Jak wyglądają pomidory ISS zagubione w kosmosie na 8 miesięcy? NASA udostępnia zdjęcie

Jak wyglądają pomidory ISS zagubione w kosmosie na 8 miesięcy?  NASA udostępnia zdjęcie

Astronauta Frank Rubio może czuć się dobrze po odnalezieniu materiału, którego brakowało w jego zegarku na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Jednak wielu, którzy otrzymali wiadomość o uniewinnieniu słynnego astronauty, mogło zostać z palącym pytaniem: jak naprawdę wyglądają pomidory, które od miesięcy unoszą się w stanie nieważkości?

Dzięki NASA w końcu mamy odpowiedź. W tym, co może być zaskakujące, nie chodzi o jeden pomidor, ale o dwa.

Agencja kosmiczna Zdjęcie udostępnił w zeszłym tygodniu, wraz ze szczegółowym opisem eksperymentu, który ostatecznie doprowadził do zniknięcia świeżych plonów bez śladu. To był pomidor Rubio, więc oczywiście wziął na siebie winę – dopóki inni astronauci nie znaleźli niedawno szczątków pomidora i nie przyznali się do winy.

„Poza pewnymi przebarwieniami nie było widocznego rozwoju drobnoustrojów ani grzybów” – stwierdziła NASA o owocu, który znaleziono w wysuszonej i lekko zgniecionej plastikowej torbie.

27 września 2023 r.: Na tym zdjęciu ulotek wykonanym i opublikowanym przez Roscosmos Expedition 69 astronauta NASA Frank Rubio (w środku) z załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) jest wspomagany przez specjalistów po wylądowaniu w kapsule Sojuz MS-23 w obszarze Odległym .  Obszar w pobliżu miasta Dżezkazgan w Kazachstanie.  Trio wróciło na Ziemię po spędzeniu 371 dni w kosmosie jako członkowie Ekspedycji 68-69 na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.  Dla Rubio jego misja jest najdłuższym lotem kosmicznym amerykańskiego astronauty w historii.

’Wiadomość w butelce:’Czy NASA potrzebuje nowej złotej płyty w komunikacji z kosmitami?

„Nie jadłem tych pomidorów” – mówi Rubio.

Astronauta Frank Rubio w ramach badań botanicznych pracuje z pomidorami rosnącymi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

NASA twierdzi teraz, że Rubio przypadkowo zgubił pomidory podczas zbiorów na potrzeby orbitującego systemu testowania korzeni (Korzenie X) Eksperyment, który przeprowadził w 2022 roku na pokładzie stacji kosmicznej. Poprzednie doniesienia medialne sugerowały, że pomidory były częścią innego eksperymentu Wegetariańskie-05które odbyło się w 2023 r.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *