Jestem fotografem i tak udaje mi się robić profesjonalne zdjęcia podczas Świąt Bożego Narodzenia, używając samego iPhone’a

Jestem fotografem i tak udaje mi się robić profesjonalne zdjęcia podczas Świąt Bożego Narodzenia, używając samego iPhone’a

Święta Bożego Narodzenia to jeden z tych okresów, kiedy do uchwycenia chwil często używa się aparatu w telefonie komórkowym, chociaż nie zawsze jest łatwo je uchwycić i sprawić, by wyglądały tak, jak tego chcemy. Aby zwalczyć tę potencjalną frustrację, Znany fotograf W Profesor w Szkole Fotografii EFTI, Rodrigo Rivasudostępnia szereg ogólnych wskazówek i prostych trików, jak wykorzystać możliwości aparatu w iPhonie i robić najlepsze zdjęcia rodzinie i znajomym za pomocą telefonu Apple.

Rivas jest jednym z najlepszych ekspertów w Hiszpanii W wykorzystywaniu smartfona jako głównego aparatu do zastosowań profesjonalnych, a także wspieraniu planu studiów w EFTI, które sam Tim Cook odwiedził podczas swojej wizyty w Madrycie i w którym iPhone służy jako aparat. Choć rady profesora dotyczą większości telefonów Apple, faktem jest, że sesja zdjęciowa, którą udało nam się wykonać w EL ESPAÑOL – Omicrono, została zrealizowana przy użyciu iPhone’a 15 Pro Max, najbardziej zaawansowanego i wydajnego telefonu komórkowego amerykańskiej firmy.

Zanim zagłębimy się w specyfikę zdjęć świątecznych, mówi Rivas Szereg ogólnych rozważań Zaczynając od mocnego trzymania iPhone’a, aby uniknąć mimowolnych ruchów ze względu na zwiększony rozmiar i wagę urządzeń; Korzystać z trybu portretowego — zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt — ponieważ oferuje on bardziej kreatywne rozwiązania w zakresie zdjęć i można go łatwo dostosować za pomocą kontroli ostrości i głębi nawet raz po zrobieniu zdjęcia.

Fotograf Rodrigo Rivas wyjaśnia rezultaty swoich zdjęć.

Shimy Floresa

Omikrono

Innym ogólnym zaleceniem jest zabawa światłami dekorującymi przestrzenie; Ożyw swoje selfie, rozmawiając z rodziną lub przyjaciółmi, ponieważ wygodna pozycja pomoże Ci uzyskać lepsze zdjęcia; Zwróć uwagę na perspektywę i wypróbuj różne poziomy; Obniż swój punkt widzenia, aby zrównać się z obiektem Dla kogo robimy zdjęcie? A także uwzględnianie kolorów i nie robienie cieni, zwłaszcza w martwej naturze. Podobnie ważne jest, aby korzystać z technologii telefonicznej, wiedząc, jak wykorzystać zarówno inteligentny HDR, jak i makro, aby uchwycić szczegóły, które mogą mieć wpływ na zdjęcie.

10 trików, jak zrobić idealne zdjęcie

Oprócz tych ogólnych rozważań, 10 sztuczek, których używa Rodrigo Rivas, aby ulepszyć świąteczne zdjęcia, to:

 • 1. Skorzystaj ze świateł. „W Boże Narodzenie światło nadaje nam inny świąteczny i estetyczny charakter. Połączenie kolorowych świateł lub świec pozwoli nam uzyskać piękniejsze i bardziej kreatywne zdjęcia” – wyjaśnia Rivas, ale podkreśla ich ciekawe zastosowanie w portretach, umieszczając je na zdjęciu. Podświetlenie, oświetlenie boczne lub przednie. „Dzięki trybowi portretowemu i możliwości późniejszej regulacji punktu ostrości możemy uzyskać artystyczne obrazy, które przypominają nam te daty”. Wyjaśnia, że ​​oświetlenie fotografowanej osoby od przodu pomoże uzyskać lepszy efekt, a technologia Smart HDR i możliwość pomiaru ekspozycji w iPhonie 15 Pro pomogą w uzyskaniu dobrej ogólnej ekspozycji zdjęcia.
 • 2. Baw się planami. Dzięki wielu opcjom obiektywów iPhone’a 15 Pro Max możesz uzyskać większą różnorodność swoich zdjęć. Rivas zaleca używanie głównego aparatu 24, 28 lub 35 mm do zdjęć grupowych; Zwróć jednak także uwagę na wszechstronność, jaką oferują teleobiektywy 2x i 5x w zakresie wykonywania zbliżeń lub ujęć odległych szczegółów.
 • Świąteczne zdjęcie zrobione iPhonem 15 Pro Max

  Świąteczne zdjęcie zrobione iPhonem 15 Pro Max

  Shimy Floresa

  Omikrono

 • 3. Znaczenie szczegółów. „Dzięki trybowi makro możemy zbliżyć się do świątecznych szczegółów, aby uzyskać inny, oryginalny widok. Wyodrębnij przedmioty i niektóre talerze z bożonarodzeniowymi potrawami, aby podkreślić ich fakturę i kształt” – wyjaśnia, choć jednocześnie ostrzega, że ​​kluczem czy kolor i światło nam w tym pomogą? Aby uzyskać lepsze zdjęcie, warto zadbać o to, aby na przedmiotach nie rzucały się cienie i starać się trzymać je w centralnej części kadru.
 • 4. Kolor. Różne kombinacje tonów mogą dać bardzo oszałamiające obrazy. „Mieszając rzeczy z ciepłymi i chłodnymi tonami, jesteśmy w stanie nadać scenie większy kontrast, tak jak gdybyśmy używali kolorów uzupełniających”, chociaż ostrzega, że ​​rodzaj światła zmieni nasycenie i ton.
 • Świąteczne zdjęcie zrobione iPhonem 15 Pro Max

  Świąteczne zdjęcie zrobione iPhonem 15 Pro Max

  Shimy Floresa

  Omikrono

 • 5. Ruch. Równie ważne jak uchwycenie i uwiecznienie chwili, skorzystaj z trybu Live Photo, aby uchwycić to, co dzieje się 1,5 sekundy przed i po każdym zdjęciu, utrwalając w ten sposób nie tylko zdjęcie, ale także ten moment w krótkim filmie, który można następnie udostępnić . W tym trybie możesz także udostępnić scenę w trybie pętli lub zobaczyć, co było odtwarzane w danym momencie.
 • 6. Skład. Dobrze ustawione stoły i staranny wystrój lub prezenty to elementy, które nadają się do stworzenia martwej natury. W tym celu Rivas wyjaśnia, że ​​możemy użyć ujęć z góry, które pomogą uwzględnić wiele elementów oprócz potraw. „Używanie siatki do komponowania kolorów lub kształtów to dobry sposób na uzyskanie atrakcyjnych i kolorowych zdjęć. Pamiętaj, że za pomocą poziomu aparatu możemy sprawdzić, czy nasz iPhone jest ustawiony dokładnie prostopadle do sceny, którą będziemy fotografować. ” Wyjaśnia też, że zdjęcie możemy wykonać pod kątem 30-45 stopni, co nadaje martwej naturze większą głębię.
 • Szczegóły świąteczne

  Szczegóły świąteczne

  Shimy Floresa

  Omikrono

 • 7. Dekoracja. Dekoracja to nie tylko kolejny element, ona nadaje kontekst chwili, którą przeżywamy i sprawia, że ​​obrazy zapadają w pamięć jako wyjątkowe kilka miesięcy później. Rivas zaprasza do dodawania do zdjęć światełek, girland, a nawet akcesoriów, takich jak zabawne czapki, aby uzyskać dodatkowy świąteczny akcent.
 • 8. Rytm. Podobnie jak w przypadku jego rad dotyczących unieśmiertelniania jedzenia, użycie zwolnionego tempa w połączeniu z ruchami może zapewnić szczególną dynamikę w uchwyceniu wyjątkowych chwil świątecznych, takich jak ludzie bawiący się na śniegu lub moment nalewania szampana do kieliszka.
 • Selfie zwierzaka zrobione iPhonem 15 Pro Max

  Selfie zwierzaka zrobione iPhonem 15 Pro Max

  Shimy Floresa

  Omikrono

 • 9. Zwierzęta. Zwierzęta również stały się częścią rodziny, a tryb portretowy również je dokładnie rozpoznaje. „Ustaw się na ich wysokości, obniżając kąt widzenia, aby ich nie zniekształcić” – wyjaśnia Rivas. „Jeśli chcesz bardziej kreatywnych zdjęć i uzyskać ciekawe sceny, używaj wysokiego lub niskiego kąta widzenia”.
 • 10. Ty też się pokaż. Fotograf często pozostaje za aparatem i nie pojawia się w świątecznych wspomnieniach; Użyj samowyzwalacza, a jeśli masz Apple Watch, wykorzystaj go jako wizjer i zdalne wyzwalanie migawki. „Na zdjęciach grupowych staraj się, aby ludzie wchodzili w interakcję. Staraj się też robić więcej niż jedno zdjęcie, aby mieć pewność, że ujęcie będzie idealne. „

Przydatne funkcje iOS

Oprócz korzystania z porad Rivasa w celu uzyskania idealnego zdjęcia w te Święta Bożego Narodzenia istnieje szereg innych funkcji ekosystemu Apple, które pozwalają wydobyć więcej ze zdjęć z iPhone’a. Przykładowo, jeśli mamy kilka podobnych zdjęć z tego samego momentu, Możemy z nich zrobić GIF-a Skrótów do tworzenia animowanego powitania.

Kolejnym interesującym szczegółem edycji zdjęć na tym samym urządzeniu jest możliwość kopiowania i wklejania edycji do kilku zdjęć jednocześnie. Aby to zrobić, otwórz zdjęcie lub film zawierający zmiany, które chcesz skopiować, dotknij trzech kropek menu, a następnie dotknij Informacje o „Kopiuj zmiany”wróć do biblioteki zdjęć, wybierz pliki, do których chcesz zastosować, a następnie kliknij Wklej korekty.

Jednym z ciekawych elementów obrazków bożonarodzeniowych jest możliwość szybkiego i łatwego przekształcania ich w naklejki dla aplikacji takich jak Wiadomości czy WhatsApp. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć na przedmiot, który chcesz zamienić w naklejkę na zdjęciu i wybrać go „Dodaj naklejkę” Na liście, która się pojawi.

Możesz być także zainteresowany…

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *