Jak usunąć domyślne karty Wi-Fi Direct w systemie Windows

Gdy znajdziesz się w Menedżerze urządzeń, musisz przejść do karty sieciowe, które pojawiają się w menu z wieloma innymi opcjami. Tam będziesz musiał poszukać opcji Wi-Fi Direct Virtual Adapter, kliknąć nazwę i kliknąć wyłącz urządzenie.

Jeśli masz wiele wirtualnych kart Wi-Fi Direct, po prostu musisz wykonać ten sam proces na wszystkich i w ten sposób możesz je wszystkie wyłączyć. Wszystkie zostaną wyłączone i będziesz mógł uniknąć niektórych problemów, które mogą się pojawić, ponieważ nie będą już aktywne.

Jednakże, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał użyć go ponownie, proces jest bardzo prosty. Wystarczy wrócić do Menedżera urządzeń, wprowadzić karty sieciowe i wybrać tam odpowiednią. Musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy i dać Włącz urządzenie.

Edytor rejestru systemu Windows

Inną opcją zmiany ustawień tego typu jest Edytor rejestru systemu Windows. Jest bardzo łatwy w użyciu i możesz go również użyć do wyłączenia lub usunięcia domyślnych kart Wi-Fi Direct, zarówno w wersji Windows 10, jak i Windows 11.

W tym chaosie musisz iść do Startu i tam go szukać Edytor rejestru. Możesz także po prostu nacisnąć kombinację klawiszy Windows + R i uruchomić regedit. Gdy już tam dotrzesz, musisz iść następującą trasą:

Komputer HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesWlanSvcParametersHostedNetworkSettings

Kiedy jesteś w środku, musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy Ustawienia sieci hostowanej, który jest kluczem rejestru poniżej na liście po lewej stronie. musisz dać Usuwanie. Pojawi się okno dialogowe potwierdzenia, a następnie musisz wyjść z rejestru i ponownie uruchomić system Windows, aby zmiany zaczęły obowiązywać.

Wyrejestrowywanie domyślnych kart Wi-Fi Direct

Od tego momentu domyślny adapter Wi-Fi Direct nie będzie już włączony, więc w razie potrzeby będziesz musiał go ponownie skonfigurować.

wiersz poleceń

Trzecią opcją wyłączenia domyślnych kart Wi-Fi Direct w systemie Windows jest użycie wiersza poleceń. Jest to prosty i szybki proces, dzięki któremu możesz uniknąć niektórych problemów, które mogą się pojawić. Możesz to zrobić zarówno w systemie Windows 10, jak i Windows 11.

Aby móc go uruchomić, musisz przejść do Start, wyszukać Wiersz polecenia i wykonać następujące polecenie:

  • netsh wlan ustaw tryb sieci hostowanej = nie zezwalaj

Spowoduje to automatyczne wyłączenie wirtualnej karty Wi-Fi Direct w systemie Windows. Możesz i zrobisz coś podobnego, jeśli używasz Windows 11 hol zamiast Kod systemowy. Będziesz musiał wykonać to samo polecenie i automatycznie zobaczysz, że ta opcja jest wyłączona.

Po wykonaniu wystarczy zamknąć wiersz poleceń i ponownie uruchomić system Windows, aby sprawdzić, czy zmiany zostały wprowadzone poprawnie. Od tego momentu nie będzie już włączony.

Jeśli chcesz ponownie włączyć wirtualną kartę Wi-Fi Direct, możesz to zrobić łatwo i szybko. Tym razem będziesz musiał wykonać dla niego następujące polecenia:

  • netsh wlan ustaw hostowany tryb sieciowy = zezwól
  • uruchom hostowaną sieć netsh wlan

Jak widać, tę operację będzie można również wykonać w systemie Windows z wiersza poleceń. Będziesz musiał tylko wykonać polecenie, aby go wyłączyć lub, jeśli chcesz go ponownie włączyć, zrób to, co wyjaśniliśmy, aby był ponownie dostępny jak zwykle.

Pamiętaj, aby go wyłączyć

możesz podkreśla Domyślne adaptery Wi-Fi Direct są wyłączane w bardzo prosty sposób. Aby to zrobić, możesz użyć polecenia, które powie ci, czy są skonfigurowane lub odwrotnie, czy nie są dostępne i możesz zobaczyć, że są dezaktywowane.

Aby to zrobić, musisz wykonać następujące polecenie z wiersza polecenia lub terminala Windows:

  • netsh wlan show hostnetwork .command

Jeśli jest poprawnie wyłączony, zobaczysz komunikat brak konfiguracji, po wykonaniu tego polecenia. Jeśli pokazuje się jako skonfigurowany, oznacza to, że nie jest poprawnie wyłączony i będziesz musiał ponownie wykonać kroki, o których wspomnieliśmy, ponieważ coś nie zostało zrobione poprawnie.

Krótko mówiąc, jak widziałeś, możesz wyłączyć domyślne karty Wi-Fi Direct w systemie Windows za pomocą różnych metod. W rzeczywistości użycie jednego lub drugiego nie będzie miało znaczenia, ponieważ cel jest ten sam. Będziesz mógł go dezaktywować z rejestru systemu Windows, poprzez sekcję Karty sieciowe, a także z wiersza poleceń systemu. Wybór spośród tych opcji należy do Ciebie.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.