Jak postępują mobilizacje chłopskie w Niemczech i Polsce

Jak postępują mobilizacje chłopskie w Niemczech i Polsce

Archiwum zdjęć Juana Carlosa Matamorosa (Catana Cope).

24 lutego interweniowaliśmy w audycji AGROPOPULAR, aby przyjrzeć się mobilizacji rolnictwa w Niemczech i Polsce. Rozalia SanchezReporter plik w Berlinie.

Wyjaśnił, że setki protestujących w Niemczech zakłóciły w piątek wydarzenie Partii Zielonych w Bawarii. W sumie około 300 osób z 60 ciągnikami i samochodami „w końcu trzeba było ewakuować”.

„To była bardzo zacięta walka, chociaż większość zmagań trwających w ósmym tygodniu przebiegała spokojnie”. Te cotygodniowe spotkania są regularnie zwoływane.

W PolsceRolników odwiedziła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen, która już walczy o reelekcję na to stanowisko, a także udali się do Warszawy, aby uzyskać wsparcie od polskiego rządu. Ukraińskie ciężarówki załadowane zbożem.

Rosalia Sánchez wyjaśniła, że ​​jest tańsza i nie zaspokaja takich samych potrzeb jak zboża społeczne. „Polscy producenci od tygodni blokują przejścia graniczne i organizują masowe protesty”.

W obliczu tej sytuacji Przewodniczący Komisji przypomniał im, że pochodzą z kraju ogarniętego wojną i zapowiedział uruchomienie tych 137 miliardów euro środków europejskich, z czego 1 400 milionów w sektorze rolnym, na przyjęcie ukraińskiego zboża przez Polskę i Grecji.

Posłuchaj pełnej wypowiedzi Rosalii Sánchez


Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, rozpowszechnianie, publiczne udostępnianie lub modyfikowanie całości lub części zawartości tej witryny, w tym między innymi tekstów, zdjęć i filmów, jest zabronione bez uprzedniej pisemnej zgody Informativos Agrarios SL.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *