Jak zarządzać aplikacjami, które mają dostęp do naszych zdjęć dzięki iOS 17

Jak zarządzać aplikacjami, które mają dostęp do naszych zdjęć dzięki iOS 17

Funkcje prywatności pojawiły się także w iOS 17.

iOS 17 pozwala nam łatwo zarządzać, które aplikacje mają dostęp do naszych zdjęć

Będziemy Cię uczyć Jak zarządzać aplikacjami, które mają dostęp do Twoich zdjęć Dzięki jednej z nowych funkcji bezpieczeństwa w iOS 17. Ponieważ nie, nie jest konieczne, aby wszystkie aplikacje miały dostęp do naszej biblioteki lub mogły czytać wszystkie nasze zdjęcia. Z iOS 17, Możemy nimi zarządzać, a także ograniczać dostęp do aplikacji.

iOS 17 daje nam większą kontrolę nad naszymi zdjęciami

Wraz z pojawieniem się systemu iOS 17, gdy po raz pierwszy otworzymy aplikację potrzebującą dostępu do naszej biblioteki zdjęć, zapyta nas, jaki rodzaj dostępu chcemy jej przyznać, jeśli Całość, część lub nic. Oto trzy nowe uprawnienia:

  • Ograniczony dostęp: Aplikacje mogą wyświetlać tylko wybrane przez Ciebie zdjęcia i mogą je przeglądać w dowolnym momencie z poziomu samej aplikacji lub postępując zgodnie z poniższą ścieżką: Ustawienia > Prywatność i bezpieczeństwo > Zdjęcia.
  • Pełny dostęp– Aplikacje mogą wyświetlać wszystkie zdjęcia i filmy w Twojej bibliotece oraz liczbę udostępnionych zdjęć i filmów.
  • brak wejścia: aplikacje nie widzą Twoich zdjęć i filmów.
  • Po prostu dodaj zdjęcia– Aplikacje mogą dodawać zdjęcia do Twojej biblioteki, ale bez konieczności uzyskiwania do nich dostępu. Jednak ta opcja nie jest dostępna we wszystkich aplikacjach.

Jak powiedzieliśmy, iOS 17 uczynił to łatwiejszym niż kiedykolwiek Zarządzaj i dowiedz się, które aplikacje mają dostęp do naszych zdjęć Zaprzeczamy temu, jeśli chcemy. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

  1. Otwieramy aplikację Ustawienia Na naszym iPhonie.
  2. Przyszliśmy Prywatność i ochrona.
  3. Gramy w zdjęcia.
  4. Uzyskujemy dostęp do aplikacji, którą chcemy sprawdzić.
  5. Wybieramy jedno z uprawnień opisanych kilka linijek wyżej.

To wszystko, co musisz zrobić. Gdy pobierzesz nową aplikację, która będzie chciała uzyskać dostęp do Twojej biblioteki zdjęć, zostaniesz poproszony o wybranie jednej z trzech opcji, a aplikacja zostanie dodana do tej samej listy zdjęć w Ustawieniaco umożliwi Ci zmianę dostępu w dowolnym momencie w przyszłości.

obok, Twój iPhone będzie również okresowo przypominał, które aplikacje mają dostęp do Twojej biblioteki zdjęć. Ukończono, umożliwiając zmianę ograniczonego dostępu. Kolejna mała ukryta funkcja w iOS 17, ale bardzo przydatna.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *