Jeffrey Hinton, jeden z pionierów sztucznej inteligencji, odchodzi z Google i ostrzega przed niebezpieczeństwami związanymi z tą technologią

Jeffrey Hinton, jeden z pionierów sztucznej inteligencji, odchodzi z Google i ostrzega przed niebezpieczeństwami związanymi z tą technologią

brytyjski Jeffreya Hintonajeden z wielkich pionierów rozwoju sztucznej inteligencji (AI), porzucił pracę w Google, aby móc swobodniej ostrzegać przed zagrożeniami, jakie stwarzają te nowe technologie, powiedział w wywiadzie dla New York Times.

Często się to nazywa Duchowy ojciec Z Amnesty International Hinton powiedział, że w wieku 75 lat żałuje, że poświęcił swoją karierę tej dziedzinie. „Pocieszam się zwykłą wymówką: gdybym to nie ja, zrobiłby to ktoś inny”, powiedział New York Times.Dodaje dźwięk alarmu do Ostrzeżenia Co inni eksperci zrobili w ostatnich miesiącach, zwłaszcza w wyniku uruchomienia nowego boty Z tekstu jak folk czat I wielkie zakłady poczynione przez gigantów technologicznych w tej dziedzinie.

„Trudno zobaczyć, jak można tego uniknąć Źli aktorzy wykorzystują to do złych rzeczyHinton powiedział w wywiadzie, w którym przestrzegał przed nadmiernym tempem, z jakim dokonuje się postęp. „Spójrzcie, jak było pięć lat temu, a jak jest teraz”. . powiedział Hinton, który w zeszłym roku odebrał nagrodę Nagroda Księżnej Asturii za badania naukowe i techniczne Wraz z trzema innymi pionierami w dziedzinie sztucznej inteligencji za swoją pracę.

ryzyko krótkoterminowe

Na krótką metę ekspert ten obawia się przede wszystkim zalania Internetu Fałszywe teksty, obrazy i filmyi że obywatele mogą nie być w stanie odróżnić tego, co jest rzeczywiste, ale także wierzą, że te technologie mogą zastąpić wielu pracowników, a później założył grozić Dla ludzkości.

Pomysł, że te rzeczy naprawdę istnieją Mogą stać się mądrzejsze od ludziNiektórzy myśleli, że „jasno”, ale większość uważała, że ​​to za daleko. Myślałem, że to za daleko. Myślałem, że ma gdzieś między 30 a 50 lat lub więcej. Oczywiście już tak nie myślę”.

Twoim zdaniem powinni kordon pracuje w tej dziedzinie, dopóki nie zostanie zrozumiane, czy sztuczną inteligencję można kontrolować, co jest zgodne z innymi publicznymi wezwaniami osób z sektora technologicznego, które poprosiły o tymczasowe zawieszenie prób.

podczas ŚwiergotHinton chciał później zaznaczyć, że nie odchodzi z Google, aby móc krytykować firmę, ale aby móc mówić o zagrożeniach związanych ze sztuczną inteligencją, nie martwiąc się o wpływ, jaki te opinie mogą mieć na firmę, w której pracowałem, firmę że według niego „postąpił bardzo odpowiedzialnie”.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *