Jorge Jesus, mistrz DT w Copa Libertadores 2019 z Flamengo, opuścił Benfikę z powodu kłótni z zespołem | piłka nożna | Sporty

W ostatnich godzinach niektóre portugalskie media donosiły, że Jorge Jesus może być kolejnym trenerem Atletico Mineiro z Brazylii.

EFE

Portugalczyk Jorge Jesus i Benfica doszli do porozumienia w sprawie rozwiązania kontraktu trenera, po kilku dniach, w których relacje między trenerem a resztą zespołu były skomplikowane.

W notatce wysłanej do portugalskiej Komisji Rynku Papierów Wartościowych (CMVM), ponieważ klub jest spółką akcyjną, Benfica ogłosiła rozwiązanie umowy.

Portugalskie media sportowe podały, że Jorge Jesus próbował wykluczyć z kadry weterana Pizziego i wydawało się, że pozostali zawodnicy sprzeciwiliby się działaniom trenera, co wypełniłoby trudną sytuację.

Następnie odbyło się spotkanie prezydenta Rui Costy z trenerem, podczas którego uzgodniono rozwiązanie umowy, która obowiązywała do czerwca 2022 roku.

Według klubu trener Benfiki B Nelson Verissimo poprowadzi pierwszą drużynę, która w sobotę zmierzy się z Porto, w jednym z najbardziej oczekiwanych klasyków sezonu.

Po spotkaniu technika z prezydentem Jorge Jesus powiedział dziennikarzom, że „ten projekt się skończył”, bo, jak zaznaczył, przybył (latem 2020 roku) „wierząc, że to rozwiązanie, a nie problem”. .

Ze swojej strony Rui Costa publicznie podziękował za „oddanie” Jorge Jesusowi i życzył mu i jego sztabowi trenerskiemu wszystkiego najlepszego.

Benfica, która zakwalifikowała się do 1/8 finału Ligi Mistrzów, jest trzecia w lidze, 4 punkty za Porto i Sportingiem.

W ciągu ostatnich 15 dni fani Benfica Z trybun pokazał, że nie zgadza się z trenerem, który spotykał się z kapitanami Flamengo, wiceprezydentem Marcosem Prazem i prezesem klubu Bruno Spindelem.

Jorge Jesus wygrał brazylijską ligę i Copa Libertadores z Flamengo w 2019 roku, ale po spotkaniu w Lizbonie nie osiągnąłby żadnego porozumienia z brazylijskim klubem.

Z tego powodu liderzy Flamengo zgłosili się do zatrudnienia portugalskiego trenera Paulo Sousa, obecnego trenera Polski.

Jednak umowa nie została jeszcze sfinalizowana, ponieważ Polski Związek Piłki Nożnej (FPF) nie zgadza się na rozwiązanie Souzy.

Niektóre portugalskie media informowały w ostatnich godzinach, że Jorge Jesus może być kolejnym trenerem brazylijskiego Atlético Mineiro, w którym gra Hulk. (Dr)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *