Jak żyć dłużej: Regularne spacery mogą wydłużyć żywotność

Jak żyć dłużej: Regularne spacery mogą wydłużyć żywotność

Chodzenie jest spokojną rozrywką, ale daje też wiele korzyści zdrowotnych. Nowe badanie dodaje do coraz większej liczby dowodów łączących chodzenie z dłuższą oczekiwaną długością życia. Główny wniosek z badania zostanie opublikowany w: Biologia komunikacjiCzy to, że regularne chodzenie może dodać nawet 15 lat do oczekiwanej długości życia.

Dr Ellie powiedziała dziś rano, że podjęcie kroków zapewnia „wiele korzyści zdrowotnych”.

Badania wykazały, że chodzenie jest korzystne dla utraty pamięci związanej z wiekiem, powiedziała.

Lekarz powiedział, że jest również świetny dla kobiet po menopauzie oraz dla utrzymania silnych kości i mięśni.

Ile kroków musisz wykonać, aby zobaczyć wyniki?

Dr Ellie była ostrożna przy ustalaniu liczby kroków, ponieważ wydawało się to „zbyt arbitralne”.

Przeczytaj więcej: Jak żyć dłużej: sekret długowieczności? Badania sugerują, że kluczem jest gotowanie w domu

Według dr Ellie spacery z przyjaciółmi i na łonie natury również zapewniają dodatkową korzyść.

Co znalazło najnowsze badanie?

Thomas Yates, profesor aktywności fizycznej, siedzącego trybu życia i zdrowia z Uniwersytetu w Leicester w Anglii, zbadał korzyści zdrowotne wynikające z codziennego chodzenia.

W badaniach opublikowanych w Communication Biology stwierdzono, że ludzie, którzy przyjmują żwawą kadencję, mogą mieć biologiczną długość życia o 15 lat młodszą niż ci, którzy spędzają czas na codziennych spacerach.

Profesor Yates i jego zespół z National Institute for Health Research w Leicester Center for Biomedical Research przyjrzeli się długości telomerów – struktur ochronnych na końcach chromosomów – u 405 981 dorosłych w średnim wieku w Wielkiej Brytanii.

Odkryli, że szybki marsz pomagał utrzymać długość telomerów.

Badanie następuje po metaanalizie 15 badań z udziałem prawie 50 000 osób.

Badanie, które obejmuje cztery kontynenty, dostarcza nowych informacji na temat tego, ile codziennych kroków podczas marszu optymalnie poprawi zdrowie i długowieczność dorosłych oraz czy liczba kroków jest różna dla osób w różnym wieku.

Międzynarodowa grupa naukowców, którzy utworzyli grupę Steps for Health Collaborative, kierowaną przez epidemiologa aktywności fizycznej z Uniwersytetu Massachusetts w Amherst, odkryła, że ​​podejmowanie większej liczby kroków dziennie pomaga zmniejszyć ryzyko przedwczesnej śmierci. Wyniki zostały przedstawione w artykule opublikowanym 2 marca w Lancet zdrowia publicznego.

Dokładniej, w przypadku osób dorosłych w wieku 60 lat lub starszych ryzyko przedwczesnej śmierci ustabilizowało się na poziomie około 6000 do 8000 kroków dziennie, co oznacza, że ​​więcej kroków nie zapewniało dodatkowej korzyści w zakresie długowieczności.

Dorośli w wieku poniżej 60 lat widzieli, że ryzyko przedwczesnej śmierci spada na około 8 000 do 10 000 kroków dziennie.

Co ciekawe, badanie nie wykazało żadnego ostatecznego związku z prędkością chodzenia, poza całkowitą liczbą kroków dziennie.

Podejmowanie kroków — bez względu na to, jak szybko szedłeś — wiązało się z niższym ryzykiem śmierci.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.