Jakie procesy wyborcze spodziewane są w 2022 roku? – 26.12.2021

W Nowym Roku Korona wirus Będzie nadal wpływać Procesy wyborcze, Gospodarki i wszelkiego rodzaju imprezy. Zawsze będą to niektóre z wydarzeń informacyjnych, które wyznaczają globalny program za zgodą Surs-Cove-2.

Politycznie bez wątpienia kluczową rolę odegrają dwa procesy wyborcze.

ten Wybory tymczasowe w Stanach Zjednoczonych, który posłuży jako test do oceny popularności Demokraty Joe Bidena i Demokraty Joe Bidena, którzy odnowią część władzy ustawodawczej. Zaplanowano je na listopad. To, czy Biden zasługuje na reelekcję w 2024 roku, zależy od tych wyników, ponieważ wielu jego współwyznawców uważa, że ​​jego niska popularność i zaawansowany wiek nie czyniły go dobrym kandydatem. Jeśli ponownie się zgodzi, zmierzy się z czymś więcej niż znany rywal republikański i kontrowersyjny Donald Trump i nadal pozostawi Daisy w swojej politycznej przyszłości.

2022 również będzie Rok wyborów w BrazyliiSkrajnie prawicowy Jair Bolzano ponownie wystartuje w październiku z lewicowym Luisem Inacio Lulą da Silvą, który po uwięzieniu jeszcze nie potwierdził swojej kandydatury na prezydenta. Kiedy kraj jest całkowicie podzielony między dwóch kandydatów, nominacja wyborcza będzie reprezentować Brazylijczyków tam iz powrotem.

Gabriel Borick zostanie nowym prezydentem Chile w marcu 2022 roku i wygra wybory 19 grudnia nad swoim rywalem, skrajnie prawicowym Jose Antonio Castem. Borik dochodzi do władzy z poważnym mandatem warunkowym, ponieważ będzie musiał poprowadzić proces polityczny między dwoma organami konstytucyjnymi.

Jair Bolzano przemawiał na konferencji prasowej.  Zdjęcie: AFP
Jair Bolzano przemawiał na konferencji prasowej. Zdjęcie: AFP

Kolumbia w przyszłym roku będzie też uwikłana w podwójny proces wyborczy: ustawodawczy w marcu (partie będą miały wewnętrzne podziały) i wybory prezydenckie z kilkunastoma kandydatami w maju, obecnie grane przez Ivana Duke’a. .

Reszta świata, z naciskiem na Filipiny, jest zaangażowana w złożony proces wyborczy z kilkoma barwnymi kandydatkami: Sarah Duterte-Corpio (córką obecnego prezydenta Rodrigo Duterte, niektóre organizacje oskarżają ją o uprawianie polityki). I Ferdinand „Pongpong” Marcos, pierworodny dyktatora Ferdinanda Marcosa. Trzecim kandydatem na prezydenta jest legenda boksu Manny Pacquiao, były sojusznik Duterte i obecny rywal polityczny. Wyniki zostaną ogłoszone w maju.

Te procesy i inne skrajne prawicowce pokazują, że populizm zachodzi w różnych miejscach, w różnych jego aspektach: Stany Zjednoczone z Trumpem, Brazylia i Bolsanaro, Węgry z Victorem Orbanem, Polska z Andrzejem Dudą, a Filipiny z ich rodzina. Plemiona i są obecnie założone w Chile, m.in. w Hiszpanii, Francji czy we Włoszech. Tymczasem lewica jest czasami krytykowana za brak przywiązania do wartości demokratycznych, dodając do tego Nikaraguę, Wenezuelę i inne kraje, takie jak Kuba, Boliwia, Honduras czy Peru.

Ivan Duque, prezydent Kolumbii.  Zdjęcie: AFP
Ivan Duque, prezydent Kolumbii. Zdjęcie: AFP

Gospodarka.

Procesy te będą warunkowane ewolucją gospodarki światowej po tym, jak przestanie ona istnieć z powodu epidemii.

Instytucje odpowiedzialne za politykę monetarną, takie jak Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych, Europejski Bank Centralny i Rosja, Chiny, Indie czy Japonia, muszą zdecydować, czy kontynuować gospodarkę za pomocą środków stymulacyjnych podczas oczekiwanego ożywienia. Wywołane i napotkane przez nowe epidemie wirusa na całym świecie oraz pojawienie się kryzysu energetycznego i dostaw. Nieoczekiwany wzrost niedoboru siły roboczej lub inflacji odegrają rolę w tym oczekiwanym ożywieniu, na historycznym poziomie w wielu krajach zachodnich.

Niestabilność gospodarcza prawdopodobnie wywoła podobne ruchy i protesty społeczne na całym świecie w ostatnich miesiącach, na czele z osobami najbardziej dotkniętymi globalnym strajkiem.

Uprawnienia, migracja i zdrowie

Dzięki tej nieustannej walce o światową hegemonię, wraz z Rosją i jej satelitami, w przyszłym roku świat dowie się o geostrategicznych ruchach głównych mocarstw, Chin i Stanów Zjednoczonych, z fundamentalnymi konfliktami, takimi jak kryzys UE i Białoruś. Napięcia między Moskwą a Ukrainą, konflikt w Tygrysie (Etiopia), sytuacja na Tajwanie i regionalne roszczenia wyspy Pekin dążą do zajęcia pozycji na Pacyfiku. Duże przesiedlenia na świecie, zaostrzone przez epidemie; Poszanowanie praw człowieka – zwłaszcza partnerstwa LGTBI lub równości płci –; Zmiany klimatyczne i walka z ubóstwem czy regulacja nowoczesnych sieci społecznościowych to kwestie, które przyciągną uwagę w nieprzewidywalnym 2022 roku. Nacisk zostanie położony na zdrowie dużych osobistości dotkniętych niektórymi chorobami w 2021 roku. Papież Franciszek lub królowa Elżbieta II świętuje 70. rocznicę jako królowa Wielkiej Brytanii.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *