Jakie możliwości oferują te dwie aplikacje AI?

Jakie możliwości oferują te dwie aplikacje AI?

Google nie zostało w tyle. Po eksplozji ChatGPT amerykański gigant uruchomił Bard, kolejny system sztucznej inteligencji. będzie pracować w Wszystkie kraje UE i Brazylia. Ten chatbot, z którym firma chce konkurować z OpenAI i Microsoft, pojawił się wraz z integracją 40 nowych języków z angielskim, koreańskim i japońskim, w których został uruchomiony, dla niewielkiej grupy testerów w lutym ubiegłego roku.

Jednym z powodów opóźnienia w udostępnieniu aplikacji jest dostosowanie do języka hiszpańskiego i innych języków Unii Europejskiej. Wciąż brakuje współoficjalnych języków Hiszpanii, takich jak kataloński, baskijski i galicyjskiktóry przyjdzie później. Opóźnienie wynika również z obowiązujących przepisów w niektórych krajach, takich jak na przykład ochrona danych, którą ChatGPT zablokował we Włoszech. W tym sensie Google nie spieszyło się z unikaniem konfliktów.

Więc Bard się o to postarał Zaktualizowana polityka prywatności, dodane linki do nowych stron pomocy I rozszerzyłem miejsce na kilka ostrzeżeń. Na przykład możesz się mylić. Dlatego ma ludzkich recenzentów. Z tego powodu zaleca się, aby nie udostępniać wrażliwych informacji i aktywować działania, aby dane zostały automatycznie usunięte.

Trudno porównywać Bard i ChatGPT. pierwszy To wiedza o tym, jak uzyskać dostęp do każdego z nich i jaki mają model językowy. Darmowa wersja ChatGPT używa GPT-3.5 i Bard, czyli PaLM-2. Ponadto, w przeciwieństwie do tego, co Microsoft zrobił z ChatGPT i Bing, Bard jest niezależny od wyszukiwarki Google i ma własny adres internetowy, który jest subdomeną Google.com.

Oba obsługują wprowadzanie danych tekstowych i głosowych Zapewnia również opcję odtwarzania odpowiedzi głosowo, co jest czymś, co możesz zrobić za pomocą ChatGPT w Bing i aplikacji na iOS, ale nie w darmowej wersji internetowej. Bard jest zintegrowany z Google Lens, umożliwiając generowanie odpowiedzi i spostrzeżeń na podstawie zdjęcia, ale nie własnych.

[Qué es ChatGPT: resumen de todo lo que hay que saber sobre la IA de OpenAI]

Ani Bing Chat, ani ChatGPT nie mogą „odczytywać” obrazów, ale klient czatu firmy Microsoft jest zintegrowany z DALL-E i Posiada możliwość stworzenia go z opisu tekstowego podanego przez użytkownika. Bard może również pracować z większą liczbą języków programowania, 20, niż ChatGPT.

Użyteczność Barda jest również lepsza. umożliwić Udostępniaj odpowiedzi innym kontaktom i eksportuj je do aplikacji Od Google, takich jak Gmail lub Dokumenty Google. Jest szybszy niż Bing Chat, ale nie tak szybki jak ChatGPT, a użytkownik zawsze ma pod ręką historię czatów w kolumnie po lewej stronie ekranu.

Niektóre wiadomości są dostępne tylko w języku angielskim. Na przykład, Z łatwością zmieniaj długość lub ton odpowiedzi Z menu, które oferuje pięć opcji: prosty, długi, krótki, profesjonalny lub swobodny.

Wreszcie, duża różnica między Bard i ChatGPT polega na tym, że ten pierwszy jest online i, podobnie jak Bing Chat, może Reaguj na bieżące problemy. ChatGPT jest ograniczony do treści oferowanych do 2021 roku. Aby uzyskać dostęp do bardziej aktualnych informacji, konieczna jest subskrypcja ChatGPT Plus.

Niezawodność aplikacji

Najważniejsze pytanie brzmi, czy Bard jest bardziej niezawodny w swoich odpowiedziach niż ChatGPT i Bing Chat. Ta aplikacja ostrzega, że ​​Twoje odpowiedzi mogą być „niedokładne lub nieodpowiednie”, ale jest to nic innego jak kwestionowanie ogólnych informacji dostarczanych przez Internet. Aplikacje AI ostatecznie reagują na tę cyfrową orbitę i dlatego mogą mieć awarie. i zawsze Musisz ciąćjar dane lub wyniki. Bard udziela odpowiedzi i błędnie identyfikuje obrazy, ale wyniki, które mogą wyjść z wyszukiwarki, nie są ani większe, ani mniejsze.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *