Jhonatan zaatakował Narváez (Ineos) i był czwarty w Hamburg Classics

Jhonatan Narváez, ekwadorski kolarz Ineos na Hamburg Classic 21 sierpnia 2022 r. Zdjęcie: Twitter @INEOSGrenadiers

Ekwadorczyk Jhonatan Narváez był świetnym mistrzem w Hamburg Classic i zajął czwarte miejsce w niedzielę, 21 sierpnia 2022 roku. Austriak Marco Haller zakończyli pracę zespołu Borra i jego rodaka Patricka Konrada, aby wygrać wyścig o mistrzostwo przy niskich prędkościach. Cykliczny.

Ineos opublikował na swoich portalach społecznościowych: „Imponujące czwarte miejsce dla Jonathana Narváeza. Bravo Johnny! Skorzystał z okazji do ataku i osiągnięcia jednego ze swoich najlepszych wyników w tym sezonie”.

I tak „Lagarto” Narváez z Ineos Grenadiers pojawił się w Hamburg Classic (Niemcy), jednodniowym wyścigu o długości 204,7 km, który osiągnął 25. edycję po tym, jak został odwołany w ciągu ostatnich dwóch lat z powodu pandemii.

Po trzech zwycięstwach Włocha Elii Vivianiego z rzędu z rzędu, Cyclassic został zdominowany przez Borę Hansgrohe, a dokładniej przez austriackie komponenty, które zadecydowały o ostatnim etapie wyścigu.

Aukcja końcowa

Haller najszybciej z całej piątki awansował i dojechał do mety dziesięć sekund przed pierwszym setem. Belgowie Wout Van Aert i Quinten Hermans musieli zadowolić się eskortowaniem Austriaka na podium, podczas gdy Jhonatan Narváez (Ineos) pozostał poza polem honorowym, zajmując czwarte miejsce.

Waseberg, pokonywany trzykrotnie, był jedyną górską trudnością na trasie 204,7 km.
Za dzisiejszą ucieczkę odpowiadał Francuz Anthony Loulian, Holender Eddie Schelling i Włoch Jacobo Mosca.

Holender był sam na prowadzeniu z różnicą 23 km. Reszta została zredukowana przez pluton ciągnięty przez Jumbo Vismę, z którego skoczyli Van Arte, Florian Senechal i Mikkel Berg, ale statystyki grupy były silniejsze.

Van Aert i Narvais próbowali 13 kilometrów przed metą, na ostatnim podjeździe do Wasenberg (900 metrów ze średnim nachyleniem 7,3). Dołączyli do nich Conrad, Hermans, a następnie Haller. Gonili go Włosi Alberto Pettiol i Viviani, którzy musieli zrezygnować 10 kilometrów przed metą, uciekając do małej grupki, która nadeszła z tyłu.

Hamburg Classic, który został rozwiązany w 16 z poprzednich 24 edycji w sprincie, tym razem nie osiągnął najczęstszego wyniku, ponieważ pięciobój prowadzący znakomicie dojechał do mety.

Jhonatan Narvaez w sezonie

Ekwadorski kolarz Jonathan Narváez miał dobry sezon w Europie. Dwa tygodnie temu był w Grand Prix Polski, wyścigu, w którym zajął 50. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W maju był również częścią swojego zespołu at kręcić włochy który widział swojego partnera Richarda Karapaza na drugim miejscu.

Narváez, zwycięzca 12. etapu Giro d’Italia 2020, zakończył edycję włoskiego Tour 2022 w boxie 42.

Został również przetestowany w tym sezonie w wyścigach jednodniowych. W dwóch z nich E3 Saxo Bank Classic (Belgia) i Strade Bianche (Włochy) zajęły szóste miejsce.