„Kiedy ktoś przyjeżdża z zagranicy, nie możesz nic powiedzieć, a gdy jest Kolumbijczyk, wydaje mi się, że często jest wykorzystywany” Julio Comesaña

Julio Avelino Comesaña na konferencji prasowej z Deportivo Independiente Medellín / (El Colombiano)

Reprezentacja Kolumbii w piłce nożnej zagra towarzyski mecz z Arabią Saudyjską 5 czerwca. Który przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Katarze między listopadem a grudniem tego roku. Musimy pamiętać, że na czele tych stoją Francuzi Herve Renard Są częścią Grupy C wraz z Argentyną, Polską i Meksykiem.

Na to spotkanie Kolumbijska Federacja Piłki Nożnej (FCF) Postanowiłem zatrudnić Hector Cardenasktóry tymczasowo przejmie pierwszą drużynę, a wybiorą zastępcę za Reinaldo Ruedę, który odszedł ze stanowiska 18 kwietnia po drugiej porażce na czele Tricoloru.

Jest wielu kandydatów do obsadzenia wakatu pozostawionego przez byłe Atlético Nacional, a prawda jest taka, że ​​powołanie związku zajmie trochę czasu. Do nowej strategii, która poprowadzi drużynę do finałów Mistrzostw Świata 2026, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie.

Argentyńczyk najprawdopodobniej przejmie ster reprezentacji Kolumbii Néstor Lorenzo, który obecnie prowadzi Melgar of Peru, jest kapitanem mistrzostw Inków, a także ma imponującą kampanię w południowoamerykańskim Conmebol Wygrywając swoją grupę i awansując do 1/8 finału konkursu.

Może Cię to zainteresować: będą to nagłówki reprezentacji Kolumbii przeciwko Arabii Saudyjskiej w najbliższą niedzielę

Najbardziej upoważnionym głosem do rozmów o reprezentacji Kolumbii jest trener Independiente Medellin, Giulio Avellino CommissanaKto odniósł się do tego tematu w rozmowie z wygrywaj wiadomości sportowe.

Przede wszystkim były trener juniorów powiedział, że jest zaniepokojony traktowaniem kolumbijskiego trenera, który przejął dowodzenie w reprezentacji narodowej. „Martwię się, kiedy zatrudniają kolumbijskiego trenera, ponieważ zjadają go żywcem, ignorują go, a potem zaczynają sprzedawać nazwiska, a to wcale nie pomaga. Kiedy jest Kolumbijczykiem, widujemy go codziennie, ten sam pośrednik go zabija”.

Podobnie Julio Commissana docenił uprawnienia krajowych strategów, ale dał jasno do zrozumienia, że ​​w tej chwili obcokrajowiec jest lepszy dla zespołu kawowego.

„Myślę, że w Kolumbii są ludzie, którzy mogą bez problemu poprowadzić zespół, ale myślę, że lepiej, jeśli ktoś z zagranicy przyjedzie i ułoży wszystko na swoim miejscu, aby warunki zostały ustalone przez związek ze sztabem trenerskim i aby gracze, którzy przyjść do selekcji muszą być przygotowani na te warunki, które są ustalone.”

– To trener musi wybrać i na swoją odpowiedzialność musi grać dla reprezentacji. Ścieżka i błędy były bardzo jasne przez długi czas, jak ktoś przychodzi z zewnątrz, nic nie można powiedzieć, wywiady są bardzo trafne, mało i wszyscy ich szanują. Kiedy jest Kolumbijczyk, wydaje mi się, że jest zbyt często wykorzystywany”.

W tej chwili przyszłość na technicznej ławce reprezentacji jest całkowicie niepewna, co niepokoi kibiców w obliczu nadchodzących wyzwań dla Kolumbii, ponieważ eliminacje do Mistrzostw Świata 2026 rozpoczną się w 2023 roku, a w 2024 roku Copa America zaczynać. Ekwador.

Ponadto kolumbijska drużyna wraz z reprezentacją Boliwii jako jedyni w CONMEBOL nie określili swojego trenera, ponieważ od zeszłego poniedziałku Chile złożyło oficjalną ofertę Argentyńczykowi Eduardo Berezzo, który zastąpi Urugwajczyka Martina Lasarte.

Czytaj:

Drużyna piłkarska Kolumbii zremisowała z Komorami, ale przegrała w rzutach karnych w turnieju Maurice’a Revello
David Ospina czeka na Real Madryt, ale prezydent Napoli mówi, że chce na niego liczyć w przyszłym sezonie.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.