Jakie jest 10 kierunków o najlepszym stosunku jakości do ceny?

Podróż Dla wielu jest to ulubione zajęcie. Najbardziej oczywiste jest to, że na to pozwala Odkrywaj nowe kultury i ludziale także promuje Poszerz swój światopogląd, Samowiedza, Ucz się innych języków Różni się od oryginału i Twórz wspomnienia Które będą Ci towarzyszyć przez całe życie.

Z okazji pięćdziesięciolecia istnienia i chcąc pomóc poszukującym nowych przygód, prezentuje przewodnik turystyczny Samotna planeta Niedawno wydany Najlepsze w podróży 2024. To jest lista przedstawiająca 50 najlepszych miejsca Zwolennik świat Aby podróżować w przyszłym roku.

Podzielono go na pięć kategorii, z których jedna przedstawia regiony o najlepszym na świecie stosunku jakości do ceny. Tutaj wybór dokonany przez Lonely Planet.

1. Polska. Według Lonely Planet kraj ten wyróżnia się mianem jednego z „najtańszych” krajów w całej Europie. Choć dobrym pomysłem jest zapoznanie się z tym, co ma do zaoferowania stolica Warszawy, wspominają również, że konieczne jest poświęcenie się poznaniu innych odległych zakątków miasta, z dala od zgiełku miasta, takich jak Karpaty.

2. Egipt. Naród jednoczący Afrykę z Bliskim Wschodem ma rozległy obszar „Ilość bogactwa historycznego” W przewodniku jest o tym mowa, ale to nie znaczy, że nie da się tam dotrzeć. Wśród atrakcji turystycznych, które polecają odwiedzić, znajdują się historyczne szlaki Szlaku Synajskiego i Szlaku Górskiego Morza Czerwonego, oba założone przez lokalne plemiona Beduinów.

Egipt jest prezentowany przez Lonely Planet.

3. Środkowy Zachód. Ten region Stanów Zjednoczonych obejmuje 12 stanów, takich jak Missouri, Illinois, Minnesota, Ohio, Michigan i Wisconsin. Według Lonely Planet miasta tego regionu w ostatnim czasie wyróżniły się „kreatywnością, różnorodnością i dobrym jedzeniem”.

„Znajdziesz tu stare magazyny przekształcone w pracownie artystyczne, nowe hotele ekologiczne i wiele restauracji wyróżnionych gwiazdką Michelin” – jak opisują w recenzji.

4. Algieria. W publikacji zauważono, że zaletą tego afrykańskiego kraju jest to, że lot odbywa się w niewielkiej odległości od Europy. Do jego atrakcji turystycznych zaliczają się wycieczki kolejowe, wydmy algierskiej pustyni i miasta pełne historii.Jak te na szczycie doliny Mzab. Jednocześnie podkreśla, że ​​podróż do tego celu jest dostępna i „bezkorkowa”.

5. Nikaragua. Ten kraj, położony w sercu Ameryki Środkowej, oferuje idealne połączenie słońca, lasów, wysp i miast. Według magazynu podróżniczego obejrzenie zaćmienia w pobliżu wulkanu może być bardzo dobrym pomysłem na rok 2024.

Nikaragua położona jest w sercu Ameryki Środkowej.

6. Pociągi nocne. Chociaż w pewnym momencie transport ten był w Europie nieco zagrożony ze względu na pojawienie się „tanich linii lotniczych i usług kolei dużych prędkości”, obecnie jest to już za nami ze względu na wagę, jaką przywiązuje się do ograniczenia śladu węglowego. W publikacji zauważono, że ze wszystkich istniejących tras „najciekawsze jest połączenie Bruksela–Praga”.

7. Ikaria. Ta grecka wyspa olśniewa pięknem szmaragdowych wód, białych piasków i gór. Ponadto odpowiada jednemu z pięciu regionów świata, w którym żyją osoby starsze. Przewodnik turystyczny zaleca wybranie tej trasy do odkrycia wiosek Ikaria, gdzie odwiedzający znajdą dobre jedzenie i lokalne tańce.

8. Normandia. Francuski region oferuje odrobinę spokoju od zgiełku Paryża, do którego można dojechać pociągiem w nieco ponad godzinę. Jak podaje czasopismo, wśród atrakcji znajdują się „ogrodzone łąki, gospodarstwa produkujące ser i pachnące sady jabłoniowe”.

9. Dunaj „Limas”. Ten region Bułgarii odpowiada części starożytnych granic Cesarstwa Rzymskiego, dlatego ma wielką wartość historyczną. Jedną z jego zalet jest to, że wiele zakątków można zwiedzać na rowerze, na przykład podążając drogą rozciągającą się od Dunaju do Morza Czarnego.

10. Jeziora Południowe i Środkowe Otago. Zajęcia na świeżym powietrzu, obiekty sportów zimowych i bezpłatne spacery to tylko niektóre z atrakcji, jakie ten region Nowej Zelandii oferuje swoim gościom. Jazda na rowerze może być kolejną wielką atrakcją, a strona internetowa Lonely Planet podkreśla, że ​​„otwierają się nowe szlaki i buduje się kolejne”.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *