Japońscy inżynierowie proponują projekt przeniesienia sztucznej grawitacji na Księżyc

Od pewnego czasu zajmujemy się działaniami NASA i innych agencji związanych z eksploracją Księżyca, pamiętając o rozwijaniu technologii i koncepcji skoncentrowanych na podróżowaniu lub przetrwaniu na tym naturalnym satelicie.

Ostatni z nich pochodził z grupy Naukowcy i inżynierowie z Kyoto University i Kajima Corporation którzy opracowali projekt skupiający się na zapewnieniu zrównoważonego życia na Księżycu i prawdopodobnie w innych regionach poza granicami Ziemi.

Oczekuje się, że z czasem eksploracja kosmosu będzie obejmować dłuższe okresy w środowiskach o mniejszej grawitacji. Ta sytuacja może Negatywnie wpływają na fizjologię organizmuponieważ astronauci byli znani z eksperymentowania z utrata kości Odpowiednik dekady po spędzeniu miesięcy w kosmosie, co w efekcie jest nieodwracalne.

To tutaj japońscy badacze wpadli na pomysł zaprojektowania planu składającego się z trzech elementów, które wydają się być zaczerpnięte z książki science fiction: pierwszy z nich to coś, co nazywa się «szkło» który będzie pełnił funkcję Symulacja grawitacji Ziemi na Księżycu i Marsie przy użyciu siły odśrodkowej.

W tym sensie, – Grawitacja Księżyca 16,5% Mniejszy niż Ziemia, podczas gdy Mars jest 37,9% mniej. Przy pomocy „kryształu” proporcje te zostaną wyrównane biorąc pod uwagę, że będą Dwa obrotowe stożki z Szacowany promień to 100m, a wysokość to 400m Użyją siły odśrodkowej, aby odtworzyć skutki ziemskiej grawitacji, biorąc tylko 20 sekund aby zakończyć rotację.

Wszystko to w końcu pozwoli pasażerom tego podwozia doświadczyć wrażenia grawitacji w wysokości 1g.

Oczekuje się, że projekt oznaczony jako szkło księżycowe Rozpocząć z Druga połowa XXI wieku.

Przechodząc do drugiej pozycji, nazwano to „Podstawowy kompleks biomu”celem wdrożenia Transportowanie nisko położonego ekosystemu w kosmos.

W ten sposób idea tego kompleksu przewiduje, że zarówno ludzcy odkrywcy, jak i kompleks biocentralny są zawarte w strukturze znanej jako Szkło księżycowe / szkło Mars.

Jako trzeci komponent naukowcy zaproponowali zbudowanie szybkiej infrastruktury zwanej Hexatrack lub Hexatrackco sprawia, że ​​jest to możliwe Połączenie Ziemi, Marsa i Księżyca.

W tym celu będzie to konieczne Budowa trzech stacji: jeden na księżycu Marsa Phobos. Drugi znajduje się na orbicie Ziemi, a trzeci wokół Księżyca.

Choć może to zabrzmieć ekscytująco i obiecująco, nie powinno być złudzeń, że ta propozycja jest czymś, co możemy zobaczyć, że stanie się rzeczywistością w krótkim okresie.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.