Kampus uniwersytecki w Utebo, aby uciec przed wojną

około trzydziestu Ukraińskie dziewczyny Subskrybuj od wtorku do soboty 9 lipca youtube w Międzynarodowy kampus gimnastyki artystycznej. Przybyli do Saragossy dzięki Akademii Anna Rizatdinowa Medalista olimpijski w Rio de Janeiro 2016i jego zespół techniczny. w wieku od 7 do 14 lat, Wysoki poziom sportu i ogromna dyscyplina, a przyjechali z Niemiec, Francji, Austrii, Polski i niektórych części Hiszpanii, aby móc trenować przez kilka dni i przy okazji uciec przed wojną w swoim kraju, który ucierpiał inwazja na Rosję od 24 lutego.

Twój gospodarz i organizator, Klub gimnastyki artystycznej Uteboktóry również bierze udział w zajęciach, okazał się być dla tych sportowców „możliwością dalszego uprawiania sportu w atmosferze współistnienia i spokoju” – mówi lokalny trener. Montes Baquero.

W niektórych przypadkach w towarzystwie rodzin goszczących, w innych samodzielnie, Ukraińscy uchodźcy przebywają w domach swoich towarzyszy z Otipu, to obejmuje ich pobyt w Hiszpanii. Inicjatywa, która powstała w wyniku mediacji Natalia Zileyeva (Katya Sports) między Rizatdinova i Paqueiro Współpracuje z nią Rada Miejska Utebo, która tworzy skrzydło sportowe i przejmuje nominację byłej zawodowej gimnastyczki.

Kampus, który odbywa się w Pałac Sportu Utebo od 9:00 do 19:00, Kończy się w sobotę o klasa mistrzowskaStanowisko byłej hiszpańskiej gimnastyczki i olimpijki Almudeny Syed i Anny Rizatdinowej. Po południu odbędzie się turniej charytatywny z udziałem innych wysokiej rangi klubów z Hiszpanii.

doświadczenie Przyjęcie uchodźców ukraińskich jest „dla nas bardzo pozytywne”,Firma Baquero, „ponieważ daje nam inny sposób pracy na parkiecie”. „Oni, którzy pochodzą z kraju, w którym gimnastyka rytmiczna jest sportem numer jeden, mają najwyższy poziom, są bardzo zdyscyplinowani, a ich sposób treningu pokazuje nam, gdzie tak intensywna praca zabiera cię jak ich, ponieważ niektórzy z nich mogą to zrobić. reprezentacji narodowej w przyszłości” – mówi trener Utebo.

Anna Ryzatdinova, w kampusie gimnastyki artystycznej Utebo
Francisco Jimenez

poza czystym sportem, „Campus to gest solidarności z dziewczętami z kraju ogarniętego wojną”. „Nominacja – kontynuacja Baquero – daje nam możliwość poznania nowych ludzi i innych kultur oraz poznania nowych technologii, a przede wszystkim pozwoli nam nawiązać przyjaźnie i poznać inne wartości.”

Brązowy medal na Igrzyskach w Rio

Inicjatywa Campus jest pragnieniem Rizatdinova, Zdobył 12 medali na Mistrzostwach Świata w Gimnastyce Artystycznej od Montpellier 2011 do Mistrzostw w Stuttgarcie w 2015 oraz brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016.

Kampus zamierza dać szansę i pomóc ukraińskim uchodźcom

„Z życiem splecionym i skomplikowanym przez wojnę” z czteroletnim synem i rodzicami mieszkającymi w Barcelonie, ale z mężem broniącym swojego kraju, Ryzatdinova złożyła wniosek o kampus „aby dać jej szansę i pomoc ukraińskie uchodźczynie”.

„Jestem pod wielkim wrażeniem i wdzięczny za ciepłe i hojne przyjęcie ze strony rodzin z Saragossy i klubu Attib.Albo – powiedział były gimnastyk.

Rezatdinova, który chce w niedalekiej przyszłości założyć szkołę w Hiszpanii, bo „kocha kraj i fanów gimnastyki, którą zawsze pamięta ze swoich emocji”.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.