Japończyk Hamada Wolf zdobył złote medale, aby wyrównać rekord kraju w judo, a brąz Brazylii

Pur Tetsushi Kagemoto

TOKIO (Reuters) – Japończycy Aaron Wolf i Shuri Hamada zdobyli odpowiednio dwa złote medale w finałach judo w czwartek, ponieważ kraj gospodarz dodał osiem złotych medali w tym sporcie na igrzyskach olimpijskich w Tokio, równając się rekordowi ustanowionemu na igrzyskach olimpijskich w 2004 r. w Atenach.

Tymczasem brazylijska Mayra Aguiar wywalczyła brązowy medal w rywalizacji kobiet.

25-letni Wolf, mistrz świata z 2017 roku, pokonał Cho Guo-ham z Korei Południowej w dramatycznym zwycięstwie na Ippon, które zakończyło się ponad pięciominutową nagłą śmiercią za złotą bramkę w finale 100 kg mężczyzn.

Wolf, który ma matkę Japonkę i ojca Amerykanina, pokonał Uzbeka Muhammeda Karima Khuramova i awansował do ćwierćfinału, gdzie pokonał izraelskiego Petera Balchika.

W półfinale Wolff pokonał numer jeden Gruzji, Varlama Lipartellianiego, srebrnego medalistę z Rio, dynamicznym strzałem Uchi-Gari, aby zdobyć zwycięstwo dla Waza Ari.

Koreańczyk Chu wywalczył srebrny medal, a brązowe medale zdobyli Portugalczyk Jorge Fonseca i Rosjanin Niaz Eliasov.

W finale 78 kg kobiet mistrzyni świata Hamada z 2018 r. pokonała Francuską numer jeden Madeleine Malunga szybką i twardą klamrą, aby zdobyć złoty medal.

Wcześniej 30-letni Hamada pokonał Polkę Beatę Bakut w rundzie pucharowej z Ebonem, a następnie pokonał Aleksandrę Babincewą z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i awansował do półfinału.

Hamada, która zajęła drugie miejsce w swoim turnieju, pokonała Niemkę Annę Marię Wagner za pomocą krzyża, co przypieczętowało półfinałowe zwycięstwo Ebona.

Brązowe medale powędrowały do ​​Wagnera i brazylijskiego Aguiar.

(Sprawozdanie Tetsushi Kajimoto; Edytowanie przez Danielę DeSantis w języku hiszpańskim)


29 lipca 2021. Czwartkowe zdjęcie Shuri Hamada-Ruo z Japonii, Niemki Anny Marii Wagner i Brazylijki Mayry Aguiar-Brons na podium po testach judo do 78 kg na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zdjęcie: Angrett Hills/Reuters

29 lipca 2021. Czwartkowe zdjęcie Brazylijki Mayra Aguiar reagującej po zdobyciu brązowego medalu w judo do 78kg.  Zdjęcie: Angrett Hills/Reuters
29 lipca 2021. Czwartkowe zdjęcie Brazylijki Mayra Aguiar reagującej po zdobyciu brązowego medalu w judo do 78kg. Zdjęcie: Angrett Hills/Reuters

(c) Prawa autorskie Thomson Reuters 2021. Kliknij, aby wyświetlić ograniczenia —
https://agency.reuters.com/en/copyright.html

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *