Jakie inne kraje udzielają pomocy gospodarczej ukraińskim uchodźcom?

Według najnowszych danych Agencji ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) Zaktualizowano 21 czerwca Szacuje się, że jest to wynik rosyjskiej inwazji na Ukrainę w tym czasie 5,3 mln ukraińskich uchodźców Nagrany w Europie. Spośród nich 3,5 miliona zarejestrowało się, aby otrzymać tymczasową ochronę lub być częścią podobnego narodowego planu bezpieczeństwa.

Hiszpania zapowiedziała, że ​​będzie płacić 400 400 miesięcznie za ochronę rodzin uchodźców, oczekując na zatwierdzenie. Jaka pomoc jest dostępna dla ukraińskich uchodźców w innych krajach? Analizujemy przypadki w Polsce, Niemczech, Francji i Kanadzie.

Polska i UNHCR pomagają ukraińskim uchodźcom

Polska zatwierdzona w marcu Prawo Pomoc obywatelom Ukrainy w ucieczce z konfliktu zbrojnego. To jest Pomoc finansowa Nadal praktyką jest płacenie jednorazowej opłaty w wysokości 300 slotów (64 euro) na pokrycie kosztów żywności, odzieży, butów, opieki osobistej i gospodarstwa domowego dla każdego członka rodziny.

Ponadto z polskiej ambasady w Hiszpanii informują Newtral.es, że 500 slotów (106 euro) na dziecko do 18 roku życia jest obecnie wypłacane co miesiąc ojcu, matce lub osobie. W ramach programu Rodzina 500+ egzekwujący ochronę dzieci. Opieka nad dzieckiem lub jej odpowiednik kosztuje stypendium w wysokości ஸ் 400 (85 85) miesięcznie i do ஸ் 300 (யூ 64) rocznie dla studentów poniżej 20 roku życia mieszkających i studiujących w Polsce. I pamiętaj, że jest Strona internetowa Konkretna pomoc dla obywateli Ukrainy w tym kraju.

Z drugiej strony od Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (Akhnoor) Wskazać W swoim programie pomocowym powiedzieli: „Od marca utworzyli osiem ośrodków (w Polsce), w których uchodźcy mogą zarejestrować się w celu uzyskania pomocy pieniężnej”. Znajdują się one w głównych rejonach goszczących uchodźców, w tym w Warszawie, Krakowie, Bosnanie, Wrocławiu, Astrodzie, Gwinei i Gdańsku.

Akhnoor Newtral.es jest opłacany ” Na okres trzech miesięcy dla najbardziej potrzebującychDziała jako awaryjna sieć bezpieczeństwa podczas ich przejścia, dopóki nie utrzymują się lub nie dołączą do rządowego systemu zabezpieczenia społecznego.

Niemcy udzielają uchodźcom szerokiej pomocy

Podobnie jak Hiszpania, Niemcy są jednym z krajów, które pomagają ukraińskim uchodźcom. Niemieckie Ministerstwo Pracy i Spraw Socjalnych wskazało Na twojej stronieUkraińscy uchodźcy Mogą otrzymać zapłatę Bezpośrednio z urzędu pracy (jeśli mogą pracować) lub z urzędu pomocy społecznej (jeśli ich zdolność do pracy jest niska lub jeśli przechodzą na emeryturę). Aby to zrobić, potrzebują pozwolenia na pobyt lub dokumentu pobytowego czasowego od urzędnika imigracyjnego.

Z Federalnej Agencji Pracy Podaj przydatne informacje Kiedy uchodźcy wypełnią i poproszą o ich usługi. Nawet urząd pomocy społecznej Zapewnia pomoc Żywność, schronienie i zdrowie oraz tego typu dotacje ekonomiczne z niemieckich ośrodków zatrudnienia również poszukują pracy dla uchodźców. Jest też jeden Zapomoga na dziecko Jeśli spełniają określone wymagania.

Jak wskazuje portalowi Newtral.es niemieckie Ministerstwo Pracy: „Od 1 czerwca 2022 r. otrzymamy wszechstronną pomoc od ukraińskich uchodźców przybywających do Niemiec. System wsparcia dochodu podstawowego. Pamiętajmy, że nikt w Niemczech nie jest w stanie utrzymać się w nagłych wypadkach Zasługujesz na interesy państwaWystarczy zarejestrować się za pośrednictwem jednego z centrów pracy.

Jaką pomoc mają Francja i Kanada?

Mają też pomoc dla ukraińskich uchodźców w krajach takich jak Francja i Kanada. W Francja Ukraińscy uchodźcy mogą Uzyskać pozwolenie Pobyt czasowy (APS) na okres sześciu miesięcy z możliwością przedłużenia maksymalnie na trzy lata. Zwolnienie rzekomej „tymczasowej ochrony” APS pozwala na skorzystanie z pomocy finansowej, której wysokość obliczana jest na podstawie struktury rodziny i zasobów finansowych. Usługa świadczona jest przez Karta do zapłaty (Zwroty nie są dozwolone) Jest to wymóg dla Ciebie konto bankowe Poprzedni

Kanada Udziela również pomocy finansowej w postaci systemu płatności wolnych od podatku na zaspokojenie podstawowych potrzeb uchodźców ukraińskich osiedlających się na jej terytorium. Aby uzyskać do nich dostęp Dla osoby dorosłej i dziecka o wartości 3000 i 1500 dolarów kanadyjskich (odpowiednio 2197 i 1098 euro), zainteresowana osoba musi otworzyć konto bankowe i złożyć wniosek. Rząd Kanady zna wszystkie szczegóły. Na swojej oficjalnej stronie internetowej.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *