Kalendarz Google pozwala zaplanować nieprzerwany czas pracy

Kalendarz Google zawiera szereg nowych funkcji, które pozwalają nam organizować nasz harmonogram z uwzględnieniem różnych kontekstów. Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, w biurze, czy pracujesz w mieszanym modelu biznesowym, znajdziesz różne opcje organizowania się.

A teraz w Kalendarzu Google została dodana nowa funkcja, która pozwala zaplanować czas na skupienie się na konkretnym projekcie, pracy lub po prostu na odpoczynek.

Nowa funkcja Kalendarza Google dla

Nowa funkcja o nazwie Focus Time ma inny kolor niż reszta wydarzeń czy biletów, które ładujemy w kalendarzu, jak widać na obrazku.

Po zaplanowaniu określonego czasu za pomocą Focus Time zobaczysz, że Kalendarz Google automatycznie odrzuci każde wydarzenie, które zbiega się z tym czasem. Tak, ma podobną dynamikę do funkcji „Poza biurem”, która utrzymuje ten czas wolny od zobowiązań i wydarzeń w kalendarzu.

Funkcjonalność jest prosta z kilkoma opcjami dostosowywania, na przykład możliwością dostosowania koloru, który chcemy odróżnić od reszty wydarzeń i spotkań zaplanowanych w kalendarzu. Ciekawa opcja, jeśli chcemy wskazać w kalendarzu czas przeznaczony na sprawy osobiste, projekty poza biurem lub po prostu chwilę na relaks.

Wraz ze zmianami w naszych środowiskach pracy w ciągu ostatniego roku, więcej rozmów i spotkań utrudnia ludziom znalezienie czasu na ich główną pracę indywidualną. Mamy nadzieję, że dzięki nowej funkcji Focus Time łatwiej będzie zaoszczędzić czas na podstawowe myślenie i pracę

Ta nowa funkcja Focus Time jest już wdrażana, chociaż aktualizacja może potrwać do dwóch tygodni. Należy pamiętać, że ta funkcja kalendarza nie będzie dostępna dla wszystkich kont.

Jak poinformował zespół Google, będzie on dostępny w Google Workspace Business Standard, Plus i Enterprise Standard, a także w różnych planach dla instytucji edukacyjnych i non-profit.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *