Kaczyński obwinia intensywne picie za niski wskaźnik urodzeń w Polsce

Kaczyński obwinia intensywne picie za niski wskaźnik urodzeń w Polsce

Madryt, listopad. 6 (Europejska prasa) –

Jarosław Kaczyński, „siłacz” ultrakonserwatywnej partii rządzącej w Polsce, obwinia młode kobiety, które za dużo piją, za niski wskaźnik urodzeń w kraju.

Kaczyński powiedział podczas akcji partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) w Ełku w północno-wschodniej Polsce, że „kobiety, młode kobiety, nie będą miały dzieci, jeśli będą pić jak chłopcy do 25 roku życia”. Śmiech tych, którzy przyszli. 73-letni Kaczyński nadal jest kawalerem i nie ma dzieci.

„Warszawa to miejsce z najmniejszą liczbą dzieci w Polsce, więc to nie tylko kwestia ekonomiczna, ale także postawa ludzi, zwłaszcza kobiet” – donosi Bloomberg News.

Wybuch jest ostatnią z długiej linii głośnych interwencji w ostatnich tygodniach wymierzonych w opozycję, społeczność trans lub Niemcy. Kaczyński podróżuje po małych miasteczkach w kraju w ramach kampanii przed wyborami parlamentarnymi zaplanowanymi na październik 2023 r.

Wskaźnik urodzeń w Polsce jest niższy niż w Unii Europejskiej, aw ubiegłym roku nastąpił największy spadek liczby ludności od II wojny światowej. Z danych wynika również, że więcej dzieci rodzi się w miastach, w tym w Warszawie.

Dodatkowo, według danych Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, statystyki pokazują, że kobiety piją znacznie mniej niż mężczyźni. 10 proc. kobiet w wieku 18-29 lat wypija ponad 7,5 litra alkoholu rocznie, z czego większość to samotne, bezrobotne lub studentki z dużych miast.

Barbara Nowacka z opozycyjnej Platformy Obywatelskiej powiedziała na Twitterze, że wypowiedzi Kaczyńskiego pokazują, jak daleka jest od rzeczywistości „kobiet, naszych planów, marzeń i życia”.

PiS doszedł do władzy w 2015 roku, po części dzięki obietnicom wsparcia narodzin i rodzin wielodzietnych. Od tego czasu Polska wprowadziła prawie całkowity zakaz aborcji, wywołując masowe protesty uliczne i krytykę ze strony innych krajów europejskich. Teraz perspektywy wyborcze PiS są pod znakiem zapytania ze względu na koszty życia w kryzysie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *