Jak zwiększyć lub zmniejszyć tekst określonej aplikacji na iPhonie

To nowe narzędzie jest dostępne w aktualizacji iOS 15.

Wraz z pojawieniem się iOS 15 firma Apple mogła włączyć do swoich konfiguracji kilka narzędzi ułatwiających życie swoim użytkownikom podczas korzystania z urządzeń mobilnych. Na przykład w ostatnich tygodniach temat rozmowy Uruchom tekst na żywo, opcja, dzięki której osoby korzystające z telefonu iPhone mogą wyodrębniać tekst bezpośrednio ze zdjęcia, z pliku w Galerii lub ze zdjęcia właśnie zrobionego aparatem telefonu komórkowego.

Podobnie wiele zostało powiedziane Nowe opcje, z którymi przychodzi FaceTime, aplikacja do komunikacji wideo firmy Apple, w której użytkownicy Androida, którzy otrzymają link z zaproszeniem, będą mogli teraz uczestniczyć między innymi.

Nie są to jednak jedyne nowości tego mobilnego systemu operacyjnego, ponieważ w odpowiedzi na wiele próśb jego użytkowników, Firma Apple wprowadziła opcję, która przyczyni się do poprawy komfortu widzenia visual. W przeszłości, jeśli użytkownik iPhone’a chciał zmniejszyć lub zwiększyć rozmiar tekstu na swoim telefonie komórkowym, mógł to zrobić, ale wybrane przez niego ustawienia byłyby ustawione jako domyślne dla wszystkich aplikacji i regionów mobilnych.

Teraz, dzięki nowej aktualizacji, będzie można rozróżnić, w której aplikacji zostaną wprowadzone zmiany, dzięki czemu urządzenie będzie bardziej spersonalizowane i oryginalne zgodnie z potrzebami każdego użytkownika. W ten sposób np. Możesz zmniejszyć tekst tylko w przypadku aplikacji, które potrzebują miejsca, które mogą mieć lepszą dystrybucję, takich jak Poczta lub Word; Z drugiej strony możesz zostawić znacznie większy tekst w aplikacjach takich jak Twitter czy Facebook, które wymagają ostrzejszej czcionki podczas przewijania.

Musimy o tym pamiętać Ta nowa aktualizacja jest dostępna tylko dla iOS 15 beta, choć oczekuje się, że pozostanie ostateczną wersją, która może trafić do wszystkich iPhone’ów do końca 2021 roku.

Mając to na uwadze, poniższe kroki są normalne dla wszystkich użytkowników iPhone’a, którzy zdecydowali się zaktualizować swój mobilny system operacyjny.

Najpierw musisz się upewnić, że w Istnieje już opcja „Rozmiar tekstu” w IOS Control Center Możesz więc liczyć na to narzędzie z dowolnego ekranu w swoim urządzeniu. W tym celu wystarczy wykonać następujące kroki:

1. Otwórz Centrum sterowania. Musisz przesunąć palcem z prawego górnego rogu ekranu i sprawdzić, czy opcja rozmiar czcionki Jest już hostowany.

2. W przypadku nie pojawienia się przejdź do sesja następnie do Centrum Kontroli.

3. W tym menu musisz poszukać opcji Więcej kontroliKliknij znak plus, który pojawi się po lewej stronie rozmiar czcionkiI gotowy!

Powinieneś sprawdzić, czy opcja jest dostępna w Centrum sterowania iOS.
Powinieneś sprawdzić, czy opcja jest dostępna w Centrum sterowania iOS.

Wtedy zmiana rozmiaru tekstu dowolnej aplikacji będzie łatwa:

1. Otwórz aplikację, której tekst chcesz zmienić.

2. Przesuń palcem po ekranie od prawego górnego rogu, aby odblokować ekran. Centrum Kontroli.

3. Pojawi się seria ikon. Musisz kliknąć ten z literami A (co oznacza opcję) rozmiar czcionki).

4. Natychmiast na dole ekranu pojawi się przełącznik, umożliwiający wybór między zmianą rozmiaru tylko dla otwartej aplikacji lub wszystkich aplikacji na telefonie komórkowym. Przesuń przełącznik w lewo, aby wybrać tylko jedną aplikację.

5. Pozostaje tylko dostosować rozmiar liter za pomocą kontrolki, która pojawi się na środku ekranu i kliknąć dowolny obszar, aby powrócić do Centrum Kontroli. Następnie przesuń palcem w górę, aby zobaczyć ekran aplikacji. Zmiany powinny być widoczne.

Centralna kontrolka pomoże dostosować rozmiar tekstu.
Centralna kontrolka pomoże dostosować rozmiar tekstu.

W ten sposób możesz dostosować rozmiar tekstu w każdej aplikacji, biorąc pod uwagę Twoje potrzeby i sposoby korzystania z iPhone’a.

Czytaj

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *