Jeśli używasz systemu Windows 7 lub Windows 8, Steam przestanie działać w ciągu kilku dni

Jeśli używasz systemu Windows 7 lub Windows 8, Steam przestanie działać w ciągu kilku dni

Czego Microsoft nie mógł osiągnąć, Steam może: miliony użytkowników porzucających swoje stare systemy operacyjne. Powód jest taki, że Steam przestanie działać w systemach Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 1 stycznia 2024 r.To znaczy w ciągu dwóch dni.

Oto co mówi wsparcie Steam: Na twojej stronie: „Od 1 stycznia 2024 r. Steam nie będzie już obsługiwać systemów Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1.. Po tym terminie klient para Nie będzie działać w tych wersjach systemu Windows. Aby nadal korzystać ze Steam, użytkownicy będą musieli dokonać aktualizacji do nowszej wersji systemu Windows.

Dziwne, że ten koniec wsparcia nie jest odpowiedzialny zawór Nie Microsoft, ale… Google. W oświadczeniu czytamy: „Ta zmiana jest konieczna, ponieważ podstawowe funkcje Steam zależą od wbudowanej wersji przeglądarki Google Chrome, która nie działa już na starszych wersjach systemu Windows”.

Jak kontynuować korzystanie ze Steam na komputerze z systemem Windows 7 lub Windows 8

Czy to oznacza, że ​​komputer wyposażony w jeden z tych systemów nie będzie już mógł grać w gry Steam? nie dokładnie. Jeśli nie zaktualizujesz Steam, będziesz mógł kontynuować grę. Problem polega na tym, że platforma jest co tydzień aktualizowana o nowe funkcje, poprawki błędów, ulepszenia wsparcia online, nowy sprzęt itp.

Niektóre gry mogą nie działać dobrze lub mogą nie być obsługiwane.jeśli nie zaktualizowałeś klienta Steam.

Najbardziej logicznym rozwiązaniem jest aktualizacja do systemu Windows 10 lub Windows 11. Przecież wsparcie firmy Microsoft dla Windows 7 i Windows 8 już dawno się zakończyło, a dalsze korzystanie z tych systemów będzie narażenie na zagrożenia bezpieczeństwa, ponieważ błędy wkradające się do systemu cyberprzestępców nie są już łatane.

Microsoft planuje zakończyć wsparcie dla systemu Windows 10 w 2025 roku, choć oferuje opcję opłacenia abonamentu, aby móc dalej z niego korzystać i otrzymywać poprawki zabezpieczeń.

Wsparcie dla Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 na platformie Steam kończy się 1 stycznia 2020 r.4. Jeśli używasz tych systemów, czas uaktualnić system do Windows 10 lub Windows 11, aby móc dalej grać.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *