Jak rozpoznać, czy to koronawirus, grypa czy alergia jesienna i co robić – NBC Connecticut

Jak rozpoznać, czy to koronawirus, grypa czy alergia jesienna i co robić – NBC Connecticut

Czujesz się źle? Może to wynikać z kilku powodów.

W tej chwili lekarze zauważają wzrost liczby przypadków koronaawirusa i grypy, a także zbliżamy się do szczytu jesiennego sezonu alergicznego.

Skąd więc wiesz, czy to grypa, Covid, czy po prostu alergia jesienna?

Chociaż w pewnym stopniu te objawy się pokrywają, lekarze twierdzą, że istnieją pewne objawy, na które należy zwrócić uwagę i które należy sprawdzić.

Tim Morrell z Wallingford twierdzi, że czuje się dobrze, poza sezonowymi alergiami jesiennymi.

„Jak na razie wszystko jest bardzo dobre. Zaobserwujemy spadek temperatur” – powiedział Morell.

„Wydaje mi się, że odczuwam lekki letarg. Budzę się z takim uczuciem. W ciągu dnia jest coraz lepiej” – powiedział Morrell.

Znów o tej porze roku zmieniają się pory roku i ludzie zaczynają chorować, mówi dr Jessica Abrantes Figueiredo, ordynator oddziału chorób zakaźnych w szpitalu św. Franciszka.

„Myślę, że obecny sezon wygląda jak typowy sezon wirusowy układu oddechowego. Czas pokaże, ale jak wiadomo, zaczyna się robić zimniej” – powiedział dr Abrantes Figueiredo. „Zaczynamy widzieć ludzi chorych na Covid-19, grypę – oczywiście objawy mogą być bardzo podobne, ale dzięki testom można odróżnić jedno od drugiego”.

Chociaż objawy grypy, COVID i alergii jesiennych mogą wyglądać jak zmęczenie, katar lub kaszel, dr Abrantes Figueiredo radzi, aby zwracać szczególną uwagę na zmęczenie, bóle mięśni lub duszność. Objawy te zwykle wskazują na coś poważniejszego niż alergia.

„To zdecydowanie objawy ostrzegawcze, które należy sprawdzić” – stwierdził Abrantes-Figueiredo.

Zaleca zaszczepienie się przeciwko grypie i szczepionkę przypominającą przeciwko koronawirusowi, jeśli ostatnio jej nie dostałeś i jeśli planujesz podróż lub sam jesteś obciążony czynnikami ryzyka.

Michelle Ficcaro z West Hartford powiedziała, że ​​tak robi i też się przebiera.

„Tylko dlatego, że mam obniżoną odporność i wiem, że grypa jest teraz ciężka. A w związku z szerzącym się koronawirusem, w przyszłym tygodniu zaszczepię się przeciwko grypie. Chcę się tylko upewnić, że chronię siebie tak bardzo, jak tylko mogę” – powiedział Ficcaro.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *