Jonas Weinggaard i specjalny rekord po wygraniu Tour de France 2022 | Tour de France 2022

Jonas Weinggaard i specjalny rekord po wygraniu Tour de France 2022 |  Tour de France 2022

Po 21 dniach rywalizacji 109. edycja Tour de France zdobyła nowego mistrza i przy tej okazji 25-letni Duńczyk Jonas Weinggaard odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Grand Tourie.

Oczywiście Vingegaard, który pochodzi z Hillerslevu, ma już na koncie inne zwycięstwa w swojej karierze sportowej. W rzeczywistości lista zwycięzców dla tego kolarza została otwarta w 2019 roku, kiedy wygrał wyścig Hummer StavangerTo wyścig rozgrywany w Norwegii.

Później, w 2021 roku wygrał włoski wyścig Kubański i Bartelli Który obejmował sześć etapów. W tym roku wspiął się na szczyt podium we francuskim konkursie Klasyczny bębenco wydarzyło się w lutym.

Teraz, dzięki wygranej „Grande Boucle”, Vingegaard dołączył do wyselekcjonowanej grupy kolarzy, którzy wygrali Tour de France, a ponadto został drugim duńskim kolarzem, który zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej tego zawodu, a następnie Bjarne Riis zrobił to samo w 1996 roku.

Jonas Weinggaard, po wygraniu 18. etapu Tour de France 2022

Francja Agencja prasowa

W ten sposób Vingegaard pomścił to, co wydarzyło się na zeszłorocznym Tour de France, kiedy był Słoweńcem

Tadej Pojjakar

Uderzył go o pięć minut i 20 sekund, aby utrzymać żółtą koszulkę.

Ile zwycięstw odniósł Jonas Vingegaard w swojej karierze wyścigowej?

W tej dywizji Vingegaard ma na koncie osiem zwycięstw. Pierwszy przyszedł w 2018 roku, kiedy wygrał drużynową jazdę na czas w Tour de l’Avenir. Ta sama sytuacja miała miejsce w 2019 roku z pierwszym etapem Hammer Stavanger.

Następnie wygrał szósty etap 76. Tour of Poland, następnie piąty etap UAE Tour oraz trzeci i piąty etap Kobe e Bartali. Te ostatnie trzy zwycięstwa odniesiono w 2021 roku.

W 2022 roku wygrał także ósmy dzień Critérium del Dauphiné, wygrywając 109. Tour de France z 11. i 18. etapu.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *