Kanadyjski meteorolog rozważa pozytywny wynik testu na mutację genu BRCA2

Kanadyjski meteorolog rozważa pozytywny wynik testu na mutację genu BRCA2

Kanadyjska meteorolog Nicole Karkic otworzyła się na temat pozytywnego wyniku testu na mutację genu BRACA2. (Zdjęcie dzięki uprzejmości @nicolekarkic na Instagramie)

Nicole Karkić Zdała sobie sprawę ze swoich ostatnich problemów zdrowotnych.

W zeszłym tygodniu sieć pogodowa meteorolog Na Instagram, aby udostępnić plik Zdjęcie Rozważ pozytywny wynik testu na obecność mutacji genu BRACA2, co naraża ją na zwiększone ryzyko chorób piersi i jajników nowotwór.

„Jesienią uzyskała pozytywny wynik testu na obecność mutacji genetycznej w jednym z genów supresorowych guza, BRACA2… Od tego czasu moi doradcy genetyczni umówili się na wizyty z różnymi lekarzami, aby porozmawiać o dalszych krokach.” zawieszony Poczta.

Chociaż powiedziano Karkic, że nie ma raka, jej zespół medyczny starał się zapobiec dalszym komplikacjom.

„W ciągu najbliższych kilku miesięcy będę miała operację usunięcia jajników i jajowodów, aby zmniejszyć ryzyko raka jajnika, ponieważ jest to bardzo trudne do wykrycia” wyjaśniono w swoim poście. „Będę nadal mieć regularne badania przesiewowe w kierunku raka piersi i rozmawiać o możliwości poddania się mastektomii”.

Fani i przyjaciele podziękowali Karkic za jej szczery udział, chwaląc jej odwagę i przejrzystość.

„Jesteś odważny, aby wziąć udział. Cieszę się, że otrzymujesz wsparcie medyczne, którego potrzebujesz. Jednak nie ułatwiam tego, widzę”, jeden z nich zawieszony.

„Ten post poruszył odwagę i udowodnił, że poradzisz sobie ze wszystkim, co stanie na twojej drodze. Doskonała przyjaciółka, mama i koleżanka. Mamy szczęście, że jesteśmy dla ciebie taką inspiracją. Całe zdrowie i szczęście. Cokolwiek to jest, ty mam to! Powiedział w przeciwnym razie.

„Uważaj i dziękuj za przejrzystość. To naprawdę pomaga innym przejść przez to samo” Napisał miłośnik.

Osoby, które są nosicielami mutacji genu BRCA2 powinny mieć regularne badania przesiewowe w kierunku raka piersi.  (Obraz za pośrednictwem Getty Images)

Osoby, które są nosicielami mutacji genu BRCA2 powinny mieć regularne badania przesiewowe w kierunku raka piersi. (Obraz za pośrednictwem Getty Images)

Zapytany, dlaczego podzieliła się swoją historią w mediach społecznościowych, Karkic odpowiedział, że chodzi o „wsparcie” i „informacje”.

„Nie wiedziałem wcześniej zbyt wiele o tej mutacji genu, więc pomyślałem, że inni mogą być tacy sami” – powiedział Karkic. „Chciałem podzielić się z innymi, aby uzyskać wsparcie i ogólnie więcej informacji”. Yahoo Kanada. „Kiedy to opublikowałem, ludzie zaczęli się otwierać, opowiadać swoje historie i przesyłać mi więcej informacji, co było naprawdę wyjątkowe i ważne”.

Prezenterka telewizyjna podzieliła się również swoimi radami dla osób, które znajdują się w takiej samej sytuacji lub chcą dowiedzieć się więcej o genie.

„Z pewnością nie jestem ekspertem w tym temacie, ale radzę porozmawiać z lekarzem o genie w ogóle lub o tym, czy kwalifikujesz się do jakichkolwiek testów genetycznych w celu wykrycia raka lub innych schorzeń występujących w twojej rodzinie” – powiedziała . „Oczywiście to przerażające i nie jestem zadowolony z tej sytuacji, ale jest szansa, aby dowiedzieć się więcej i zastosować środki ostrożności, do których mam nadzieję, że wszyscy będą mieli dostęp”.

„Bądź pozytywny i zdobywaj całą wiedzę, jaką możesz” – dodała.

Daj nam znać, co myślisz, komentując poniżej i tweetując @Styl Yahoo! Podążaj za nami Świergot A Instagram A Udział do naszego newslettera.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.