Jeden z największych drapieżnych dinozaurów w Europie odkryto w Wielkiej Brytanii

Jeden z największych drapieżnych dinozaurów w Europie odkryto w Wielkiej Brytanii

Szczątki jednego z największych dzikich drapieżników w Europie dinozaury Naukowcy poinformowali w czwartek, że odkryto je w Wielkiej Brytanii.

Paleontolodzy z brytyjskiego University of Southampton powiedzieli, że bestia o krokodylej twarzy, znana jako spinozaur, żył 125 milionów lat temu.A Po tym, jak znaleźli kilka prehistorycznych kości z jej szkieletu na Isle of Wight, małej wyspie na południowym wybrzeżu Anglii.

„To było ogromne zwierzę” – powiedział w komunikacie prasowym doktorant Chris Parker, dodając, że ma 33 stopy długości i waży kilka ton.

„Tylko z niektórych wymiarów wydaje się, że reprezentuje jednego z największych drapieżnych dinozaurów znalezionych w Europie – a być może nawet największego znanego do tej pory” – powiedział.

Zespół nazwał go „spinozaurydem białej skały”, ponieważ w warstwie geograficznej znanej jako biała skała znaleziono kości pleców, bioder, ogona i kończyn tego stworzenia.

„Ponieważ obecnie znany jest tylko z rozproszonych części, nie nadaliśmy mu oficjalnej nazwy naukowej” – powiedział Darren Naish, paleontolog, który był współautorem badania. „Mamy nadzieję, że z czasem pojawią się dodatkowe szczątki” – dodał.

Diagram pokazuje lokalizację najlepiej zachowanych kości w anatomii dinozaurów. Chris Parker / Dan Folks

„Środowiska przybrzeżne nie zachowują się zbyt dobrze, więc każde odkrycie pomaga nam zrozumieć dinozaury w tamtym czasie” – powiedział w piątek Neil Jostling, który nadzorował projekt.

Badanie wykazało, że spinozaur polował na jeziora i piaszczyste równiny w poszukiwaniu pożywienia i polegał na rybach jako ważnej części swojej diety.

Dodała, że ​​oznaczenia na kościach, w tym sieci tuneli wydrążonych w miednicy, wskazują, że szkielet stał się pośmiertnym pożywieniem dla śmieci i rozkładających się ludzi.

„To intrygujący pomysł, że ten gigantyczny zabójca stał się posiłkiem dla grupy owadów” – powiedział Jeremy Lockwood, doktorant z University of Portsmouth, który był zaangażowany w badanie.

Parker powiedział, że rodzina spinozaurów mogła pojawić się w Europie około 150 milionów lat temu, dodając, że odnalezione przez zespół stworzenie było „prawdopodobnie najmniejszym odkrytym do tej pory brytyjskim spinozaurem, co rozszerza zakres czasowy rodziny”.

Zespół powiedział, że następnym krokiem będzie zbadanie cienkich części kości dinozaurów pod mikroskopem, aby lepiej zrozumieć ich tempo wzrostu i wiek.

Parker powiedział jednak, że ma nadzieję, że w dłuższej perspektywie materiał zostanie w pełni udostępniony do publicznego wglądu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.