Kalendarz z Polski, Belgii, Anglii i Holandii

Od 15 listopada ubiegłego roku europejska turystyka na Kubie stale się rozwija, wraz ze wzrostem połączeń ze starego kontynentu na wyspę, zwłaszcza w szczycie sezonu ferii zimowych. Będą one nadal rosły, gdy przyjrzymy się najnowszym aktualizacjom rozkładu lotów firmy ECASA, świadczącej usługi na kubańskim lotnisku.

Zgodnie z tą informacją The Polska firma Polskie Linie Lotnicze LOT W styczniu utrzyma częstotliwości dla dwóch kubańskich terminali: „Juan Gualberto Gomez” w Varadero i „Abel Santamaria” w centralnym mieście Santa Clara. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Juana Gulberto (Varadero): w każdą sobotę z Katowic. Niedziele z Warszawy. Międzynarodowy Port Lotniczy Abel Santa Maria (Santa Clara) jest połączony z Warszawą w każdą środę.

Linie lotnicze TUI Lata z trzech krajów europejskich: Anglii, Belgii i Holandii. Zawsze na dwóch kubańskich lotniskach: Hawanie i Varadero. Wspominają, że latają z Brukseli w Belgii w każdy piątek stycznia. Zamiast Varadero będą to robić w poniedziałki i czwartki z Manchesteru w Anglii, Brukseli w każdy wtorek i wreszcie w każdą sobotę z Amsterdamu w Holandii.

Obecnie większość turystów na Kubę pochodzi z Kanady i Rosji, przy czym oba kraje mają dużą liczbę połączeń, zwłaszcza do miejsc „słonecznych i plażowych”, takich jak klucze do Villa Clara i Chico de Avila. Ale stopniowo na ulicach kubańskich miast zaczynają pojawiać się europejscy turyści, zwłaszcza że loty z Hiszpanii stają się coraz bardziej stabilne.

Europa przestrzega ograniczeń dotyczących wiz turystycznych i biznesowych

W tym tygodniu Unia Europejska (UE) ponownie rozszerzyła ograniczenia na kraje trzecie w zakresie turystyki lub podróży służbowych, w tym na Kubę. Zostało to ogłoszone po tym, jak hiszpański konsulat w Hawanie poinformował, że zakaz zostanie przedłużony co najmniej do 31 stycznia, więc nie będą mogli rozpatrywać wiz krótkoterminowych, turystycznych lub biznesowych.

Powiązana z tym akcja została zatwierdzona w czerwcu 2021 r. i była przedłużana co miesiąc, ponieważ stan zdrowia nie został w pełni przywrócony. Kiedy szczepionka dotarła do grupy krajów trzecich, które nigdy nie obejmowały Kuby, bariery wejścia do Europy zostały zniesione, ale teraz wszystko jest o krok wstecz z nową odmianą.

W wyniku obecnego kryzysu zdrowotnego wprowadza tymczasowe ograniczenia w podróżowaniu z krajów trzecich, w tym z wyspy, do innych części Hiszpanii i strefy Schengen. To ograniczenie zostało przedłużone do północy 31 stycznia 2022 r. Obowiązujące zasady to w konsekwencji ogólne ograniczenia wjazdu do Europy z krajów trzecich.

Czy znalazłeś z Kuba katalog, Przewodnik nr 1 po globalnych informacjach o Kubie. Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!


You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *