Jak zsynchronizować foldery ze zdjęciami w telefonie komórkowym ze Zdjęciami Google

Jak zsynchronizować foldery ze zdjęciami w telefonie komórkowym ze Zdjęciami Google

Wyjaśniam, na czym polega synchronizacja folderów w Zdjęciach Google i jak łatwo ją aktywować na swoim urządzeniu mobilnym.

Zdjęcia Google to platforma Google do tworzenia kopii zapasowych osobistych zdjęć.

Zdjęcia Google to jedna z metod stosowanych przez większość użytkowników Utwórz kopię zapasową zdjęć. Chociaż w moich artykułach zawsze zalecam posiadanie dwóch lub więcej kopii zapasowych ważnych dokumentów, platforma Google jest niewątpliwie bardzo wygodna i praktyczna. Ale czy wiesz, że możesz zsynchronizować dowolny folder na swoim urządzeniu z Androidem? Co to dokładnie znaczy?

W poniższych sekcjach wyjaśniam Co to jest synchronizacja zdjęć z folderami Zdjęć Google?. Dodatkowo pokażę Ci jak przejrzeć katalogi zawierające pliki graficzne bezpośrednio z aplikacji i utworzyć kopię zapasową każdego z nich. Nigdy nie stracisz żadnego ze swoich plików dzięki synchronizacji folderów Zdjęć Google.

Co to jest synchronizacja folderów Zdjęć Google?

the Synchronizuj folder Zdjęć Google Jest to funkcja aplikacji, która umożliwia przesyłanie określonej zawartości katalogu na telefonie komórkowym do chmury. Aby to lepiej zrozumieć, warto podkreślić, że Android zarządza swoimi plikami w podobny sposób jak komputer. Co przez to rozumiem?

Bez wchodzenia w szczegóły techniczne użytkownik Androida może uzyskać dostęp Foldery i katalogi w pamięci wewnętrznej. W ten sposób, instalując eksplorator plików, możliwe jest przeglądanie dokumentów, zdjęć i filmów przechowywanych przez aplikacje. Tworząc równoległość, to tak, jakby każde urządzenie z Androidem było pendrivem. Zarządzanie treścią odbywa się w bardzo podobny sposób.

Aplikacja Zdjęcia Google na telefonie komórkowym z Androidem

Możesz uniknąć utraty zdjęć WhatsApp, tworząc bezpieczną kopię zapasową na platformach takich jak Zdjęcia Google

Jakie są konsekwencje? Jednym z nich jest to, że aby zapisać zdjęcia z aparatu, odpowiednia aplikacja tworzy folder. To właśnie te dowody skanują Zdjęcia Google, aby utworzyć kopię zapasową Twoich wspomnień. Jednak inne aplikacje również otwierają foldery w celu zarządzania plikami multimedialnymi. Na przykład WhatsApp pobiera otrzymane zdjęcia i filmy do swojego katalogu, tak jak robią to Telegram czy Instagram.

W rezultacie na Twoim urządzeniu z Androidem w jednym folderze znajdują się nie tylko zdjęcia i filmy; Ale w wielu. Grafika Google bierze to pod uwagę i pozwala zobaczyć, które katalogi zawierają Twoje pliki multimedialne. Co więcej, pozwala Dodaj te foldery do kopii zapasowej. Możesz więc na przykład utworzyć automatyczną kopię zapasową zdjęć WhatsApp lub folderu pobranych plików na Androida, żeby wymienić tylko kilka.

Niedostępne na iPhonie

Zanim przejdziesz dalej, musisz to wiedzieć iPhone nie działa w ten sam sposób. Chociaż jego system plików jest identyczny z systemem komputerowym, to znaczy cała zawartość systemu i aplikacje są zarządzane w oparciu o katalogi, użytkownik nie ma do nich dostępu.

Powoduje to, że opcja synchronizacji niektórych folderów w aplikacji Zdjęcia Google na iOS jest niedostępna. zamiast, Korzysta z biblioteki zdjęć urządzenia, które można wyświetlić w aplikacji Zdjęcia, aby utworzyć kopie zapasowe wspomnień. Jeśli chcesz przechowywać zdjęcia z WhatsApp lub dowolnej innej aplikacji, upewnij się, że przechowuje je w galerii. W ten sposób Zdjęcia Google go znajdą i wyślą kopię do chmury.

Jak wybrać foldery w Zdjęciach Google do synchronizacji z chmurą

Masz już wszystkie odpowiednie informacje na ten temat. Teraz już wiesz, dlaczego Zdjęcia Google umożliwiają wybieranie folderów w telefonie w celu tworzenia kopii zapasowych i dlaczego ta funkcja jest dostępna w systemie iOS. Jedyne co mi pozostało do wyjaśnienia to… Jak zsynchronizować wybrane przewodniki na telefonie komórkowym ze Zdjęciami Google. Na szczęście jest to naprawdę proste.

Jak zsynchronizować foldery ze zdjęciami w telefonie komórkowym ze Zdjęciami Google

Wykonując poniższe kroki, możesz sprawdzić foldery Androida zawierające zdjęcia i zdecydować, czy utworzyć kopię zapasową, czy nie.

Wszystko, co musisz zrobić, to:

  1. Otwórz Zdjęcia Google na swoim telefonie komórkowym.
  2. Kliknij bibliotekaprzycisk po prawej stronie paska nawigacyjnego.
  3. Gdy tam dotrzesz, zobaczysz wszystkie foldery zawierające zdjęcia lub filmy. Przykładowo na poprzednim wykresie widać, że jednym z programów pojawiających się na moim urządzeniu testowym jest Telegram.
  4. Uzyskaj dostęp do dowolnego folderu oznaczonego przekreśloną ikoną chmury.
  5. Kliknij sąsiadujący suwak wspierać.
  6. Po włączeniu Zdjęcia Google będą synchronizować zawartość Twojego folderu w chmurze.

Pamiętaj, że zdjęcia w Twoich folderach nie są zorganizowane w żaden szczególny sposób. W rzeczywistości, wykonując powyższe kroki, dodajesz czcionki do Grafiki Google Aby wykonać odpowiednią kopię zapasową każdego elementu. Ale wszystkie trafiają do głównej biblioteki zdjęć i są uporządkowane według daty wykonania. Jeżeli ta wartość nie zostanie podana, ranking zostanie wygenerowany na podstawie momentu przesłania do chmury.

Należy o tym pamiętać, jeśli biblioteka zdjęć jest uporządkowana według folderów na urządzeniu. Cała struktura ustawiona w Zdjęciach Google zniknie. Jedyna alternatywa to Twórz albumy Aby na nowo uporządkować wspomnienia.

Synchronizuj foldery na swoim komputerze ze Zdjęciami Google

Chociaż założeniem tego przewodnika jest synchronizacja folderów Z telefonu komórkowego W przypadku Zdjęć Google warto wspomnieć o sposobie zrobienia tego samego, ale z komputera. Po prostu pobierz Aplikacja komputerowa Dysk Google.

Jak zsynchronizować foldery ze zdjęciami w telefonie komórkowym ze Zdjęciami Google

Na swoim komputerze możesz także dodawać filmy i zdjęcia z folderów dzięki Dyskowi Google

Po skonfigurowaniu go na swoim koncie wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz preferencje aplikacji za pomocą ikony widocznej na pasku zadań.
  2. Kliknij sekcję Mój laptop Również Mój komputer I kliknij Dodaj folder.
  3. Wybierz katalog, który chcesz zsynchronizować.
  4. W kolejnym kroku odznacz opcję Synchronizuj z Dyskiem Google I kliknij Utwórz kopię zapasową w Zdjęciach Google.

Od tego momentu cała zawartość folderu będzie synchronizowana ze Zdjęciami Google.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *