Kibice Argentyny przejechali na rowerze 10 500 km, aby wesprzeć Lionela Messiego w jego ostatnim mundialu w Katarze 2022

Argentyna jest jednym z faworytów do wygrania Mistrzostw Świata FIFA w Katarze 2022, które rozpoczną się 20 listopada; Nie na próżno jest trzecim wyborem w rankingach FIFA i aktualnym mistrzem Copa America. Najlepsze jest to, że prowadzi go jeden z najlepszych graczy stulecia, Lionel Messi.

To może być ostatnia szansa Messiego na grę w mundialu, stąd doping kibiców albiceleste wygrać. Są nawet tacy, którzy jeździli na rowerze, aby popatrzeć na argentyńską drużynę w akcji.

Aby dotrzeć do kraju-gospodarza na Mistrzostwa Świata, które rozpoczynają się 20 listopada, Leandro Blanco, Matthias Villarroel, Silvio Gatti i Lucas Ledesma przejechali 10 500 km od 15 maja.

Oczywiście to, co nas napędzało, było naszym marzeniem, iluzją przejechania całej tej drogi na rowerze, aby Argentyna została mistrzem świata, a Leo Messi podniósł trofeum 18 grudnia. Blanco oświadczył, że emocje, które tutaj odczuwamy, są ogromne, spędziliśmy sześć miesięcy podróżując po Afryce i na Bliskim Wschodzie, aby być tutaj dzisiaj i przybyć tutaj do Doha, i że ta impreza jest emocją, która nie wchodzi w moje ciało.

Mamy do siebie duże zaufanie, dużo nadziei i dlatego zrobiliśmy całe to szaleństwo, więc tutaj zaczęliśmy przeżywać ten piękny Puchar Świata w Katarze’” dodał jego partner Ledezma.

Wśród argentyńskich kibiców, którzy już przybyli do małego emiratu Zatoki, jest 22-letnia Ines Kayava, która pojechała do Kataru, by pracować jako asystentka na Mistrzostwach Świata, ponieważ nie miała środków, aby zapłacić taką cenę. Podróż w wyniku kryzysu gospodarczego, którego doświadczył jej kraj. „Ostatni Puchar Świata Messiego ma złą połowęJestem przekonany, że drużyna narodowa da z siebie wszystko i przy odrobinie szczęścia utrzymamy puchar za miesiąc – potwierdza.

Tak Argentyna przybywa do Kataru

Albiceleste, niepokonana w 35 meczach od 2019 roku, jest w grupie C pierwszego etapu Kataru 2022, razem z Arabią Saudyjską, Meksykiem i Polską. Zadebiutuje w turnieju 22 listopada przeciwko reprezentacji Arabii Saudyjskiej.

Argentyna była mistrzami świata w 1978 i 1986 roku. Najlepszy wynik Lionela Messiego w Pucharze Świata zajmuje drugie miejsce w edycji 2014 w Brazylii. W tym czasie oprócz czasu, a mianowicie kiedy stoper wskazywał 113. minutę meczu, Mario Gotze posłał piłkę na tył siatki, pozostawiając w ciszy kibiców tej drużyny, ale także z Ameryki Południowej, którzy od 2002 roku nie mają mistrza naukowca.

„To ostatnie mistrzostwa świata Messiego, więc to mecz, który nam się najbardziej spodoba, to najlepiej przygotowane miejsce dla zespołuBędzie to więc wyjątkowe i nieporównywalne” – podsumował Marko, który będzie pracował na FIFA Fan Fest na Mistrzostwa Świata, podsumowując nastroje całego narodu południowoamerykańskiego.

Pierwsza ofiara Argentyny

Pierwsza poważna ofiara Argentyny została potwierdzona we wtorek: to Giovanni Lo Celso, piłkarz Villarreal.

Rosario doznał kontuzji 30 października w meczu La Liga z Athletic. Początkowo diagnoza wskazywała na naderwanie bicepsa, jednak badania lekarskie wykazały możliwość zerwania mięśnia.co oznacza przejście przez salę operacyjną i tym samym jego nieobecność w Katarze.

Obawy te potwierdziła dziś argentyńska prasa, która zgłosiła spotkanie Scaloni i Lo Celso, aby oficjalnie powiadomić go, że nie wezmą go pod uwagę w mundialu, mimo że jest jednym z głównych elementów w drużynie.

* Z informacjami z AFP.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.