[Juan Manuel Ruiz] Co łączy Polskę i Węgry z Kubą i Wenezuelą?

Musimy dążyć do podstawowej koncepcji, aby zrozumieć, co dzieje się w różnych krajach świata Wenezuela, Kuba, Chiny czy Zimbabwe, Ale do innych jak Węgry i Polska: liberalny rząd jednopartyjny. To jest stan Narzucanie radykalnych i dyktatorskich poglądów Jest używany jako mechanizm stabilizujący nielicznych w kraju i przejmujący historię polityczną i życie codzienne.

Zjawisko to występuje w wielu krajach świata Lenin był jednym z jej twórców. To znaczy., Idee, które od ponad stu lat obrażają demokrację i wolności jednostki Ile mózgu Rewolucja bolszewicka Są nadal aktualne, aktualne i niebezpiecznie blisko tych obszarów.

W dzisiejszym świecie autorytarni posługują się innymi narzędziami naszych czasów Taktyczne wykorzystanie informacji, aby kłamać i pozostać przy władzy. Mimo że to stare, teraz sieci społecznościowe są Twoim partnerem i popularnymi Fałszywe wiadomości, Z jego teoriami spiskowymi, jednym z jego narzędzi.

Ten temat został dobrze rozwinięty przez autora i Profesor Anne Jabłkowa Palm W jego książce Upadek demokracji. Zawroty głowy dyktatury, który otrzymał entuzjastyczne recenzje i zdobył nagrodę Pulitzera dla magazynu. Mówi się między innymi, że mechanizm ten pozycjonuje się na swojej politycznej, kulturalnej lub finansowej elicie w oparciu o swoją konsekwencję i antymetrokratyczną koncepcję.

„Siedziby uniwersyteckie, stanowiska związane z prawami obywatelskimi lub stanowiska odpowiedzialne w rządzie i przemyśle Nie są zarezerwowane dla pracowników lub najbardziej utalentowanych, ale dla najbardziej lojalnychApple Palm przypomniał mapę drogową, którą Lenin stworzył dla swojej rewolucji, w której ludzie postępowali nie ze względu na ich wykorzystanie lub zdolności, ale dlatego, że byli gotowi przestrzegać zasad partii.

Zasady gry były korzystne dla ludzi, którzy krzyczeli, że wierzą w grę, Uczestniczył w jej wiecach i wyrażał ogólny entuzjazm, mówi autor. Chodzi mi o to że, Znalezione dzisiaj na Kubie i WenezueliFala uzasadnionych protestów sprzeciwu przeciwstawia się równej lub większej liczbie „spontanicznych sympatyków”, którzy są niczym innym jak organicznymi członkami partii rządzącej.

Jest wiele przykładów z ostatnich dziesięcioleci –Od Tunezji Ben Alego do Wenezueli Hugo ChavezaInstytucje faktycznie kontrolowały jednoosobowe przedsiębiorstwa państwowe oraz ograniczały współpracę i wolność wypowiedzi, ale zamiast tego dopuszczały symboliczną opozycję, która nie stanowiła realnego zagrożenia dla partii rządzącej.”Autor mówi, oprócz książki.

Oczywiście artykuł wyjaśnia, Na świecie istnieją różne wersje liberalnego państwa jednopartyjnego, Zawierają Rosja Putina, Filipiny Durday I partie o liberalnych aspiracjach we Włoszech i Austrii. “Ale w tej chwili tylko dwie z tych partii mają monopol na władzę: Prawo i Sprawiedliwość w Polsce i Fidesz Vectora Orbana na Węgrzech. Obaj poczynili wielkie postępy w niszczeniu niezależnych firm, w wyniku czego obaj obsypali swoich członków ustępstwami., On żąda.

Pod tym względem niezwykłe jest to, że kraje te sprawiają wrażenie, jakby teoretycznie były rządzone przez jednego Recenzja, konserwatywna i homoseksualna skrajna prawica, Ale pokazano, że mogą to być kraje rządzone przez jeden kraj Skrajnie skrajnie lewicowy, równie homoseksualny i dyktatorski, Podobnie jak Związek Radziecki. To znaczy, nie ma takich podziałów, ich granice przeplatają się, mogą być jednym lub drugim, albo obydwoma jednocześnie, bo ważny jest sposób, w jaki rządzą i jakie stawiają przeszkody, aby zapobiec zmianie władzy.

Ale książka z pewnością idzie dalej. Robi analizę Wydarzenia Borisa Johnsona w Wielkiej Brytanii i Donalda Trumpa w Stanach Zjednoczonych, Aby ukryć niebezpieczeństwa, jakie stwarzają jako władcy. Eksperci w kłamaniu, popełnianiu oszustw, atakowaniu lub nieodpowiedzialnym potwierdzaniu lub obiecywaniu, te postacie naraziły swoje systemy polityczne i przyszłość demokracji na poważne niebezpieczeństwo.

Na zaledwie 180 stronach Księga Appalachów jest niezbędnym przybliżeniem okresu, w którym żyjemy. W mocny i łatwy sposób wyjaśnia dzisiejsze wydarzenia polityczne i ostrzega przed tym, co się stanie, gdy do władzy dojdą politycy, którzy nienawidzą demokracji i nienawidzą jej wartości i symboli. Wtedy nie odpuszczą.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *