Jak skonfigurować Edge do korzystania z protokołu HTTPS, gdy tylko jest to możliwe, w celu bezpieczniejszego przeglądania

Kilka dni temu widzieliśmy, jak Microsoft przygotowywał się do wprowadzenia ulepszeń w Edge, które poprawiłyby bezpieczeństwo, zezwalając wszystkim stronom, które mogą, Domyślnie będzie używać protokołu HTTPS. Ogórek Można go teraz aktywować w wersji Canary Przeglądarka Microsoft.

Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo podczas przeglądania, Różnica między dostępem przez HTTP lub HTTPS sprawia, że ​​nie znasz jej. System, za pomocą którego komputery (PC, telefon, tablet … i reszta są podłączane do stron przy użyciu zaszyfrowanego języka, odporne na najeźdźców i z większym bezpieczeństwem). Możliwość teraz dostępna od wersji 92 firmy Edge.


Jak włączyć automatyczną funkcję HTTPS

Jeśli masz jakąkolwiek wersję programistyczną Edge, z której możesz pobrać ten linkI Możesz teraz aktywować automatyczną konfigurację HTTPS w Edge, Obecnie tylko w wersji Canary. Jak zwykle będziemy musieli skorzystać z menu „sygnały”.

Z celem Włącz lub wyłącz automatyczny protokół HTTPS W Edge powinniśmy mieć aktualną wersję równą 92.X.XXX.X. Po wejściu możemy go włączyć, wpisując w pasku adresu Edge: // flags Dostęp do menu opcji. Możemy zapamiętać kroki, pisząc Edge: // flags / # edge-automatic-https.

Jeden

Tak czy inaczej, sprowadza się to do wyboru opcji Auto Edge https Aktywujemy opcję, zaznaczając pole „Może”. W tym momencie możemy tylko ponownie uruchomić przeglądarkę, klikając „Restart”.

Zależny

trzy

Po aktywowaniu tej opcji przechodzimy teraz do „sesja” I wewnątrz sekcji Prywatność, wyszukiwanie i usługi Szukać w „bezpieczeństwo” Komunikat Automatycznie przełączaj się na bezpieczniejsze połączenia przy użyciu automatycznego protokołu HTTPS Do wyboru mamy dwie opcje:

  • Przełącz się na HTTPS Tylko w witrynach obsługujących HTTPS
  • Zmieniają się Zawsze HTTP do HTTPS (Może wystąpić więcej błędów połączenia)
cztery

Od tego czasu wpisując adres strony internetowej bez protokołu, Przeglądarka najpierw łączy się z wersją HTTP, a następnie, jeśli to możliwe, przekierowuje do wersji HTTPS, W ten sposób zwiększając bezpieczeństwo. Ostrzegali już jednak, że w przypadku skorzystania z drugiej opcji mogą wystąpić błędy nawigacji, dlatego ciekawostką jest aktywacja pierwszej opcji.

Przez | Techdows

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *