Jonathan Camacho żałuje, że nie wziął udziału we Francji w walce o udział w Tokio 2020; Chce przewrócić stronę na imprezie w Hiszpanii | Inne sporty | Sporty

Największy ekwadorski gracz w „freestyle” BMX mówi, że jest już skoncentrowany na drodze na igrzyska w Paryżu 2024.

biegacz Jonathan Camacho powitał delegację sportowców, którzy będą reprezentować Ekwador na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 i przyznał, że „bardzo mu przykro” nie brać udziału w czerwcu ubiegłego roku w Miejskich Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Miejskim, które odbyły się w Montpellier (Francja), szukając punktów . do ocena Kwalifikacje do męskiej gałęzi imprezy BMX wolny (Freestyle), który zadebiutuje w tej wersji na Igrzyskach Olimpijskich.

27-letni przedstawiciel Playas powiedział w wywiadzie dla EL UNIVERSO, że jest już skoncentrowany na drodze na igrzyska w Paryżu 2024.

Camacho zauważył, że nie mógł sprostać części światowego kalendarza obwodów UCI, twierdząc, że „brak wsparcia, brak wizji” i „dużo biurokracji” ze strony kierownictwa Ekwadorskiego Związku Kolarskiego, który – mówi – nie odpowiedział na jego prośbę, aby najpierw kupić bilety podróżne, aby zrobić hub w Północnej Karolinie (USA), a następnie udać się do Francji.

kto był dziewiątym? ocena Mistrzostwa Świata w 2017 roku, mówi, że jego ostatnią szansą na wejście na Igrzyska w Tokio były 4-8 czerwca na Mistrzostwach Świata w Montpellier, wydarzeniu, które – jak dodaje – wysłał do federacji e-mail wyjaśniający wymagania transferowe. . „Wszystko było na moją korzyść, ponieważ już wyzdrowiałem po operacji w 2019 roku”.

Jonathan Camacho „podróżuje” rowerem do Tokio 2020

“Dużo pracowałem, a w ostatniej chwili wszystko wymknęło mi się z rąk. Trenowałem, wysyłałem e-maile, ale w związku jest dużo biurokracji; nic im nie jestem winien, kiedy pójdę, zapytam ich czego potrzebuje sportowiec bez zasobów, ponieważ jest to nowy sport” – powiedział.

„Było dziewięć miejsc. Wszyscy moi towarzysze (z zagranicy) polegli; Łącznie z mistrzem X Games Wenezuelczyk Daniel Diers (36 l.) zajął 14. miejsce i nie awansował do finału (na Mistrzostwach Świata w Montpellier). Jeśli nie mogę wziąć udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, to naprawdę nie była to moja wina, ponieważ mam cały talent i całą motywację” – powiedział.

W Tokio na BMX wystartuje dziewięciu mężczyzn i dziewięć kobiet wolny, a kraj organizujący, Japonia, odpowiada miejscu w każdej kategorii. Uczestnicy będą rywalizować w dyscyplinie park, co oznacza że jeźdźcy Wykonuj sztuczki na przeszkodach, takich jak ściany, schody i kolumny.

Chociaż nie zakwalifikował się do Tokio 2020, Jonathan Camacho jest podekscytowany wydarzeniem UCI, które zostanie zorganizowane w Hiszpanii w sierpniu przyszłego roku. Poczekaj na podróż paszportu sportowego. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Césara Neira

Camacho ma na swoim koncie międzynarodowe osiągnięcia, takie jak trzy kolejne tytuły w Ameryce Łacińskiej, wygrywając konkursy w Hiszpanii i na Łotwie oraz trzeci w Polsce. W 2017 roku, kiedy był już wyróżniany na światowych zawodach, otrzymał propozycję rywalizacji z austriacką drużyną narodową. W 2019 roku zadebiutował na Igrzyskach Panamerykańskich w Limie.

Z drugiej strony potwierdził Camacho, który nie pojawił się w ostatniej lipcowej aktualizacji ocena Osoba z UCI potrzebuje nowej wizy, aby wjechać do Unii Europejskiej i innych krajów azjatyckich. W tym celu, jak mówi, minister sportu Sebastian Palacios (były mistrz Pan-American National Mountain Bike) obiecał na zdalnym spotkaniu zorganizować wydanie „paszportu sportowego”, aby mógł podróżować do krajów z Europy. Unii, ale aby udać się do Stanów Zjednoczonych, będziesz musiał to zrobić z odpowiednią wizą. – Powiedział mi, że Ministerstwo Sportu też mi pomoże, dając mi trenera.

Camacho twierdzi jednak, że pięć miesięcy temu nie jest już częścią planu wysokiej wydajności i twierdzi, że nie otrzymuje miesięcznego stypendium.

Jonathan Camacho: Na Igrzyskach Panamerykańskich w Limie przejdę do historii freestyle’u na BMX

Wielki wykładnik BMX wolny Ekwador chce przewrócić stronę i rozpocząć nowy etap w swojej karierze z kandydaturą na Paryż 2024. Pierwszymi zawodami w kalendarzu UCI, w których chce wziąć udział, jest C1 w Hiszpanii, który odbędzie się 6 sierpnia. „To najlepsze zawody w Hiszpanii i wygrałem je w 2014, 2016 i 2017 roku. Minister powiedział mi, że chcą mnie wysłać na to wydarzenie. Mam nadzieję (po tym) jak najszybciej skompletuję moją dokumentację, abym potrafi przygotować się za granicą i tym samym wrócić do międzynarodowych zawodów na odpowiednim poziomie: „Chcę mieć swoje dokumenty w porządku” – podsumował Camacho.

Australijczyk Logan Martin będzie faworytem do tytułu olimpijskiego po wygraniu Mistrzostw Świata UCI w Kolarstwie Miejskim 2021. Jednak w Wenezuelskim Deres znajdzie mocnego przeciwnika.

Strona internetowa Tokyo 2020 zauważa, że ​​​​japończyk Rem Nakamura, który był mistrzem generalnym Mistrzostw Świata 2019, jest kolejnym możliwym posiadaczem medalu. (Dr)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *