Jak zachować bezpieczeństwo przed COVID w tym świątecznym okresie?

Jak zachować bezpieczeństwo przed COVID w tym świątecznym okresie?

Dr Chen Hong powiedział, że dominujący wariant ma obecnie krótszy okres inkubacji – co oznacza, że ​​jeśli pójdziesz do zatłoczonego baru w piątek wieczorem i nie będziesz mieć objawów do poniedziałku, masz mniejsze prawdopodobieństwo zarażenia się wirusem. Powiedział, że jeśli nadal nie masz objawów do środy, prawdopodobnie powinieneś oczyścić, chociaż powinieneś przejść testy, aby potwierdzić.

Jednak nadal możliwe jest wystąpienie bezobjawowego przypadku Covid – a im więcej osób buduje odporność na wirusa poprzez szczepienie i przebytą infekcję, tym bardziej bezobjawowe lub bardzo łagodne będą przypadki, powiedziała zaraźliwa dr Celine Gunder. Patolog, Senior Fellow i Redaktor Naczelny Zdrowia Publicznego w Kaiser Health News. Powiedziała, że ​​nawet jeśli nie masz objawów, nadal możesz rozprzestrzeniać wirusa, dlatego ważne jest, aby poddać się testom tuż przed spotkaniem z podatną osobą.

„Jeśli zamierzasz usiąść ze swoją babcią do kolacji z okazji Święta Dziękczynienia”, powiedziała, „Przetestuję to od razu, zanim to nastąpi”.

Jeśli czujesz się chory, zostań w domu – nawet jeśli wynik szybkiego testu jest negatywny. „Każdy, kto nie czuje się dobrze, powinien zostać w domu, ponieważ testy nie są doskonałe” – powiedział dr Ratner.

Pytanie nie brzmi, czy testować przed spotkaniem rodzinnym; Czas przetestować i jak często.

Eksperci różnią się co do dokładnego czasu i zestawu testów, które należy przeprowadzić, ale aby uzyskać najdokładniejszy pomiar tego, czy jesteś zaraźliwy przed imprezą, przeprowadź szybki test w domu tuż przed imprezą. „Możesz po prostu urządzić małą imprezę testową na zewnątrz, na której wszyscy mówią:„ Dobrze, teraz jesteśmy dobrzy, jesteśmy negatywni, możemy iść zobaczyć się z mamą ”- powiedział Stuart Ray, specjalista chorób zakaźnych na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa. School of Medicine. Wczoraj doradził też szybki test.

„Szybkie testy są bardzo dobre, ale nie idealne” – powiedział dr Pritchett. Powiedziała, że ​​testy PCR są bardziej czułe, ale uzyskanie wyników może zająć kilka dni, więc pięciodniowa migawka stanu infekcji nie będzie pomocna w ustaleniu, czy jesteś obecnie zakaźny. Jeśli możesz uzyskać szybką reakcję PCR, może to zwiększyć twoją pewność, że jesteś negatywny; Jeśli nie, wykonaj co najmniej dwa szybkie testy w odstępie od 12 do 24 godzin. (Jeśli jednak miałeś Covid w ciągu ostatnich dwóch do trzech miesięcy, wyniki PCR mogą pozostać dodatnie poza punktem, w którym jesteś zaraźliwy, powiedział dr Ratner, więc powinieneś polegać na szybkich testach).

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *