Jorge Barazza: Bomba: narodziny Ligi Narodów UEFA i CONMEBOL | Publicysta | Sporty

Gianni Infantino od piątku ma atak wątroby: genialny polski pomocnik Zbigniew Buniek (podobny do Kevina De Bruyne, wszechstronnie uzdolniony techniką i bramką) ogłosił rano, że UEFA rozszerzy i tak już atrakcyjną Ligę Narodów, dołączając do dziesięciu drużyn Południa Ameryka. Boniek jest członkiem Komitetu Wykonawczego UEFA od 2017 roku, Jest nowym wiceprezesem europejskiego podmiotu. Nazwali go w kwietniu. Jest prawdopodobne, że został strategicznie wybrany jako pierwszy rzecznik tego wielkiego wydarzenia: dla Infantino i FIFA trudno jest wymyślić świetnego piłkarza; Marynarka i krawat nie mogą konkurować z kimś, kto świeci w szortach. Ponadto Boniek od dwóch dekad ma nienaganną karierę przywódczą. Jeśli zostanie zwolniony, to dlatego, że jest to oficjalny rozkaz. Nie mówił o możliwościach, ale konkretnie.

Tak narodził się UEFA-Conmebol. dawno spóźniony na naszym kontynencie; Jesteśmy w rozterce, jesteśmy poza europejską linią frontu i to jest niespodziewana zwycięska karta. Czy możesz sobie wyobrazić Niemcy, Brazylię, Anglię, Argentynę, Włochy, Urugwaj, Hiszpanię, Kolumbię grające na punkty…? Mecze oficjalne i bez konieczności rozgrywania rund kwalifikacyjnych. Marvel, Puchar Świata ok.

W ekskluzywnym wywiadzie z dziennikarzem Tomaszem Włodarczykiem Sports Daily meczeBoniek z Warszawy przewidział, że edycja Ligi Narodów UEFA w latach 2022-2023 będzie ostatnią, która zostanie rozegrana w obecnym formacie: „Do następnego turnieju zostanie dodanych 10 narodów Ameryki Południowej”. relaks Juventus. I podał szczegóły: „Sześć zespołów, w tym na pewno Brazylia i Argentyna, wejdzie do grupy A, a cztery kolejne wejdą do grupy B”. Tych czterech, których Boñek wymienił jako potencjalnych członków kadry wyższej, to Kolumbia, Urugwaj, Chile i Peru. Z drugiej strony porównasz Paragwaj, Ekwador, Boliwię i Wenezuelę ze Szwecją, Ukrainą, Rosją, Serbią, Szkocją, Irlandią i dziesiątkami innych krajów.. Oczywiście jest to projekt, ci, którzy pojadą do tego lub innego regionu, zdecydują o kwalifikacjach do Mistrzostw Świata i Klasyfikacja FIFA. Ekwador może spokojnie przejść do pierwszej części. Pewne jest to, że Brazylia i Argentyna włączą A.

Drużyny z Ameryki Południowej zagrają w Lidze Narodów UEFA od 2024 roku

Dziennik sportowy mecze Mówi o „rewolucji”. Uczcił tę wiadomość wesołym nagłówkiem: „Polska może zagrać z Brazylią…!”. Czy to, że do kraju Lewandowskiego wchodzi obecnie elitarny skład Ligi Narodów, w skład którego wchodzi 16 czołowych reprezentantów m.in. Niemiec, Włoch, Belgii, Portugalii, Hiszpanii, Anglii, Holandii. Możliwość regularnych konfrontacji ze starym światem poprawiłaby stan słabnącego futbolu południowoamerykańskiego. Daj mu kolejny zwrot. I nie będzie zbyteczne sprowadzanie piłkarzy, dla uproszczenia wszystkie mecze odbędą się w Europie.

Wieść od Bońka to torpeda pod wodą w FIFA, a raczej Infantino. Dzisiejsza FIFA to Infantino. To część zimnej wojny, którą przeżywa Zurych z Aleksandrem Ceferinem i Alejandro Dominguezem, UEFA Cabo i CONMEBOL.. Trudno zabić Ceferina, prawnika, który sam jest synem szanowanego prawnika słoweńskiego. Dwanaście najpotężniejszych klubów na świecie, na czele z Florentino Pérezem i Andreą Agnelli, stworzyło Premier League, która zatopiła Ligę Mistrzów UEFA, a Alexander wysadził ją dynamitem w ciągu dwudziestu czterech godzin. Agnelli to mężczyzna, którego majątek szacowany jest na 17 000 milionów euro, a Shivrin jest ojcem chrzestnym jego córki, ale Słoweniec nie poszedł tak samo:”Ten facet już dla mnie nie istnieje. Myślałam, że jesteśmy przyjaciółmi, ale okłamywał mnie w twarz do ostatniej minuty ostatniego dnia, upewniając się, że nie musisz się martwić, kiedy właściwie dzień wcześniej podpisałeś wszystkie dokumenty potrzebne do uruchomienia Premier League”.

Dlaczego nie być Ligą Narodów Ameryki Łacińskiej?

Ceferin nie gryzie się w język ani z FIFA, która pełni funkcję wiceprezesa, chociaż zajmuje się tym Infantino. „W poniedziałek, 20-go, zorganizowali globalny szczyt z udziałem 211 stowarzyszeń, a my nie mamy nawet planu, jaki to będzie” – narzekał. „W wideokonferencji weźmie udział 500 osób, więc nie spodziewam się niczego zbyt głębokiego. Jedyne, co wiemy, to to, że nazywa się Futbolowa przyszłośćCo może wiele znaczyć, a nie może znaczyć nic.

A Domínguez jest w stu procentach sprzymierzony z Ceferyną. Oboje wiedzą, że w sporze między Europą a Ameryką Południową Infantino ma ograniczoną władzę. Ponadto Paragwaj trzyma się łodzi europejskiej. Jeśli chodzi o stronę, po której nawiguje ten drugi, będzie lepiej niż sam. Jednocześnie w walce z włoskim Szwajcarem Ceferin nieźle sobie poradził z dodaniem dwóch graczy oceanicznych, takich jak Brazylia i Argentyna, dwa nazwiska, które w świecie futbolu zawsze są bardzo ciężkie. To straszny cios dla Infantino, wysłali go do szachownicy. Najpierw odmówili jego śmiałej propozycji organizowania Pucharu Świata co dwa lata, a teraz wychodzą z kontrataku. Liga Narodów ma 65 drużyn – 55 z Europy i 10 z Ameryki Południowej – z czego 33 z pierwszych 50 pochodzi z Klasyfikacja Na całym świecie jest to klejnot wart miliardy w prawach reklamowych, kasowych, marketingowych i telewizyjnych. A stamtąd do FIFA nie przestrzega euro.

Oczywiście, aby nowe zawody były opłacalne, potrzebowaliby zgody FIFA.. „Nawet na międzynarodowy mecz towarzyski, zwany Argentyna-Peru, wymagana jest zgoda FIFA. Co więcej, osiągnięcie mistrzostw między krajami. Nawet kalendarz międzynarodowy jest regulowany przez FIFA. Ponadto transfer graczy, którzy są wybierani przez kluby są zarządzane przez FIFA – wyjaśnia Javier Quintana, który od 30 lat jest sekretarzem generalnym Konfederacji Peruwiańskiej i jest uważany za eksperta w sprawach regulacyjnych. Prawdą jest również, że FIFA nie ma żadnego uzasadnionego argumentu, by zawetować turniej. I nie chciałbyś ścierać się z trzydziestoma czy czterdziestoma najpotężniejszymi federacjami w strukturze futbolu. Po prostu to zrobili.

CONMEBOL przekaże milion dolarów swoim 10 narodowym federacjom, w tym Ecuadorean Football, aby promować lokalne ligi

Za tym kryje się polityczny spisek. I miliardy przychodów. FIFA szybko traci parę, to już nie jest Watykan dla piłki nożnej, nieuchwytna świątynia z czarnego marmuru założona przez Havelange, nawet najbrudniejsza i najbardziej dostępna parafia Platter. Teraz wszyscy się odważą. To jest haczyk do odwijania Infantino. Policzą do ośmiu i będą dalej walczyć. Problem polega na tym, jak to się później dzieje. (lub)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.