John Mercado Quiro, który trenował w River Plate i Atletico Paranaense, ma nadzieję, że zostanie powołany do reprezentacji Ekwadoru, tak jak John Yeboah Zamora | Piłka nożna | Sporty

John Mercado Quiro, który trenował w River Plate i Atletico Paranaense, ma nadzieję, że zostanie powołany do reprezentacji Ekwadoru, tak jak John Yeboah Zamora |  Piłka nożna |  Sporty

Tak jak skrzydłowy John Yeboah Zamora niespodziewanie znalazł się w kadrze Ekwadoru na mecze z Boliwią w La Paz i Kolumbią w Quito, tak pomocnik John Anthony Mercado Cuero ma nadzieję, że w przyszłości zostanie wzięty pod uwagę przez Felixa Sancheza Basa, hiszpańskiego trenera La Tre. podczas eliminacji Ameryki Południowej do Mistrzostw Świata w 2026 roku.

Yeboa Zamora (23), urodzony w Niemczech, którego ojciec jest Ghańczykiem, a matka Ekwadorką, ma okazję pokazać talent, jaki wykazuje w Rakowie Częstochowa, aktualnym mistrzu Polski, w swoim pojedynku z Altiplano, który odbędzie się w czwartek 12 grudnia. Wtorek 17 przeciwko Kolumbii w dniach 3 i 4, w tej kolejności.

Bramki Diario AS i Ener Valencia przeciwko Gremio: fani Interu znaleźli nowego idola

Mercado Quiro (21 lat) ma nadzieję zrobić to samo w przyszłości. Historia Mercado w piłce nożnej rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy był częścią obozu treningowego Independentente del Valle.

„Byłem w Independent przez rok i wtedy biznesmeni, José Luis Miguel i Juan Carlos Tarre, zabrali mnie do Argentyny, abym dołączył do River Plate. Całe szkolenie odbyłem w szkole River” – powiedział Mercado EL UNIVERSO.

Kwalifikacje z Ameryki Południowej 2026: Tak będą wyglądać rankingi przed rozpoczęciem 3. kolejki

Tricolor powstał w atmosferze walki, poświęcenia i dobrej piłki nożnej, w której River wygrał Copa Libertadores w 2015 i 2018 roku pod wodzą trenera Marcelo Moniki Gallardo, pod wodzą historycznego Urugwajczyka Enzo Francescoli, legendy milionera . Kto obecnie pełni funkcję dyrektora.

John Yeboah jest w drużynie idealnej w polskiej lidze

„Teraz, kiedy to pamiętam, wspaniale było mieć na co dzień profesora Gallado, Francescoli i innych zawodników pierwszego składu. Zawsze nam mówili, że to poświęcenie przynosi nagrodę i że musimy być szczęśliwi na boisku. Zatem dzięki poświęceniu zawsze dotrzesz do możliwości i musisz z nich skorzystać.” .

Kwalifikacje do Mistrzostw Ameryki Południowej 2026: harmonogramy, transmisje na żywo i kanały telewizyjne do oglądania na żywo w dniu 3, czwartek, 12 października

Zdjęcie: Dzięki uprzejmości Johna Mercado Cuero

Skorzystaj z tych wskazówek, aby osiągnąć sukces na sesjach treningowych River. Jego występy były tak doskonałe, że zwrócił na siebie uwagę trenera Luigiego Pescarolo, który powołał go na Mistrzostwa Ameryki Południowej do lat 15 w 2017 roku w Argentynie.

Trener Javier Rodriguez pomógł mu także powołać reprezentację Ameryki Południowej na Mistrzostwa Świata U-17, zdobywając miejsce na start w Pucharze Świata w tej kategorii, który odbył się w Brazylii w 2019 roku. Zakwalifikowali się do drugiego miejsca w grupie B i zostali wyeliminowani w 1/8 finału (1:0) przez Włochy.

„Zawsze byłem zagranicznym pomocnikiem i pokazałem to w małych zespołach w Ekwadorze. Mój nauczyciel Javier Rodriguez umieścił mnie na pozycji pomocnika nr 5, ale nie bardzo mi się to podobało, więc zdecydowałem się kontynuować grę jako skrzydłowy Mogę grać także na obu stronach, „Ale wolę grać na prawej stronie, jednak ze względu na potrzeby zespołu czasami muszę grać na lewej stronie”.

Pokaż to na lądzie Dobra gra Pele otworzył przed nim drzwi w Atletico Paranaense (2021–2022) na początku 2020 roku. „Prawda jest taka, że ​​przejście z River do Paranaense było bardzo szybkie. Najpierw dotarła do drużyn młodzieżowych U-20. Mercado powiedział: „Przyjęli mnie najlepiej, a dzięki doświadczeniu zdobytemu w Argentynie, zarówno w drużynie młodzieżowej, jak i rezerwowej, mogłem szybko rozpocząć karierę zawodową”.

„Mogłem trenować z trenerem Luizem Felipe Scolarim (mistrzem Świata 2002 z Brazylią) i Fernandinho (byłym zawodnikiem Manchesteru City pod wodzą Pepa Guardioli). Scolari wiele mnie nauczył. Zawsze powtarzał mi, żebym ryzykował, że jest piłkarzem bardzo szybki zawodnik i że powinienem to wykorzystać. Moje mocne strony i zawsze do przodu. Podkreślił, że nie boję się popełniać błędów, a jeśli raz mi się nie uda, to będę próbował dalej, i że tak rodzą się dobrzy gracze, i wspieranie zespołu, w którym jestem.

Z Paranaense wygrał Copa Sudamericana w 2021 roku; Oraz wicemistrz Copa Libertadores i Recopa w 2022 roku.

Rady Filipao pomogły mu przenieść się do Europy i podpisać kontrakt z Villafranquense (2022–2023) grającym w drugiej lidze portugalskiej. „Dobrą rzeczą jest to, że przybyłem i szybko się zaaklimatyzowałem, ponieważ znałem język. Mówię naprawdę dobrze po portugalsku, a moje zaangażowanie w treningi uczyniło mnie częścią podstawowego zespołu.

Jednak jego czas w tym zespole był krótki i znalazł się w szeregach drużyny AVS Futebol SAD, która również występuje w drugiej kategorii kraju iberyjskiego. „Kiedy przybyłem, w zespole panowała dobra atmosfera. Jak dotąd dobrze dogaduję się ze wszystkimi” – zauważył. „Są kraje francuskie, afrykańskie i inne, których misją jest awans do pierwszej ligi” – dodał. odnotowany.

Zespół AVS Futebol SAD prowadzi w turnieju z 19 jednostkami, z 6 zwycięstwami i jednym remisem w 7 rozegranych meczach. (Dr)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *