Joystick Giant Atari trafia do Księgi Rekordów Guinnessa

Czasami rekordy Guinnessa W prawdziwym życiu nie mają większego praktycznego znaczenia i wydaje się, że tak jest w przypadku Joystick do gier wideo o wysokości 3 m Wykonany z drewna, gumy i stali, jako największy został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa 2022.

Mary Flanagan, nauczyciel z Dartmouth College stworzył to gigantyczne kierownictwo – które Około 14 razy większa niż oryginalna klasyczna konsola Atari– Aby uczcić swoje dzieciństwo, kiedy grał w gry wideo „Frantic” Atari 2600.

Ponadto powiedział, że chciałby doświadczyć, jak by to było grać w gry wideo dla jednego gracza, ale w sposób kooperatywny, ponieważ potrzeba co najmniej dwóch osób, aby użyć tego ogromnego joysticka i nacisnąć przycisk, co jest sposobem interakcji klasyczne gry Atari Jak stonoga i ucieczka.

nie przegap: Lana Rhoades dokucza swojemu chłopakowi podczas transmisji na Twitchu.

To było ekscytujące, że ten artefakt wspólnej popkultury eksplodował w środku przestrzeni i pozwolił ludziom zagrać coś znajomego, ale nie tak znajomego.„, Powiedziała FlanaganD., Head Artist w Dartmouth Film and Media Studios oraz Sherman Fairchild Distinguished Professor of Digital Humanities.

ten drążek sterowy, który odwiedził Hiszpanię, Wielką Brytanię i USA, jest teraz częścią stałej kolekcji ZKM Center for Arts and Media w Karlsruhe w Niemczech.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *