Jak uruchomić test pamięci RAM na komputerze z systemem Windows 11

Jak uruchomić test pamięci RAM na komputerze z systemem Windows 11

Chcesz przetestować pamięć RAM, ale nie wiesz jak? Nie martw się, ponieważ wyjaśnimy Ci to poniżej.

Poznaj wszystkie sposoby testowania pamięci RAM komputera z systemem Windows 11.

Możesz tego nie wiedzieć, ale wszystkie komponenty twojego komputera tak W pewnym momencie możesz ponieść porażkę swojego produktywnego życia. W niektórych przypadkach można go przywrócić, ale w innych trzeba będzie go zmienić. Przykładem jest pamięć o dostępie swobodnym (RAM), która jest jednym z głównych elementów działania urządzenia i która również nie jest pozbawiona problemów.

Wiele razy, Tych problemów można się spodziewać w tej pamięci z diagnozą. A najlepszym sposobem na to jest tester, który sprawdza jego wydajność i pokazuje analizę. Z tego powodu przygotowaliśmy ten wpis, w którym opowiemy o wszystkich sposobach wykonania tego testu.

Po co testować pamięć RAM na komputerze

Dowiedz się, dlaczego od czasu do czasu należy przetestować pamięć RAM, zwłaszcza po wypróbowaniu kilku "objawy"

Dowiedz się, dlaczego warto od czasu do czasu testować pamięć RAM, zwłaszcza po wystąpieniu „objawów”

Baran Jest niezbędnym elementem działania komputera.. Ponadto ważne jest, aby wiedzieć, ile ich potrzebujesz w zależności od potrzeb. Ale wybór jednego wymaga również poświęcenia czasu na przeanalizowanie, jakie rodzaje pamięci RAM są dostępne i które są odpowiednie dla twoich urządzeń.

Jak wspomniano, Pamięć RAM jest jednym z elementów, który może ulec awarii, ale można go złapać, zanim się pogorszy. W tym celu konieczne jest skorzystanie z testu, za pomocą którego można sprawdzić, czy jest poprawny.

cyklicznie Dobrym pomysłem może być przeprowadzenie testu pamięci RAM na komputerze, ponieważ w ten sposób można mieć pewność, że to nie jest jakaś awaria, która może zagrozić stabilności systemu. I jako ciekawostkę, ogólnie rzecz biorąc, ten komponent zwykle wykazuje objawy, które wpływają na wrażenia użytkownika z urządzenia.

Sposoby uruchamiania testu pamięci RAM na komputerze z systemem Windows 11

Powinieneś wiedzieć, że istnieje kilka sposobów przeprowadzenia testu pamięci RAM na komputerze z systemem Windows 11 iw ten sposób będziesz mógł Sprawdź, czy ten składnik działa tak, jak powinien. Ponadto testy te przeanalizują ich wydajność i pokażą wyniki analizy, abyś mógł podjąć decyzję.

Powiemy Ci w kolejnych wierszach Jak przetestować pamięć RAM Z narzędziem dostarczanym z systemem Windows, ale także z oprogramowaniem innych firm.

Korzystanie z narzędzia diagnostycznego systemu Windows

Narzędzie Diagnostyka systemu Windows pozwoli ci przetestować pamięć RAM i wykryć problemy

Narzędzie Diagnostyka systemu Windows pozwoli ci przetestować pamięć RAM i wykryć problemy

Windows, jako system operacyjny, zawiera wiele bardzo przydatnych narzędzi, za pomocą których można diagnozować problemy z różnymi komponentami komputera. jeden z tych Pozwala także przetestować pamięć RAM Aby wykryć ewentualne błędy w jego działaniu.

Najlepsze jest to To niezawodne narzędzie Jest to wbudowane w system operacyjny. A jeśli chcesz z niego korzystać, musisz wykonać następujące kroki.

  • Pierwszą rzeczą jest naciśnięcie kombinacji klawiszy Okna + R..
  • W tym polu wyszukiwania musisz wpisać termin mdsched.exe.
  • Spowoduje to uruchomienie narzędzia Diagnostyka pamięci Windows.
  • W tym interfejsie musisz wybrać opcję Teraz uruchom ponownie i sprawdź problemy.
  • Następnie urządzenie uruchomi się ponownie i poprosi o naciśnięcie klawisza F1.
  • Następnie będziesz musiał wybrać typ testu, który chcesz wykonać na pamięci RAM, czy to podstawowy, standardowy czy rozszerzony.
  • Aby uzyskać bardziej wszechstronną analizę, najlepiej byłoby określić rozszerzony test, chociaż zajmie to więcej czasu.
  • Po zakończeniu system operacyjny uruchomi się ponownie i wyświetli powiadomienie o wynikach analizy.

z MemTestem

MemTest to świetne narzędzie do testowania pamięci RAM i znajdowania problemów

MemTest to świetne narzędzie do testowania pamięci RAM i znajdowania problemów

Jeśli poprzednia metoda nie wydaje ci się wystarczająca lub niezawodna, powinieneś wiedzieć Miej narzędzie innej firmy przeznaczone do testowania pamięci RAM i odkrywać problemy. Poza tym to nic nie kosztuje.

Chociaż prawdą jest, że istnieje wiele programów do tego celu, tym razem wybraliśmy MemTest, który jest dostępny w dwóch wersjach, jednej bezpłatnej i drugiej płatnej.

Darmowa wersja tego programu Wystarczy przetestować pamięć RAM I sprawdź jego działanie. Wystarczy pobrać i zainstalować narzędzie i postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Na koniec dostarczy Ci również wyniku, który będziesz musiał przeanalizować i podjąć decyzje.

Pobierz MemTest

Co zrobić, jeśli po przeprowadzeniu testu pamięci RAM zostanie wykryty błąd

Oto, co możesz zrobić, jeśli diagnostyka pamięci RAM wykryje problem

Oto, co możesz zrobić, jeśli diagnostyka pamięci RAM wykryje problem

Jednym z najtragiczniejszych scenariuszy podczas przeprowadzania testu pamięci RAM jest to, że w wynikach Pokazujesz jakiś błąd.

Jeśli występuje problem z pamięcią RAM, Jedyne, co możesz zrobić, to wymienić go na nowy. Chociaż wcześniej należy upewnić się, że to urządzenie jest prawidłowo podłączone. I pamiętaj, jeśli zmienisz ten komponent, musi on być zgodny z twoją płytą główną. Chociaż, jeśli masz wiedzę w tej dziedzinie, możesz spróbować naprawić to samodzielnie, ustawiając zegary.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *