Kamera będzie rejestrować miasto przez 1000 lat i odzwierciedlać jego zmiany

Kamera będzie rejestrować miasto przez 1000 lat i odzwierciedlać jego zmiany

Jonathan Keats, profesor i filozof eksperymentalny na Uniwersytecie w Arizonie, stworzył A aparat fotograficzny Został zaprojektowany tak, aby mieć najdłuższy okres ekspozycji w historii: tysiąc lat.

komunikować się Aparat milenijnygdzie Keats zamierza sfotografować rozwój miasta Tucson (Arizona) z pobliskiego wzgórza.

Urządzenie jest Kamera otworkowaKtóry składa się z wodoszczelnej skrzynki, przez którą wpada światło, które jest odbijane przez światłoczuły materiał. Zrobienie zdjęcia tymi aparatami może zająć kilka minut, ale w przypadku Aparatu Millennium czas ten nie będzie krótszy niż tysiąc lat.

Zgodnie z oczekiwaniami celem Keatsa w projekcie jest odzwierciedlenie zmian zachodzących w tamtym czasie. Tysiąclecie to wieczność i jest bardzo prawdopodobne, że w tym czasie Toussaint całkowicie się zmieni, a nawet zniknie, zostanie zniszczone lub porzucone.

„Łatwo sobie wyobrazić, że za 1000 lat ludzie będą mogli zobaczyć znacznie gorszą wersję Toussaint niż dzisiaj, ale fakt, że możemy to sobie wyobrazić, to dobrze, ponieważ jeśli możemy to sobie wyobrazić, możemy również wyobrazić sobie rzeczy, które mogłoby się wydarzyć.” Inne: „W konsekwencji wiele może nas zmotywować do podjęcia działań kształtujących naszą przyszłość” – mówi filozof. Jednak przyznaje też, że sam aparat z tego czy innego powodu Może nie przeżyć pełnego tysiąclecia.

Aby sprawdzić jakie zmiany zachodzą, kamera podświetli na obrazie rok 3024 Dwa style: Podczas gdy elementy obrazu, które pozostały nienaruszone przez dłuższy czas, będą ostrzejsze, krótsze i bardziej efemeryczne elementy będą prawie przezroczyste.

Oprócz Tucson Kates planuje zainstalować Millennium Camera w innych lokalizacjach, takich jak Los Angeles, Chiny i Alpy.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *