Jest to jeden z najgorszych gatunków inwazyjnych na Wyspach Kanaryjskich

Minęło 20 lat od 8 sierpnia ubiegłego roku Koty Obchodzą swój Międzynarodowy Dzień na wniosek Międzynarodowego Funduszu Dobrostanu Zwierząt. Chociaż trudno jest podać dokładną liczbę, jest to szacunkowe Na świecie jest ponad 400 milionów kotów.Według Publikacja WordlAtlas, ekspert ds. populacji i środowiska. Z kolei zwierzak trafia na listy gatunków inwazyjnych.

Ponadto co najmniej 90% z nich to zwierzęta domowe, które znajdują się w co dwa gospodarstwa domowe w Hiszpanii. Ale, Czy trzymanie kotów jako zwierząt domowych jest dla nas niebezpieczne? To pytanie zadał kraj UE. A jego odpowiedź jest jasna: tak.

Tak jest, Polska Akademia Nauk Powiedział to Koty domowe są uważane za gatunki inwazyjne „Istnieją wyraźne dowody naukowe na negatywny wpływ (tych gatunków) na rodzimą bioróżnorodność”. Powiedzieli również, że koty powinny być trzymane z dala od wybiegów w okresie lęgowym ptaków.

Jednak te zwierzęta nie będą usuwane w Polsce. Po kontrowersji wśród obywateli i że za mało Vosich doprowadził do „wymuszonego” pojawienia się SolarówBiolog Polskiej Akademii Nauk.

Zagrożenie dla innych gatunków

Czy mój kot przestaje być zwierzęciem domowym?: To jeden z najgorszych gatunków inwazyjnych na Wyspach Kanaryjskich. Sergio Mendes

Badacze z Polskiej Akademii bez wątpienia nie chcą być „kłusowani” przez zwierzęta z ich kraju i innych części świata. A jako naukowcy, oni poparli swoje twierdzenia danymi opublikowanymi we wcześniejszych badaniach.

Jedna z dostarczonych przez niego statystyk była stara Artykuł z SGGW Wyprodukowano w 2019 roku: „Koty domowe Zabija 583 miliony małych ssaków i 135 milionów ptaków Rok w Polsce” – czytamy w badaniu. Badania wykazały, że każdego roku w Australii koty zabijają 272 miliony ptaków Biobezpieczeństwo Pięć lat temu.

Kolejne badanie opublikowane w Naturalna komunikacja Szacuje się, że porzucone koty w Stanach Zjednoczonych zabijają od jednego do czterech miliardów ptaków rocznie. Dlatego amerykański fotograf Jack Wonderly uważał, że obraz jest wart tysiąca słów. Udowodnione przez to Ten obrazekDwa lata temu PicPicture zdobył pierwsze miejsce w konkursie fotografii świata przyrody Zebrano wszystkie zwierzęta zabite przez koty domowe Tylko rok w twoim kraju.

Wracając do Europy, polska firma po otrzymaniu krytyki wyjaśniła, że ​​jest przeciwna „”.Wszelkiego rodzaju okrucieństwo wobec zwierzątWskazały również, że za punkt wyjścia przyjęły unijną listę gatunków inwazyjnych z 2014 r., które zagrażają faunie w Europie.

Zwykły kot nie jest objęty tą klasyfikacją Masowa obecność tego gatunku na terytorium kontynentu. Mimo to sami polscy naukowcy uznali, że dodanie kota domowego do tej listy „skutecznie zmniejsza jego wpływ”.

Koty są jednym z inwazyjnych gatunków zagrażających Hiszpanii

Inwazyjne stworzenie
Czy mój kot przestaje być zwierzęciem domowym?: To jeden z najgorszych gatunków inwazyjnych na Wyspach Kanaryjskich. Sergio Mendes

projekt Ustawa o ochronie, prawach i dobrostanie zwierząt, Prawa socjalne i Agenda 2023 promowane przez ministra Ioana Belarę nie zawierają powiązanych środków. Jednak brak tego nie oznacza, że ​​kot nie jest kotem Szczególnie poważne zagrożenie dla ptaków i ssaków pochodzących z Hiszpanii.

Tak to się pokazało Międzynarodowe badanie prowadzone przez Wyższą Radę Badań Naukowych (CSIC), który klasyfikuje te gatunki jako „Jeden z najbardziej szkodliwych gatunków inwazyjnych Dla społeczności bezkręgowców na wyspach”.

Powodem jest Koty są szczególnie niebezpieczne w tych wyspiarskich przestrzeniach To bardzo proste: nie są przyzwyczajeni do tych gatunków. Oznacza to, że flora i fauna wysp ewoluowała pod ich nieobecność. Dlatego, jak potwierdził kanaryjski badacz Manuel Nogales, ich przybycie przyczyniło się do wyginięcia co najmniej 14% wymarłych kręgowców. To badanie przeprowadzone przez Instytut Produktów Naturalnych i Agrobiologii CSIC.

Jeśli to zalecenie polskich biologów zostanie zastosowane w Hiszpanii, koty staną się „jedną z głównych przyczyn utraty bioróżnorodności na świecie”, według Ministerstwa Zmian Środowiska i Wyzwań Demograficznych. W rzeczywistości Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody uważa to zwierzę Wśród 100 najgorszych gatunków inwazyjnych na świecie.

Jednym z zaleceń ekspertów jest unikanie porzucania zwierząt. Według danych z niedawnego badania przeprowadzonego przez Fundację Affinity, w zeszłym roku w Hiszpanii porzucono prawie 120 000 kotów. Oznacza to, że chociaż kot domowy również poluje, potrzeba tylko jednego pokolenia, aby to zwierzę stało się bestią. „Największy efekt ma dziki kot” – zapewnił Przedstawiciel Hiszpańskiego Towarzystwa Ornitologicznego (SEO/BirdLife) Na Wyspach Kanaryjskich Zielony i niebieski.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.