Jak przesyłać strumieniowo całkowite zaćmienie Słońca w sobotę?

po obejrzeniu Najdłuższe zaćmienie Księżyca w stuleciu Na żywo z Hiszpanii będzie kolejne zaćmienie astronomiczne, ale tym razem będzie to zaćmienie całkowite, ale niestety nie będzie ono widoczne z Hiszpanii. Jest to jednak wydarzenie, które zwykle odbywa się dwa razy w roku i dzięki Transmisje do nadawania przez agencje kosmiczne jak NASA. W tym sensie całkowite zaćmienie można zobaczyć gołym okiem z Antarktyda i RPA W niektórych innych częściach świata będzie to postrzegane jako stronnicze.

według niego National Geographic Institute (IGN), proces zaćmienie Sobota zaczyna się o 06:29 czasu hiszpańskiego na południowym Atlantyku i kończy o 10:37 z terytorium Hiszpanii do południowej Tasmanii (Australia). W tym sensie całkowity czas trwania zjawiska będzie 248 minut, nieco ponad 4 godziny. Z drugiej strony o 8:00 czasu hiszpańskiego był to etap całkowite zaćmienie W punkcie na Oceanie Atlantyckim na wschód od Falklandów (Wielka Brytania) będzie nadal przecinać Morze Weddella i Antarktydę Zachodnią, kończąc o 9:06 czasu hiszpańskiego w punkcie na Oceanie Antarktycznym przed lodem Gezt Bariera (Antarktyka). Całkowity czas trwania zjawiska wyniesie 66 minut, czyli około godziny.

Należy zauważyć, że można uchwycić maksymalne zaćmienie słońca W transmisjach internetowych konieczne będzie wezwanie na czas i zaleca się dołączenie do „audycji” z kilkuminutowym wyprzedzeniem, aby nie przegapić zjawiska, ponieważ maksymalne zaćmienie potrwa tylko 1 minutę 54 sekundy. Jak wyjaśnił IGN, odbędzie się o 8:33 czasu hiszpańskiego, o godz Morze Weddella u wybrzeży wyspy Berkner, Z maksymalną szerokością cienia około 418 km.

transmisja na żywo

Jak wskazano, z Hiszpanii zaćmienie nie będzie widoczne, ale jeśli czas na to pozwoli, zostanie wyemitowane dalej Kanał NASA na YouTube A na nasa.gov/live możesz obejrzeć całkowite zaćmienie Słońca z związek lodowcówna Antarktydzie. Transmisję tę zapewniają Theo Boris i Christian Lockwood z wyprawy antarktycznej JM Pasachoff. Według oficjalnej strony NASA, Nadawanie rozpocznie się o 19:30 czasu hiszpańskiego I będą przerywać transmisje o 9:37, więc będziesz musiał wstać wcześnie, aby cieszyć się wydarzeniem.

Czym jest całkowite zaćmienie Słońca?

Aby mogło nastąpić całkowite zaćmienie, musi być Słońce, księżyc i ziemia muszą być idealnie wyrównane Zjawisko to można zaobserwować w obszarach Ziemi, gdzie środek cienia księżyca pada na Ziemię, a proces ten powoduje, że niebo staje się ciemne, jak gdyby było w nocy.

Ponadto, jeśli pogoda na to pozwoli, ludzie na ścieżce całkowitego zaćmienia Słońca będą mogli zobaczyć Korona słoneczna To znaczy zewnętrzna część atmosfery słonecznej. Co więcej, całkowite zaćmienie Słońca jest jedynym rodzajem zaćmienia Słońca, ponieważ można je obserwować bez pewnych okularów zaćmienia, ale tylko wtedy, gdy księżyc całkowicie zasłania słońce.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *