Juan Cerendolo poprowadzi wielki argentyński pokaz we wtorek w Antofagasta Challenger

Juan Cerendolo poprowadzi wielki argentyński pokaz we wtorek w Antofagasta Challenger

W przyszły wtorek faworyt do tytułu argentyński tenisista Juan Manuel Cerendolo zmierzy się z Norwegiem Viktorem Durasovichem w pierwszej rundzie turnieju Antofagasta Challenger w Chile, w dniu, w którym zaprezentowanych zostanie także dziewięć rakiet innych krajów.

Cerondolo, zajmujący 89. miejsce w światowym rankingu ATP, gra zaczynając od 10. miejsca przeciwko Durasovicowi (367), a jeśli go pokona, awansuje do 1/8 finału, gdzie zmierzy się z Argentyńczykiem: Camilo Ugo Carabellim ( 196) lub Thomas Fargat (580).Kategoria.

Program Argentyńczyków w Antofagaście

Ze swojej strony Facundo Bagnes z Santa Fe (148) zmierzy się z wyeliminowanym z klasyfikacji Ignacio Monzónem z Corrientes (490), a następnie zwycięzca zmierzy się z Brazylijczykiem Mateusem Puccinelli de Almeida (306), który wyeliminował w poniedziałek Paragwajczyka Daniela . Vallejo (447) po pokonaniu go 6/2, 2/6, 6/1.

Gennaro Alberto Olivieri z Bragi (137) zmierzy się z wypadającym z rankingów Facundo Miną (485), a jeśli mu się to uda, zmierzy się z Romanem Andresem Burruchagą (269), który w swoim debiucie pokonał Santiago Rodrígueza Tavernę (252). Do 1/6, 6/4, 4-1 i wycofania się.

Francisco Comesaña właśnie dotarł do finału konkursu Santa Cruz de la Sierra Challenger. (@ATPChallenger)

Francisco Comisaña z Mar del Plata (133) zmierzy się z Brazylijczykiem Pedro Sakamoto (520), a jeśli go pokona, w 1/8 finału czeka na niego Boliwijczyk Morkel Delian (291), który wyeliminował z turnieju Renzo Olivo z Rosario (288). Po pokonaniu go 6/3 i 6/3.

Andrea Colarini (210) zmierzy się z Brazylijczykiem Joao Reis da Silva (304), a jeśli mu się to uda, zmierzy się z Boliwijczykiem Hugo Dillianem (143) lub Brazylijczykiem Joao Lucas Reis da Silva (304).

Andrea Collarini zmierzy się z Brazylijczykiem Joao Reisem da Silvą na gali Antofagasta.  (@ATPChallenger)
Andrea Collarini zmierzy się z Brazylijczykiem Joao Reisem da Silvą na gali Antofagasta. (@ATPChallenger)

Mariano Navone (155), mistrz Santa Cruz de la Sierra Challenger w ostatnią niedzielę w Boliwii, posiadający trzeci tytuł w sezonie, swój pierwszy mecz rozegra z Brazylijczykiem Gustavo Hyde (294), a jeśli zda, czeka go kolejna runda jego. Amerykanin Tristan Bowyer (370) czy Chilijczyk Alejandro Tabelo (125).

Mistrz Polski Federico Correi

Zawody Antofagasta Challenger odbędą się w Chile na kortach ziemnych, a rozdane zostaną nagrody o łącznej wartości 130 000 dolarów.

Argentyna na turnieju ATP Challenger Tour 2023

W tym roku argentyńscy tenisiści wygrali 16 turniejów Challenger, co według następujących szczegółów zajmuje drugie miejsce po ATP:

Facundo Díaz Acosta został mistrzem w Savannah w USA, w Oeiras w Portugalii i Mediolanie we Włoszech; Navone obchodzono także w trzech wersjach: w Poznaniu w Polsce, w Santa Fe w Argentynie i wspomnianą w Santa Cruz de la Sierra w Boliwii; Juan Manuel Cerendolo dwukrotnie podnosił trofeum, oba na obiektach Hakuayo Maritime Club w Tigre.

Federico Correa

Francisco Comesagna z Mar del Plata zdobył także dwa tytuły w Vicenzy we Włoszech i Libercu w Czechach. Federico Correa zwyciężył w Concepcion w Chile, a w ostatnią niedzielę w Szczecinie.

Pozostałe cztery tytuły zdobyła Andrea Colarini w Piracicaba w São Paulo w Brazylii; Thiago Agustín Terante w Morelos w Meksyku; Federico Delbonis w Cali w Kolumbii i Gennaro Alberto Olivieri w Santo Domingo na Dominikanie.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *