Jaką prędkość światłowodu musisz zakontraktować, aby oglądać Netflix

Jaką prędkość światłowodu musisz zakontraktować, aby oglądać Netflix

Każdy plan Netflix wymaga minimalnej szybkości łącza światłowodowego.

Powiemy Ci, jakiego rodzaju Internetu potrzebujesz, aby oglądać treści bez przerw

Jeśli zastanawiasz się, jaką prędkość światłowodu wybrać do oglądania Netflixa, w tym artykule opowiemy Ci o tym wszystkim. Powiemy ci Jaka jest zalecana prędkość, aby móc oglądać seriale i filmy z Twojego katalogu bez przerw i zacięć oraz w odpowiedniej rozdzielczości?. Nie martw się, mówimy Ci, że nie potrzebujesz dużo błonnika.

Zależy od decyzji

Faktem jest, że minimalna zalecana prędkość oglądania Netflix Zależy to głównie od jakości filmu, czyli jego rozdzielczości. Zależy to od planu Netflix, z którym masz umowę, ponieważ im lepszy plan, tym dokładniejsze będzie przesyłanie strumieniowe treści.

Sam Netflix ma siedzibę 3 Dokładność i minimalna zalecana prędkość:

 • Wysoka rozdzielczość (HD) przy 720p: 3Mbps
 • Full HD (FHD) przy 1080p: 5 Mb/s
 • 4K UHD: 15 Mb/s

Jak widać są to prędkości niewielkie, gdyż minimalna prędkość kurczliwego światłowodu to zwykle 100 Mbps i to jest minimum dla usługi, gdyż większość ludzi ma 300 Mbps i więcej. Ale dziwne jest to, że wielu z nich, Nawet przy prędkości, która powinna im wystarczyć do wyświetlania treści na platformie. przepływnie mogą tego zrobić. Być może tak jest w Twoim przypadku, ale możesz to rozwiązać w ten sposób.

Nie mogę oglądać serwisu Netflix pomimo przekroczenia minimalnej zalecanej prędkości

Kontynuując powyższe, możliwe jest, że nie będziesz mógł prawidłowo oglądać serwisu Netflix, mimo że prędkość łącza światłowodowego przekracza tę wskazywaną przez samą platformę. Zwykle wynika to z faktu, że prędkość jest w rzeczywistości znacznie niższa niż podana lub nie dociera w wystarczającym stopniu do urządzenia, z którego oglądamy treść.. Aby to sprawdzić, zmierzymy prędkość naszego Internetu, dzięki czemu będziemy wiedzieć, czy osiągnęliśmy prędkość minimalną.

W tym celu skorzystamy ze strony internetowej o nazwie FAST. Jest to całkowicie bezpieczne i właściwie to właśnie Netflix zaleca do pomiaru prędkości. Wystarczy wejść na poniższy link, a pomiar połączenia rozpocznie się natychmiast z poziomu Twojego urządzenia.

Szybko zmierz prędkość Internetu

Szybka - strona do pomiaru Twojego połączenia internetowego

FAST informuje Cię o szybkości Internetu

prawdopodobnie Jeśli treść nie ładuje się, jest powolna lub przerywana, oznacza to, że prędkość Twojego Internetu nie jest zgodna ze standardami Netflix. Ta strona jest prosta i łatwa w użyciu, ale istnieją inne witryny, które pełnią tę samą funkcję.

Pamiętaj, że wynik, który daje FAST, nie jest stały, prędkość zmienia się stale, ale zawsze mieści się w pewnym limicie. Logiczną rzeczą jest to, że gdy uzyskasz, powiedzmy, 190 Mb/s, wykonanie tego później da 210 Mb/s, ale nie jest normalne, aby ta prędkość ulegała dużym wahaniom. Jeśli potrzebujesz połączenia o szybkości 15 Mb/s, a wynik daje 25 lub wartość bliską tej wartości, Twój Internet prawdopodobnie będzie się wahał, a czasami spadnie poniżej zalecanej wartości.. W takich momentach zdarzają się przerwy i przerwy.

Inne rzeczy mogą pójść nie tak

Z drugiej strony, jeśli wszystko powinno działać poprawnie, a tak nie jest, przyczyną może być inny powód. Urządzenie, którego używasz, może nie działać poprawnie lub Netflix może być obecnie wyłączony.. W takim przypadku zalecamy próbę oglądania treści z telefonu komórkowego lub innego urządzenia podłączonego wyłącznie za pomocą światłowodu i z tej samej lokalizacji. W ten sposób dowiesz się, czy rzeczywiście jest to awaria Internetu lub Twojego urządzenia.

Zmień jakość Netflix, aby wszystko wyglądało płynnie

Jeśli masz przerwy lub treść jest wyświetlana sporadycznie, Lepiej obniżyć jakość, żeby można było oglądać w nieco gorszej rozdzielczości, ale przynajmniej nie było to przerywane. Domyślnie Netflix automatycznie korzysta z Twojego Internetu, co oznacza, że ​​dostosowuje się do Twojego połączenia, ale możesz to zmienić, aby zachować tę samą rozdzielczość.

Komputer: zmień jakość Netflix

 • Wejdź do środka Netflixa
 • Dotrzyj do swojego Rachunek wprowadzający
 • Kliknij swoje obraz symbolicznyw prawym górnym rogu
 • On wybiera konto
 • Dotknij swojego Rachunek wprowadzającyz profilu i kontroli rodzicielskiej
 • Kliknij Ustawienia odtwarzania
 • Wybierz użycie danych Dla każdego ekranu, jaki chcesz
Wybierz wykorzystanie danych w serwisie Netflix

Wybierz godzinowe wykorzystanie danych w serwisie Netflix

Kluczem jest wypróbowanie różnych ustawień, ponieważ jest ich tylko 4, dopóki nie wybierzesz takiego, które umożliwi oglądanie treści bez przerw. Rzecz w tym, że jeśli nie możesz z obecnym, wybierz niższy. Możesz także wypróbować opcję Automatyczną, zaznaczając pole Niska, Średnia lub Wysoka.

Telefon komórkowy: zmień jakość serwisu Netflix

Na urządzeniach mobilnych nie możemy wybrać jakości odtwarzania. Ale, Jeśli korzystamy z mobilnej transmisji danych, możemy wybrać między oszczędzaniem danych a ograniczeniem danych, więc wydają jak najmniej lub korzystają z danych według własnego uznania. Inna opcja polega na… Wybierz opcję Tylko Wi-Fi, aby nie zużywać danych.

 • otworzyć poprosić
 • Kliknij swoje obraz symbolicznyw prawym górnym rogu
 • On wybiera konto
 • dotknij Ustawienia aplikacji
 • dotknij Wykorzystanie danych mobilnych
 • On wybiera Opcja czego chcesz

Z drugiej strony, jeśli zamierzasz pobierać filmy i seriale z serwisu Netflix Jeśli nie masz dużo danych mobilnych, zalecamy wykonanie tej czynności wyłącznie przez Wi-Fi. Szybko może zabraknąć danych. Aby to zrobić, zaznacz pole Tylko Wi-Fi w sekcji Pobieranie w ustawieniach Prywatności.

Zmień wykorzystanie mobilnej transmisji danych w serwisie Netflix

Wybierz godzinowe wykorzystanie danych w serwisie Netflix

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *