Kajakarze oddali pierwsze wiosła w Polsce

„Odbyliśmy dziś nasze pierwsze szkolenie tutaj w Polsce, ponieważ założymy bazę przed wyjazdem na Węgry, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata, które rozpoczną się 14 maja” – powiedział dziś JIT Siergiej Torres, najbardziej doświadczony kubański pilot łodzi.

Jest w Bydgoszczy z Fernando Dayanem Jorge, który również zakwalifikował się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w dwumiejscowym kanu (C-2).

Jest też Ramon Piller, który aspiruje do zajęcia miejsca w letniej imprezie w Japonii, oraz trener Trio, zawodowiec Yosniel Dominguez.

Odpowiednik Domingueza, Nelson Perales, jest odpowiedzialny za reprezentantów Kuby w C-2, już w rankingu Tokio, Yarisleidis Cirilo i Katherin Nuevo.

Szeged na Węgrzech będzie gospodarzem pierwszych mistrzostw świata w międzynarodowych mistrzostwach prędkości (ICF) w 2021 r. W dniach 14-16 maja.

Według oficjalnej strony internetowej FIFA, Megyar, który z powodzeniem zorganizował swoje jedyne zawody szybkościowe w 2020 roku, spodziewa się, że weźmie w nich udział ponad 700 sportowców z około 40 krajów.

Węgierscy organizatorzy pokazali, że mogą zorganizować wydarzenie sportowe w tych trudnych czasach, ale spodziewali się również, że protokoły BHP będą bardziej rygorystyczne.

Węgry będą także gospodarzem eliminacji do olimpiady europejskiej, których brakuje, ponieważ Ameryka zdecydowanie nie świętowała.

Po zawodach w Szeged, mała kubańska delegacja pojedzie do Barnauł w Rosji, gdzie odbędą się drugie Mistrzostwa Świata.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *