Jan Paweł II wychodzi na ulice Polski, by bronić się przed zniesławieniem

Jak donosi AFP, we wtorek demonstrowały tysiące Polaków Opieka nad Papieżem Janem Pawłem II, Niedawno został oskarżony o ukrywanie przestępstw pedofilii, gdy był arcybiskupem.I tak w kwietniu 2005 roku dziesiątki tysięcy Polaków przybyło do Warszawy, by wziąć udział w narodowej procesji za zmarłego Papieża. Wśród uczestników demonstracji byli członkowie rządu, w tym minister obrony. Mariusza Błaszczaka.

„Jak każdy sprawiedliwy chroni swoje dzieci, ojca i matkę, Każdy Polak broni Papieża Jana Pawła II”. przeczytaj jeden z transparentów niesionych przez uczestników.

„Ocal swoje dobre imię”

„Dziękujemy Bogu za niezmierzony dar, jakim był i jest Papież Polak dla Kościoła, dla Polski i dla świata” – podkreślił lider PSL. Jarosław Kaczyński, W liście do członków swojej partii. „Stajemy na straży jego honoru i dobrego imienia” – dodał.

Kiedy jednak Warszawa zorganizowała tę demonstrację, pomnik Karola Wojtyły w Łodzi ponownie został zdewastowany: o świcie pomalowano mu na czerwono ręce i napis u dołu pomnika. „Maksymalny kubek” („Największa wina”), fraza związana z tytułem książki napisanej przez holenderskiego dziennikarza AK Overbeeka w Warszawie „Największa gildia. Jan Paweł II wie”, niedawno opublikowanej w Polsce.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *