Jestem wirusologiem i większość ludzi łapie teraz COVID w ten sposób – nie jedz tego

Jestem wirusologiem i większość ludzi łapie teraz COVID w ten sposób - nie jedz tego

Jestem głównym naukowcem i ekspertem w zakresie chorób zakaźnych w Abbott. Od początku epidemii mój zespół był częścią rozwoju wielu z naszego zespołu COVID-19 Testy – w tym BinaxNOW – śledzą wirusa i jego warianty. COVID różni się od innych typów wirusów układu oddechowego, takich jak grypa, w tym sensie, że jest ogólnie bardziej zaraźliwy i obserwuje się częściej występujące zdarzenia. COVID ma również długoterminowe skutki uboczne, które nie zostały dokładnie zbadane przez ekspertów, aby w pełni zrozumieć konsekwencje. Jednak ważne jest, aby znać najnowsze osiągnięcia badawcze dotyczące COVID, aby zapobiec nowym infekcjom i jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko mutacji wirusa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej – i aby zapewnić sobie zdrowie i zdrowie innych, nie przegap tych rzeczy Pewne oznaki, że już masz COVID.

walka o akcje

Mamy teraz o wiele więcej informacji na temat COVID – w tym o tym, jak łatwo się rozprzestrzenia, a co najważniejsze, w jaki sposób możemy spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Uczestnictwo w zatłoczonych pomieszczeniach z ludźmi przez dłuższy czas — na przykład na koncercie lub kinie — może zwiększyć ryzyko. Jeśli liczba przypadków wzrasta, a na zatłoczonych obszarach nie zostaną zainstalowane maski, może to prowadzić do zwiększonego narażenia i potencjalnego ryzyka zarażenia wirusem. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, sugeruję oszacowanie swojego poziomu ryzyka i podjęcie odpowiednich środków ostrożności, w tym zaszczepienie się i podanie dawki przypominającej, założenie maski, staranie się zachować dystans od innych oraz wykonanie testów przed i/lub po szybkich testach, aby zapobiec rozkładać.

Grupa przyjaciół jedząca razem wymyślny posiłek
żaluzja/ksenon

Bary i restauracje w obszarach o wysokiej zachorowalności to kolejny sposób, w jaki ludzie mogą złapać COVID. Podczas gdy niektóre bary i restauracje nadal mają środki bezpieczeństwa, gdy już usiądziesz, możesz zdjąć maskę, pozwalając na potencjalne rozprzestrzenianie się. Jeśli wybierasz się do baru lub restauracji, polecam jedzenie na zewnątrz, gdy temperatura rośnie i unikaj okresów, w których może być tłoczno.

Młodzi przyjaciele jedzą razem w restauracji?
Shutterstock/małpie obrazy biznesowe

Małe spotkania mogą być kolejnym sposobem, w jaki dana osoba może zarazić się wirusem COVID. Rzeczy, które mogą zwiększać ryzyko, to gromadzenie się w pomieszczeniach, dzielenie się jedzeniem lub napojami lub spotykanie się z osobami, które mogą być nieszczepione lub nie mogą się zaszczepić. Otwarta komunikacja między uczestnikami to świetny sposób na omówienie poziomu komfortu każdej osoby i kroków, które mogą podjąć, aby zmniejszyć ryzyko.

Szczęśliwa starsza para na rowerze stacjonarnym
walka o akcje

Wielu nie może się doczekać wznowienia treningu na siłowni. Ale jedną z czynności, które mogą zwiększać ryzyko, są ćwiczenia grupowe, które odbywają się w pomieszczeniach i bez masek. Zastanów się nad zajęciami, które oferuje Twoje centrum fitness i dodaj środki bezpieczeństwa – takie jak maskowanie lub dystans społeczny.

Związane z: Mam Omicron i tak się czuję

Kelner kaszle w łokieć podczas obsługi klientów w restauracji.
walka o akcje

Nie jest to sposób na złapanie COVID, ale sposób na rozprzestrzenianie go na innych poprzez ignorowanie objawów podobnych do COVID na dowolnym z rodzajów spotkań wymienionych powyżej. To sezon alergiczny w wielu częściach Stanów Zjednoczonych, z sezonem grypy i koronawirusem na czele. Dlatego często zdarza się, że wiele osób budzi się z bólem głowy, swędzeniem gardła lub katarem. Wykluczenie tych objawów, ponieważ alergia może narazić na ryzyko przyjaciół, rodzinę i współpracowników. Domowe testy COVID są już powszechnie dostępne. Jako test domowy nr 1, Self Test BinaxNOW jest łatwy w użyciu i daje wyniki w ciągu 15 minut.

Związane z: Objawy koronawirusa zwykle wyglądają tak

Mężczyzna samodzielnie testuje domowy zestaw testowy na COVID-19.
walka o akcje

Jeśli masz objawy COVID, zaleca się wykonanie testu na COVID. Zaplanuj badanie lub rozważ przechowywanie badania domowego w apteczce, aby móc wykonać badanie bez wychodzenia z domu. Jeśli uzyskasz pozytywny wynik, pozostań w domu i unikaj kontaktu z innymi ludźmi przez co najmniej 5 dni lub do czasu wyzdrowienia zgodnie z wytycznymi CDC. Jeśli ostatnio byłeś w bliskim kontakcie z innymi ludźmi, koniecznie powiedz im, że miałeś COVID, aby mogli podjąć odpowiednie dalsze kroki (np. sprawdzić, czy mają objawy). Jeśli otrzymałeś wynik negatywny, weź pod uwagę czas wykonania testu, ponieważ szybkie testy COVID wykrywają, kiedy dana osoba jest wysoce zaraźliwa. Zalecam podjęcie środków ostrożności i monitorowanie objawów nawet po negatywnym wyniku i ponowne badanie, jeśli objawy nie ustąpią. Zawsze najlepiej jest zachować czujność w obliczu objawów w wieku COVID.

Związane z: Jestem ekspertem ds. wirusów i jeśli masz tę ofertę, uzyskaj pomoc

Kobieta w masce na twarz patrzy w kamerę i pokazuje uniesione kciuki po otrzymaniu szczepionki na Covid-19.
iStock

Wiem, że wielu czuło się niepewnych tej pandemii, w tym tego, co pociągnie za sobą następna faza. Dobrą wiadomością jest to, że teraz wiemy znacznie więcej o tym wirusie niż ponad dwa lata temu. Mamy również dostęp do szczepionek, testów i zabiegów. Ludzie mogą mieć większy spokój ducha, wiedząc, że mogą podjąć kroki podczas wznawiania aktywności – od chodzenia do szkoły i pracy po spotkania z bliskimi – aby chronić siebie i swoich bliskich. Aby chronić swoje życie i życie innych osób, nie odwiedzaj żadnego z nich 35 miejsc, w których najprawdopodobniej zarazisz się koronawirusem.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.