„Kanibal” wirówka słoneczna kierująca się prosto na Ziemię może przenieść zorzę polarną aż na południe, aż do stanu Illinois i doprowadzić do problemów z napięciem zasilania.

„Kanibal” wirówka słoneczna kierująca się prosto na Ziemię może przenieść zorzę polarną aż na południe, aż do stanu Illinois i doprowadzić do problemów z napięciem zasilania.

Burza geomagnetyczna może wpływać na komunikację i wzmacniać zorzę polarną


Burza geomagnetyczna może wpływać na komunikację i wzmacniać zorzę polarną

00:24

Słońce może wysłać burzę na Ziemię w ciągu najbliższych kilku dni. Według National Oceanic and Atmospheric Administration, nasza ognista gwiazda w niedzielę wywołała serię eksplozji zmierzających w kierunku naszej planety, które mogą wywołać potężną burzę geomagnetyczną.

Oczekuje się, że jedna z tych erupcji, zwana koronalnym wyrzutem masy lub CME, zderzy się i pochłonie inną, tworząc coś, co nazywa się kanibalem CME. Według The Weather Channel wydarzenia te mogą wywołać potężne burze geomagnetyczne — w tym przypadku zmierzające w naszym kierunku.

Zdjęcie Słońca z NASA, przedstawiające rozbłysk słoneczny i koronalny wyrzut masy
To zdjęcie z 2004 roku z Obserwatorium Sun-Heliosphere NASA pokazuje rozbłysk słoneczny, po prawej, wybuchający z gigantycznej plamy słonecznej 649, wysyłający w kosmos koronalny wyrzut masy (CME).

NASA SOHO/AFP przez Getty Images


Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) spodziewa się, że wyrzuty nastąpią w czwartek, ale zanim to nastąpi, agencja podała, że ​​Ziemia również zapadnie się w środę przy stosunkowo szybkim wietrze słonecznym, znanym jako częsty prąd o dużej prędkości w tunelu czasoprzestrzennym koronalnym. Sam wiatr słoneczny może wywołać w środę lekką burzę geomagnetyczną, ale takie są również te warunki Oczekuje się eskalacji W przypadku silnych warunków, znanych jako G3, po pojawieniu się rozbłysków słonecznych.

Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) stwierdziła, że ​​co najmniej cztery koronalne wyrzuty masy mogą mieć bezpośredni wpływ na Ziemię.

Burze geomagnetyczne rozmieszczone na A Skala Od G1 do G5, przy czym G5 jest najbardziej ekstremalny. W takiej sytuacji wystąpiłyby powszechne problemy z kontrolą napięcia, a niektóre sieci energetyczne mogłyby doświadczyć „całkowitej awarii lub przerwy w dostawie prądu”, zgodnie z National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA).

Burza G3, taka jak oczekiwana, może wymagać skorygowania niektórych systemów napięcia zasilania, a także może spowodować fałszywe alarmy w urządzeniach zabezpieczających zasilanie.

Taka burza może również wywołać piękny efekt uboczny – widoczne zorzy polarne poza ich zwykłym królestwem.

NOAA powiedział wcześniej, że zorzę polarną, znaną również jako zorzę polarną, można zobaczyć tak daleko na południe, jak Illinois i Oregon, jeśli uderzy w G3.

Kiedy CME uderzył w Ziemię w środę, wywołał burzę geomagnetyczną G2 i zorzę polarną widzianą w Herzogswaldzie w Niemczech, zgodnie z pogoda kosmiczna.com, który śledzi najnowsze dane z NOAA. Herzogswald znajduje się na 51 stopniu szerokości geograficznej północnej, mniej więcej na linii ze środkowym Quebekiem i Ontario w Kanadzie. Jak zauważył spaceweather.com, światła były widoczne w tym mieście przez „chmury, mgłę i światła miejskie”.

W czwartek rano Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) poinformowała, że ​​akta Obszar oddziaływania Są to w większości regiony 50°N i dalej, dodając, że zorza polarna może być widoczna na wyższych szerokościach geograficznych, takich jak Kanada i Alaska.

Również w środę astronauta NASA Bob Haynes, pilot misji SpaceX Crew-4, która wystartowała w kwietniu, podzielił się własnymi zdjęciami zorzy polarnej widzianej z kosmosu. Wskazał na niedawną aktywność słoneczną, aby stworzyć ekstrawagancję.

Gdzie i jak intensywne będą światła najlepiej oszacować NOAA około 30 do 90 minut wcześniej. Radar pokazuje, że w czwartek rano około 2:45 ET prawdopodobieństwo zobaczenia zorzy polarnej z Północnej Dakoty, Minnesoty i większości Kanady dramatycznie wzrosło.

Można znaleźć krótkoterminową prognozę świateł tutaj.

Zorza polarna na niebie Minnesoty
Zorza polarna jest widoczna na północnym horyzoncie na nocnym niebie nad jeziorem Wolf w Lesie Stanowym Cloquet w Minnesocie we wczesnych godzinach porannych 28 września 2019 r.

Alex Corman/Star Tribune przez Getty Images


You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *