Jakie są ostatnie miejsca na Ziemi, które widzą niebo pełne gwiazd?

Jakie są ostatnie miejsca na Ziemi, które widzą niebo pełne gwiazd?

Paryż Jako pierwsze miasto w Europie zastosowało oświetlenie gazowe do oświetlania swoich ulic. W XIX wieku widok Drogi Mlecznej z miast miejskich był zjawiskiem normalnymale z Światło dociera do miast, a zanieczyszczenie światłem wzrasta Dopóki nie stracimy z oczu gwiazd.

W artykule dla BBC pod tytulem „To tak, jakbyś mógł dotknąć gwiazd: ostatnich miejsc na Ziemi z naprawdę ciemnym niebem”. Autor: astrofizyk i dokumentalista Jordiego BoscoOpowiada o swoim fanatyzmie do astronomii i wybiera najlepsze miejsca, aby zobaczyć rozgwieżdżone niebo.

Prelegent naukowy podróżował z Maroka do Patagonii, aby znaleźć „ostatnie na świecie rezerwaty ciemnego nieba” i sfotografować każde miejsce.

Miejsca z najlepszymi widokami na gwiazdy i ich zdjęcia

Pustynia Atacama w Chile

Foto: Pustynia Atakama, Chile, Jordi Bosque

On Pustynia Atacama położona jest na jednym z najsuchszych i najwyższych wzniesień na świecie. Oferuje jeden z najwyższych współczynników dni słonecznych. Dzięki temu w nocy nie ma chmur i widać Drogę Mleczną.

Północne Chile

Zdjęcie: Północne Chile, Jordi Bosque

Podczas podróży do północnego Chile fotograf relacjonował, że „na niebie Można zobaczyć część konstelacji Wielkiej Niedźwiedzicy. To jedna z konstelacji, które można zobaczyć z półkuli północnej i południowej.

Słone pustynie wyżyn boliwijskich

Zdjęcie: Pustynie solne Altiplano, Boliwia, Jordi Bosque

Fotograf z tego miejsca w Boliwii zarejestrował światło zodiakalne, słabe pasmo światła o kształcie mniej więcej trójkąta.

Gigantyczne pole kaktusów w Boliwii

Zdjęcie: Pole gigantycznych kaktusów w Boliwii, Jordi Bosque

To pole w Boliwii jest jednym z najciemniejszych miejsc na świecie. Jak napisał Busqu: „Nazywa się biały kształt przypominający chmurę pośrodku obrazu Wielki Obłok Magellana„.

Ziemia Ognista

Foto: Ziemia Ognista, Jordi Bosque

Fotograf wyjaśnił: „W niektórych miejscach wydaje się, że można dotknąć gwiazd. To właśnie chciałem przekazać za pomocą zdjęcia gwiazd odbitych w basenie pływowym na argentyńskim wybrzeżu Ziemi Ognistej.”

Jordi Bosque kończy swoją historię zapraszając ludzi do odkrywania tych stron i Dowiedz się o cudach, jakie kryje wszechświat.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *