Jaka jest jego data i co nas czeka na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022?

Jaka jest jego data i co nas czeka na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022?

Duma narodowa w roku pełnym sportowych osiągnięć. Drużyna siatkówki kobiet zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata Seniorów FIFA 2022, po oddaniu udziału w Ameryce Południowej w Barrancabermeja. Zajęli drugie miejsce, po Brazylii, drużynie, którą również mieli luksus pokonania ostatniego dnia.

Teraz czekaj na przerażające, ważne i wciągające wyzwanie. Najlepsze drużyny na świecie pojadą na mistrzostwa świata, do poziomów, do których nasi gracze nie są przyzwyczajeni. Co wiemy o tym globalnym wydarzeniu i co znajdziemy? Oto, co o niej wiadomo.

Po raz pierwszy w historii tych mistrzostw świata będzie to wspólna siedziba w Holandii i Polsce. Obie drużyny są niebezpieczne, ale tulipany są siłą, zajmując czwarte miejsce w ostatnim Pucharze Świata, który odbył się w Japonii.

Z drugiej strony Polsce nie udało się zakwalifikować do mundialu, choć przez cztery lata przygotowywały się najlepiej, by być świetnym gospodarzem. Jeśli jednak loteria dopasuje nas na terenie Polski, to nic złego się nie stanie.

Konieczne będzie także unikanie innych potęg, takich jak wybór Serbii, obecnego mistrza świata. Bałkany pokonały w finale Włochy, co dało dużą niespodziankę. Zajmując trzecie miejsce na świecie Chiny są jednym z najpotężniejszych krajów na świecie w tym sporcie.

Nie możemy również wykluczyć Team USA, który wygrał gwiezdną generację złota w Tokio 2020, pokonując w finale Brazylię. Wyprzedzając drugie miejsce na olimpiadzie, Kolumbia daje gwarancje, że przygoda w Holandii i Polsce będzie trudna, ale sprostamy zadaniu.

Na chwilę obecną polskie miejsca imprezy nie zostały potwierdzone, choć zakłada się, że będą to miasta Warszawa i Wrocław. Z drugiej strony poparli w Holandii stadiony, którymi będą Rotterdam, Apeldoorn i Arnhem, z których ten ostatni będzie sceną Wielkiego Finału.

Mistrzostwa Świata odbędą się od 23 września do 15 października 2022 roku. Kolumbia tam będzie i oczywiście będziemy ich wspierać.

Jaka jest jego data i co nas czeka na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022?

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *