozpoznany. Jeśli tak, to powinien pojawić się na liście. Pamiętaj, że nawet jeśli pojawi się w Menedżerze urządzeń, może być konieczne zainstalowanie dodatkowych sterowników. Poznasz to, jeśli czytnik kart zostanie wyświetlony w sekcji inne urządzenia.

Spróbuj uratować dane za pomocą Recuva

Jeśli system Windows wykryje kartę, ale dane są uszkodzone, skutecznym rozwiązaniem jest użycie Recuva. Po zainstalowaniu narzędzie otworzy się w trybie kreatora.

Jak odzyskać pliki z uszkodzonej karty SD

Recuva to potężne narzędzie, które pomaga odzyskać pliki z karty SD nawet po sformatowaniu

Tam powinieneś Wybierz typ plików, które chcesz znaleźć i lokalizację. Następnie program wyświetli listę wszystkich elementów, które można odzyskać. Co najważniejsze, Recuva jest całkowicie darmowym narzędziem.

Spróbuj sformatować kartę SD

Moja ostatnia sugestia jest taka Spróbuj sformatować uszkodzoną kartę SD. Należy pamiętać, że ta czynność spowoduje usunięcie wszystkich danych zapisanych na karcie.

Aby to zrobić, podłącz kartę SD do komputera i otwórz Eksplorator plików. Kliknij prawym przyciskiem myszy kartę SD i wybierz opcję wygląd. Wybierz FAT32 jako system plików i wybierz Zaczyna się rozpocząć proces koordynacji. Po zakończeniu będziesz mógł używać karty SD tak, jakby była nowa, ale wszystkie poprzednie dane zostaną utracone.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *