Joshua zdecyduje się przeciw Usykowi „Królowi” podnoszenia ciężarów – światła stulecia

Joshua vs Usyek zadecyduje

  • Będzie to druga walka pomiędzy Ołeksandrem Usykiem i Anthonym Joshuą, która odbędzie się w sobotę w Arabii Saudyjskiej.
Światła załogi/klaksonu

Cancún, que ro. Oleksandr Usyk wraca na ring w sobotę, by zmierzyć się z Anthonym Joshuą, aby ustalić, kto jest niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej. Ukrainiec pokonał Brytyjczyków we wrześniu 2021 roku i odebrał mu cztery pasy świata. Teraz zaprezentuje swoją pierwszą obronę w Arabii Saudyjskiej, znanym regionie byłego mistrza.

Usik wspiął się na klasę i po zwycięstwie w wadze cruiser, aby rzucić wyzwanie Joshui. Ukrainiec wygrał jednogłośną decyzją i zwiększył swój niepokonany rekord do 19 zwycięstw i 13 nokautów. Mientras que el británico (24 victorias 2 derrotas 22 KO) perdía de nueva cuenta sus cinturones, ponownie tal como le ocurrió en 2019.

Po zwycięstwie Ołeksandr nie miał czasu na świętowanie, przez co w jego kraju rozpoczęła się wojna. Ukrainiec zaciągnął się do wojska do obrony terytorium, co odłożyło plany drugiej bitwy. Pod koniec marca bokser otrzymał specjalne pozwolenie od swojego rządu na wyjazd i trening w Polsce, gdzie 20 sierpnia wyznaczono termin nowej walki.

Zawodnicy zmierzą się w Jeddah w Arabii Saudyjskiej o 18:50 (mniej więcej CST), gdzie w 12 lub mniej rundach spróbują ustalić, kto jest królem drużyny i zdobywcą pasów drużyny. Światowe Stowarzyszenie i Światowa Organizacja oraz Międzynarodowa Federacja Bokserska.

Wraz z przejściem na emeryturę Tyson Fury tytuł WBC zwolni. W tej chwili organizacja nie wysłała walki o nowego mistrza, mając nadzieję na przekonanie zwycięzcy między Usykiem a Joshuą Furym do powrotu do zjednoczenia wszystkich mistrzostw.

Może Cię zainteresować: Meksykanie wyróżniają się na UFC San Diego

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.